Čaj na posílení obranyschopnosti organismu

Cena: 76 Kč
 ks 
Produkt č. 140
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 14 sypaných porcí. Čaj na posílení obranyschopnosti organismu. K léčení nemoci potřebuje organismus obranné síly. Tyto síly mu dodá tato čajová směs.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na posílení obranyschopnosti organismu Čaj na posílení obranyschopnosti organismu
+
Čaj na posílení imunity Čaj na posílení imunity
+
Bavlněné sítko na čaj Bavlněné sítko na čaj
=
210 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Nálev: Přelijte čajovou lžičku sypané bylinné směsi šálkem vroucí vody, nechte vyluhovat 10 minut a sceďte. Denně vypijte tři šálky čaje. Užívejte po dobu osmi týdnů.

Čaj na posílení obranyschopnosti organismu - složení čaje

 • Růže šípková plod (Fructus cynosbati) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Duševní rovnováha - klid - spánek | Antioxidant | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Normální trávení
 • Řebříček nať (Herba mille folii) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost gastrointestinálního traktu - relaxace | Přirozená obranyschopnost - odolnost | Normální činnost cévní soustavy
 • Kopřiva nať (Herba urticae) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Osvěžení těla; vitalita - energie | Vylučování vody z organizmu | Nervová rovnováha, Duševní rovnováha, Koncentrace, Intelektuální aktivita | Působí protizánětlivě | Obsahuje minerály, železo | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Osvěžení těla
 • Zeměžluč nať (Herba centurii) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Osvěžení těla | Relaxační účinek - usínání
 • Jalovec plod (Fructus juniperi) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Vylučování vody z organizmu | Antioxidant | Přirozená obranyschopnost -odolnost
 • Řecké seno - semeno (Semen foeni-graeci) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce žaludku, pH rovnováha | Imunitní systém - antioxidant | Normální trávení
  Růže šípková plod (Fructus cynosbati)

Růže šípková plod (Fructus cynosbati)

Šípky se léčebně uplatňují všude tam, kde je třeba dodat organismu zvýšenou dávku vitamínu C. V první řadě se používají ve formě čaje při chřipce a nachlazení, při cévních onemocněních, parodontóze, na celkové posílení organismu a podobně.

  Řebříček nať (Herba mille folii)

Řebříček nať (Herba mille folii)

Odedávná slouží především k léčení ran. Jeho silný dezinfekční účinek a schopnost zastavovat krvácení mu umožňuje úspěšně hojit čerstvé rány, proto se též nazývá rostlinou vojáků a dřevorubců. Čerstvá podrcená nať, přiložená přímo na ránu, neuvěřitelně zrychluje hojení a rána se také lépe zacelí. Mnohem více se řebříček uplatňuje při vnitřním užívání. Čaj z řebříčku zlepšuje trávení, léčí žaludeční a střevní neurózu, podporuje činnost jater a žlučníku, uvolňuje všechny druhy křečí, léčí astma, velmi dobře pomáhá při všech ženských chorobách, čistí organismus, prospívá při akné a lišejích. Takzvané pálení žáhy odstraní šálek řebříčkového čaje. Bylina má však i takové účinky, které mohou v silných dávkách vyvolat otravy, proto ji používáme opatrně. Platí to zvláště o lidech s nízkým krevním tlakem, neboť bylina ho ještě snižuje. Při dlouhodobějším užívání je vhodné po třítýdenní kúře pití čaje na čtrnáct dní přerušit. Nálev 2 lžičky řezané sušené drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody a nálev se nechá 30 minut louhovat. Poté se scedí a užívá 3x denně před jídlem. Vyšší dávky anebo dlouhodobé užívání způsobují bolesti hlavy anebo mohou vyvolat alergické reakce. Nedoporučuje se užívat během těhotenství!

