Čaj na vlasy - (nemocná vlasová pokožka)

Cena: 56 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 12 sypaných porcí. Čaj na vlasy - (nemocná vlasová pokožka). Ráno a večer vmyjte a masírujte vlasovou pokožku teplým čajem. Uvedené čajové směsi, které buď posilují vlasovou pokožku, nebo napomáhají růstu vlasů, doporučujeme v každém případě vyzkoušet. Většinou mají dobrý efekt.
Produkt č. 155

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na vlasy - (nemocná vlasová pokožka) Čaj na vlasy - (nemocná vlasová pokožka)
+
Čaj pro růst vlasů 1 Čaj pro růst vlasů 1
+
Čaj pro růst vlasů 2 + lopuchový olej Čaj pro růst vlasů 2 + lopuchový olej
=
280 Kč
ušetříte 5 %

Příprava:

Přelijte tři čajové lžičky 1/2 l vroucí vody, nechte vyluhovat 5 minut a sceďte. Ráno a večer vmyjte a masírujte vlasovou pokožku teplým čajem.

 

Padání vlasů


Existuje více forem vypadávání vlasů, které jsou vyvolány odlišnými příčinami.
Kruhovité vypadávání vlasů bez změny kůže, které postupuje z vnitřku ven, je poměrně nejčastější. Někdy vede k velké pleši, dokonce k holohlavosti. Také existuje vypadávání vlasů vyvolané syfilidem. V tomto případě dochází ke vzniku většího počtu neurčitě ohraničených pleší a míst chudých na vlasy, zejména na záhlaví. Naštěstí je syfilis dnes již řídkým onemocněním.
Další kruh vypadávání vlasů se vyznačuje poměrně náhlým vznikem, opět beze změny kůže. Může k němu dojít následkem horečnatých onemocnění, jako je zápal plic, pravá chřipka, nadměrná funkce štítné žlázy apod. a to nejednou až po měsících. K tomuto druhu vypadávání vlasů může vést otrava, např. thaliem, a to pak může vést k vypadání též vnější části obočí. K vypadávání vlasů může dojít také následkem příliš tučné, šupinaté nebo příliš suché pokožky. Příčina pak tkví v konstituci.
Ani nauka o léčení kožních nemocí (dermatologie) nemá pro všechny uvedené druhy vypadávání vlasů účinné látky.
Uvedené čajové směsi, které buď posilují vlasovou pokožku, nebo napomáhají růstu vlasů, doporučujeme v každém případě vyzkoušet. Většinou mají dobrý efekt.
Uvedené čajové směsi, které buď posilují vlasovou pokožku, nebo napomáhají růstu vlasů, doporučujeme v každém případě vyzkoušet. Většinou mají dobrý efekt.
 

Čaj na vlasy - (nemocná vlasová pokožka) - složení čaje

  Přeslička nať (Herba equiseti)

Přeslička nať (Herba equiseti)

Má dva vynikající účinky , v nichž ji nelze ničím nahradit. První účinek spočívá v tom, že je značně močopudná a s tím je spojena schopnost rozpouštět močové kameny. Přeslička výborně čistí cévní systém a celý organismus, to se současným čištěním krve můžeme přirovnat k velkému úklidu. Tím zabraňuje kornatění cév, zlepšuje krevní oběh a činnost srdce, snižuje krevní tlak, obnovuje zastavené močení, pomáhá při dně, revmatismu a loupání v kloubech. Druhým důležitý použitím přesličky je výborná schopnost zastavovat krvácení. Zastavuje krvácení z ran, hemoroidů, ženských orgánů, pomáhá při vykašlávání a zvracení krve. Při krvácení z nosu můžeme podrcenou větvičku vložit přímo do nosní dírky. Čaj z přesličky se nemá pít delší dobu a je třeba dávat pozor na dávkování, neboť bylina může mít i nepříznivé vedlejší účinky. Droga má značné dezinfekční účinky, slouží k omývání ekzémů, odstraňuje pocení nohou a je univerzální přísadou do různých koupelí. Odvar 2 lžičky řezané drogy zalijeme 0,25 l vody a 5 minut vaříme. Poté necháme 15 minut louhovat a scedíme. Užívá se 2x – 3x denně.