Kloktadlo na ústní dutinu - svěží dech

Cena: 84 Kč
 ks 
Produkt č. 93
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 23 sypaných porcí. Kloktadlo na ústní dutinu. Sypaná bylinná směs je složená z bylinek, které působí jako antioxidant, na přirozenou obranyschopnost, mají antiseptickou (protibakteriální) aktivitu, působí na přirozenou obranyschopnost - imunitní systém, na normální funkci dýchacího systému.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Kloktadlo na ústní dutinu - svěží dech Kloktadlo na ústní dutinu - svěží dech
+
Čaj na normální trávení - svěží dech Čaj na normální trávení - svěží dech
+
Čaj na normální trávení 2 - svěží dech Čaj na normální trávení 2 - svěží dech
=
287 Kč ušetříte 6 %

Příprava:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi zalijeme ½ l vroucí vody a necháme 20 minut louhovat. Kloktáme 5 minut 3x denně.
 
 
 

Kloktadlo na ústní dutinu - svěží dech - složení čaje

  • Jahodník list (Folium Fragariae) 
  • Levandule květ (Flos lavandulae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení -relaxace
  • Máta nať (Herba menthae piperine) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Přirozená obranyschopnost | Antioxidant
  • Šalvěj nať (Herba salviae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Přirozená obranyschopnost | Antiseptická aktivita | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Normální funkce dýchacího systému | Přirozená obranyschopnost - odolnost
  • Tymián nať (Herba thimi) 
  Jahodník list (Folium Fragariae)

Jahodník list (Folium Fragariae)

Chvála jahodového čaje nemá konce, protože čaj je nejen lahodný a chutný, ale i mimořádně zdravý. Proslulý botanik Linné jím léčil například dlouhotrvající dnu. Jahodník pomáhá při léčení mnoha chorob, například při průjmech a cévních obtížích, při hemeroidech a zánětlivých onemocněních i při chudokrevnosti. Jeho hlavní přednost spočívá v širokém a všestranném působení na celý organismus. Můžeme jej užívat neomezeně, tím se stává nejdůležitější, zdravotně preventivní rostlinou. Každý kdo si chce zachovat zdraví, měl by častěji místo černého čaje nebo kávy vypít jahodový čaj. Je výborný i samostatně, ještě lepší je však v kombinaci s plody šípku a listy borůvky, maliníku a ostružiníku. Plody obsahují značné množství vitaminů (A,B,C), působí mírně močopudně, čistí krev, upravují trávení a stolici. Odvar 2 lžičky drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a 5 minut vaříme. Poté necháme 20 minut louhovat a scedíme. Užívá se 3x denně. Nálev 1 lžičku sušené řezané drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x – 5x denně anebo jako přísada do koupele. Čaj 1 díl (přibl. 1 čajovou lžičku) listu jahodníku, 1 díl listu maliníku a 1 díl listu ostružiníku spaříme s 0,25 l vroucí vody, necháme 10 minut louhovat a ještě horké užíváme 3x denně. U lidí, alergických na čerstvé jahody, může nastat nežádoucí reakce také na tuto drogu!

  Levandule květ (Flos lavandulae)

Levandule květ (Flos lavandulae)

Jméno levandule je odvozeno od slova umývat, což napovídá, že se rostlina ve starověku používala především do koupelí a pro kosmetické účely. Z její velmi široké škály uplatnění slouží dnes v první řadě jako uklidňující prostředek při obtížích nervového původu. Čaj z levandule pomáhá při nespavosti, nervové slabosti, návalech krve a bolestech hlavy. Poradí si i s takovými nepříjemnostmi, jako jsou nezastavitelná třesavka, migréna a hysterické stavy. Další osvědčené použití levandule je při astmatu, žaludečních kolikách a nadměrné plynatosti. Mírně prohání, je dobrá i na játra a žlučník. Levandulová bylina nemá žádné nepříjemné účinky, ale v silných dávkách omamuje, proto při vnitřním užívání platí zásada, že se nesmí předávkovat. Pro dobrý a klidný spánek si do plátěného pytlíku vložte levandulovou drogu spolu s kozlíkem, tymiánem a chmelem a položte si pytlík vedle polštáře. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Neužívat dlouhodobě nebo během těhotenství a kojení!

  Máta nať (Herba menthae piperine)

Máta nať (Herba menthae piperine)

Máta značně povzbuzuje a posiluje organismus. Zvyšuje tělesnou kondici, údajně pomáhá i při frigiditě a impotenci (spolu se saturejkou ), posiluje celou nervovou soustavu. Především se léčebně uplatňuje u všech druhů žaludečních obtíží. Zastavuje zvracení, uvolňuje křeče žaludku, léčí koliky a choroby střev, zlepšuje chuť k jídlu, tiší bolesti při žlučových kamenech, zlepšuje vylučování žluči a odstraňuje plynatost. Hlavní obsahovou složkou máty je mentol, který vyvolává pocit chladu a znecitlivuje, proto se máta při vnějším použití osvědčuje k výplachům a kloktání při bolestech zubů a dásní; zároveň zpříjemňuje a čistí dech. Velmi dobře se uplatňuje též jako přísada do bylinných koupelí a k inhalacím. Používá se rovněž ve formě obkladu proti svědivým vyrážkám a zánětům kůže. Máta je neškodná, dobromyslná bylinka, kterou můžeme jako součást čajových směsí užívat dlouhodobě. Pokud ji však pijeme samostatně, je třeba kúru vždy po deseti dnech na týden přerušit. 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se obvykle 3x denně. Nálev Odvar 2 lžičky drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Užívá se teplé obvykle 2x denně, ráno a večer. Koupel 2 lžíce drogy spaříme v 1 l vroucí vody a přecedíme.

  Šalvěj nať (Herba salviae)

Šalvěj nať (Herba salviae)

Šalvěj má silný antibakteriální účinek, osvědčený při všech chorobách ústní dutiny a hrdla. Výborně se uplatňuje při zánětu dásní a parodontóze, u níž je přímo nenahraditelná, pomáhá i na otlaky od zubní protézy. Dobře poslouží k omývání a obkladům u kožních chorob a akné. Šalvěj je výborná bylinka i pro vnitřní použití. Čaj odstraňuje noční pocení, pomáhá při pracovní přetíženosti a nervozitě, využívá se ke snižování nadměrné tvorba mateřského mléka, pomáhá při slabé a nepravidelné menstruaci. Oživuje krevní oběh a zlepšuje činnost nervové soustavy, proto se doporučuje i u rekonvalescentů, v tomto případě ve formě šalvějového vína. Droga tvoří také osvědčenou přísadu do čajových směsí při různých druzích rakoviny. Nálev 3 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,4 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 1x denně. Při potížích trávicího ústrojí, žlučníku a jater je třeba výrazně snížit množství drogy. Není vhodné během těhotenství a při kojení. Dlouhodobější užívání může poškodit zdraví!

  Tymián nať (Herba thimi)

Tymián nať (Herba thimi)

Mírní křečovitý kašel a uvolňuje hleny, působí antisepticky, respektive dezinfekčně a současně dezodorizačně (odstraňuje pach). S úspěchem se používá proti střevním parazitům. Zevně se tymián používá do kloktadel k dezinfekci dutiny ústní a hrtanu, rovněž do koupelí a obkladů při hnisavých ranách. Používá se také na chronický zánět průdušek, při bronchiálním astmatu, chronickém žaludečním zánětu a křečích, při poruchách trávení, zvláště při nadýmání a průjmech. Nedoporučuje se užívat tymián při akutním střevním zánětu, při srdeční slabosti a v těhotenství.