  Kopřiva nať (Herba urticae)

Kopřiva nať (Herba urticae)

Je to vynikající univerzální léčivá bylina, u níž musíme na prvním místě vzpomenout účinek na krev. Kopřiva výborně čistí krev, tím pomáhá při kožních onemocněních, lupénce, akné a nečisté pleti. Třítýdenní pitná kúra kopřivového čaje dokáže odstranit zdánlivě nevyléčitelné vyrážky. Kopřiva zároveň krev ředí, což se projevuje zlepšeným krevním oběhem. Nejlépe ze všech rostlin také podporuje tvorbu červených krvinek. Bylina je močopudná a patří k prvořadým lékům všech revmatiků. Používají ji vnitřně jako čaj, neboť zvyšuje vylučování kyseliny močové a odvodňuje organismus. Kopřiva má i jiné dobré vlastnosti. Je to osvědčený lék na vlasy. Omývání vlasů silným odvarem posiluje jejich růst a dává vlasům hebkost. Čaj změkčuje stolici, posiluje pohyby střev, podporuje tvorbu mateřského mléka a zlepšuje kvalitu mléka. V běžných dávkách nemá kopřiva ani při delším užívání žádné nepříznivé účinky, proto ji pijeme preventivně jako prostředek pro udržení zdraví a krásy.

  Zeměžluč nať (Herba centurii)

Zeměžluč nať (Herba centurii)

Jméno zeměžluč je odvozeno od neuvěřitelně hořké chuti, která dává této bylině punc prvotřídního léku na všechny choroby zažívacích orgánů. Zlepšuje trávení, odstraňuje takzvané pálení žáhy a říhání, zlepšuje chuť k jídlu, léčí zkažený žaludek a upravuje vylučování žaludečních šťáv. Tím všestranně posiluje žaludek. Zároveň příznivě ovlivňuje játra, žlučník, dvanácterník, zlepšuje látkovou výměnu, zvyšuje tonus a peristaltiku střev, vyhání střevní parazity a upravuje stolici. Podporuje činnost sleziny, tvorbu červených krvinek a zlepšuje krevní oběh, tím prospívá při chudokrevnosti, Mírně zvyšuje krevní tlak, celkově posiluje organismus a uklidňuje. Podává se i při horečkách a infekčních onemocněních, protože podporuje vlastní obranné schopnosti organismu. Na všechny tyto neduhy stačí zeměžluč sama, v běžných dávkách se nezjistily žádné nepříjemné účinky. Její působení na žaludek je však intenzivní, při předávkování může vyvolat průjmy a zvracení. Zeměžluč má také výborné ranhojičské účinky. Pití čaje urychluje hojení ran, které je třeba zároveň omývat silným odvarem, ošetřovat čerstvou šťávou nebo na ně přikládat rozdrcenou drogu. Nálev 1 lžičku sušené řezané drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Užívá se 2x denně. Vyšší dávky mohou u dětí vyvolat zvracení anebo křeče!

  Jalovec plod (Fructus juniperi)

Jalovec plod (Fructus juniperi)

Plody mají velmi silné dezinfekční účinky. Hlavní léčebné použití jalovce je při močových onemocněních, zvláště při bílkovinách v moči. Zlepšuje látkovou výměnu v kloubech. Používá se také při srdeční slabosti, na odvodnění organismu a při různých kožních chorobách. Jalovec má i nepříjemné vlastnosti, proto se nesmí překročit dávkování. V žádném případě ho nesmějí užívat lidé s nemocnými ledvinami, zvláště při zánětu ledvin, a je nebezpečný i pro těhotné ženy. Z plodů jalovce se připravuje koupel nejčastěji při revmatismu a jiných bolestech kloubů. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Nepodávat dětem, neužívat v těhotenství a nemocným s ledvinami!

  Řecké seno - semeno (Semen foeni-graeci)

Řecké seno - semeno (Semen foeni-graeci)

Pískavice řecké seno se užívá vnitřně jako léčivo při kašli, jako posilující prostředek, při zánětech horních cest dýchacích, ulevuje při nadýmání, při průjmech a povzbuzuje trávení. Mírně snižuje hladinu krevního cukru. Zevně se používá mleté semeno ve formě kataplasmat k protizánětlivým obkladům furunkulů, vředů a zánětlivých ztvrdnutí kůže. Celá nebo mletá se používá v kuchyních jižní Asie. Lépe je ji předem nasucho opražit, protože se tím zmírní nahořklá chuť. Kořeníme jí masité i zeleninové jídla, po namočení ji lze využít i jako luštěninu, nebo naklíčenou do salátů. Pro přípravu macerátu na podporu odkašlávání se používá 0,5g roztlučených semen, která se nechají macerovat 3 hodiny ve studené vodě.