Čaj na angínu - proti bolesti v krku

Cena: 101 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 62 sypaných porcí. Čaj na agínu - proti bolesti v krku. Uvedená čajová směs podporuje uzdravení. Angína znamená též oslabení ledvin.
Produkt č. 149

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na angínu - proti bolesti v krku Čaj na angínu - proti bolesti v krku
+
Kloktadlo na angínu a katar hrtanu Kloktadlo na angínu a katar hrtanu
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
=
228 Kč
ušetříte 6 %

Příprava:

Do šálku dejte 1 čajovou lžičku této směsi a přelijte horkou vodou. Nechte 10 minut louhovat. Sceďte a teplý čaj pijte 2x denně.

 

Angína - zánět mandlí

 

Pod pojmem angína (tonsillitis acuta) se rozumí zánět patrových mandlí, vyvolaný infekcí bakteriemi, řidčeji viry.
Příznakem choroby jsou bolesti v krku a potíže při polykání, často vyzařující i do uší. K tomu se může přidružit horečka, zemdlenost, bolesti hlavy a další příznaky. Podíváme-li se do krku, spatříme zarudlé patrové mandle, někdy pokryté hnisavými čepy.
Léčení dnes spočívá ve vysokých dávkách penicilinu, případně antibiotik, a v klidu na lůžku, a to tak dlouho, pokud alespoň jeden den neproběhne bez horečky.

 

 

Čaj na angínu - proti bolesti v krku - složení čaje

  Bez černý květ (Flos sambuci nigri)

Bez černý květ (Flos sambuci nigri)

Čaj z květu černého bezu je prvotřídním lékem na všechny choroby z prochladnutí. Vyvolává pocení, ničí hnilobné bakterie, čistí zahleněné průdušky. Má i močopudné účinky a mírně projímá, čímž uvolňuje zácpu. Při vnějším použití je droga výbornou přísadou inhalačních směsí proti rýmě a zánětu průdušek, ale i proti bolestem hlavy, obličeje, zubů a uší, osvědčila se též na obklady při křečových žilách. Nálev z květu: 2 lžičky drogy se přelijí 0,25 l vroucí vody a nechají se 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně. Nálev ze sušených plodů: 1 lžička drogy se přelije 0,25 l vroucí vody a nechá 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně. Šťáva z plodů vyžaduje tepelné zpracování, jinak může způsobit nevolnost!

  Lípa květ (Flos tiliae)

Lípa květ (Flos tiliae)

Čaj z lipového květu je vyhlášený a všeobecně známý lék proti chřipce a s ní souvisejícími onemocněními. Jeho hlavní léčebnou vlastností je silný potopudný účinek a schopnost snižovat horečku. Má i odhleňující účinky, proto se přidává lipový květ do čajových směsí na průdušky a proti kašli. Zřeďuje krev, tím preventivně působí i proti zánětu žil, angíně pectoris a infarktu. Jak pomalu a dlouho lípa žije, tak působí i čaj z lipového květu. Můžeme ho pít jako univerzální, preventivní čaj, ale musíme ho pít trvale. Až po delší době se ukáže léčebná hodnosta lípy v celé šíři. To ovšem nic nemění na osvědčeném použití krátkodobém nebo jednorázovém. Nálev 1 lžíci drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se horké 3x – 4x denně.

  Proskurník kořen (Radix althaeae)

Proskurník kořen (Radix althaeae)

Proskurník obsahuje mnoho slizových látek, což ho v dnešní praxi předurčuje k léčení průdušek a celého dýchacího ústrojí. Je to prvotřídní lék proti kašli a kataru průdušek- při tomto onemocnění působí velmi účinně, především u dětí. Slizové látky chrání sliznici před drážděním, proto se proskurník osvědčil i jako přísada do čajových směsí proti žaludečním a dvanácterníkovým vředům. Proskurník nikdy nevaříme ani nezaléváme horkou vodou, neboť teplem se nejúčinnější slizové látky ničí. Nejvhodnější je používat vlažný macerát, který při kombinaci s jinými bylinkami přilejeme do vychlazeného čaje. V silnější koncentraci se proskurníkový čaj používá jako kloktadlo a k výplachům ústní dutiny při různých zánětech, vřídcích apod., můžeme ho též přidat do koupelí při kožních ekzémech.