Čaj na průdušky - čistící

Cena: 110 Kč
 ks 
Produkt č. 81
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 23 sypaných porcí. Čaj na průdušky - čistící. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které působí na vykašlávání, na normální funkci horních cest dýchacích, na normální činnost hltanu a dýchacích cest, na normální stav slizničních buněk, na normální funkci imunitního systému v důsledku antimikrobiální aktivity, na normální funkci dýchacího systému, působí jako antioxidant, na přirozenou obranyschopnost - imunitní systém, na normální stav krve - pročištění.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na průdušky - čistící Čaj na průdušky - čistící
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
+
Český med - 50 g Český med - 50 g
=
224 Kč ušetříte 5 %

 

Příprava:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi dobře promíchané, zalijeme ½ l vroucí vody a přikryté necháme vylouhovat asi 15 minut. Dobře osladíme medem a pijeme po malých doušcích během celého dne.
 
  

Čaj na průdušky - čistící - složení čaje

  • Mateřídouška nať (Herba serpylli) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce dýchacího systému | Antioxidant | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Antibakteriální aktivita | Normální funkce horních cest dýchacích | Normální funkce imunitního systému v důsledku antimikrobiální aktivity
  • Podběl list (Folium farfarae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce horních cest dýchacích - Imunita
  • Plicník list (Folium pulmonariae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce dýchacího systému
  • Proskurník květ (Flos hibisci sud) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce dýchacího systému | Antibakteriální aktivita
  • Proskurník kořen (Radix althaeae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce dýchacího systému | Antibakteriální aktivita
  • Bez černý květ (Flos sambuci nigri) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Vylučování vody z organizmu | Antioxidant | Normální funkce dýchacího systému | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Čištění - vylučování
  • Divizna květ (Flos verbasci) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce dýchacího systému | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Normální činnost hltanu a dýchacích cest | Normální stav slizničních buněk
  • Lípa květ (Flos tiliae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Vykašlávání | Přirozená obranyschopnost -odolnost | Relaxace - spánek | Relaxační účinek - usínání | Normální funkce dýchacího systému
  • Komonice nať (Herba meliloti) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Relaxační účinek - usínání | Normální činnost cévní soustavy, Těžké nohy | Normální stav krve - pročištění
  Mateřídouška nať (Herba serpylli)

Mateřídouška nať (Herba serpylli)

Mateřídouška má výrazné antiseptické účinky, bránící rozšiřování mikrobiální nákazy. Je důležitou součástí čajů proti kašli. Mateřídouška jako jedna z mála léčí i zastaralé choroby a chronické stavy, svým odhleňovacím účinkem pomáhá i při kašli dětí. Její další dobrou vlastností je, že posiluje organismus, což ji předurčuje k využívání při nervovém vyčerpání a přepracovanosti. Mateřídouškový čaj pomáhá i při menstruačních potížích, hlavně při bolestivé menstruaci, uvolňuje křeče, odstraňuje nepříjemný zápach z úst, zabraňuje tvorbě plynatosti a je osvědčeným prostředkem na zastavení škytání. Na tyto neduhy je třeba vypít šálek nálevu s citronem. Čaj pomáhá při odvykání kouření. Pití malých doušků v intervalech si 15 minut snižuje touhu po cigaretě. Při vnějším použití je mateřídouška velmi dobrou přísadou do koupelí pro slabé děti, při revmatismu a při loupání v kloubech. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x – 4x denně. Čaj na rýmu Smícháme 1 díl mateřídoušky, 1 díl podběle, 1 díl máty peprné a 1 díl jitrocele. 2 lžičky této směsi spaříme s 0,25 l vroucí vody, necháme 10 minut louhovat a užíváme horké 3x denně.

  Podběl list (Folium farfarae)

Podběl list (Folium farfarae)

Výborná rostlina na všechny druhy onemocnění plic a průduškových obtíží. Léčí průduškové astma, zápal plic, dýchavičnost, chronické onemocnění dýchacích cest, kašel a zahleněné plíce i průdušky. Podběl také povzbuzuje organismus a zlepšuje chuť k jídlu. Jeho použití je však mnohem širší. Spařené, trochu podrcené listy se přikládají vrchní (tmavší) stranou na špatně se hojící rány, záněty žil, na popáleniny, bolavé klouby, artrózu i bolestivá místa při revmatismu a dně. Podběl můžeme v běžných dávkách krátkodobě užívat i samostatně.

  Plicník list (Folium pulmonariae)

Plicník list (Folium pulmonariae)

Čaj z květů i listů pomáhá při každém neduhu plic a dýchacích orgánů, jako jsou zápal plic a průdušek, astma, kašel, vykašlávání krve, zahlenění plic a podobně.Plicník můžeme používat samostatně, ale podle jednotlivých onemocnění jsou vhodné kombinace s jinými rostlinami. Zlepšuje to léčebný účinek a zároveň zmírňuje nepříznivé působení plícníku na srážlivost krve, kterou droga mírně zvyšuje. Lidé s vysokou sedimentací by neměli plicník užívat samostatně ani dlouhodobě. Plicník se dobře uplatňuje i při poškození sliznice hltanu a žaludku po požití koncentrovaného alkoholu, horkých jídel nebo nápojů, chemikálií a podobně. Nálev 2 polévkové lžíce řezané sušené drogy přelijeme 0,5 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 20 minut louhovat. Užívá se v průběhu dne. Nálev je možné dochutit medem.

  Proskurník květ (Flos hibisci sud)

Proskurník květ (Flos hibisci sud)

Proskurník obsahuje mnoho slizových látek, což ho v dnešní praxi předurčuje k léčení průdušek a celého dýchacího ústrojí. Je to prvotřídní lék proti kašli a kataru průdušek- při tomto onemocnění působí velmi účinně, především u dětí. Slizové látky chrání sliznici před drážděním, proto se proskurník osvědčil i jako přísada do čajových směsí proti žaludečním a dvanácterníkovým vředům. Proskurník nikdy nevaříme ani nezaléváme horkou vodou, neboť teplem se nejúčinnější slizové látky ničí. Nejvhodnější je používat vlažný macerát, který při kombinaci s jinými bylinkami přilejeme do vychlazeného čaje. V silnější koncentraci se proskurníkový čaj používá jako kloktadlo a k výplachům ústní dutiny při různých zánětech, vřídcích apod., můžeme ho též přidat do koupelí při kožních ekzémech. Macerát 1 lžičku řezané drogy zalijeme 0,2 l převařené vody a necháme 12 hodin macerovat. Užívá se obvykle 3x denně, u malých dětí postačí 2x denně ráno a večer. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně, u malých dětí postačí 2x denně ráno a večer.

  Proskurník kořen (Radix althaeae)

Proskurník kořen (Radix althaeae)

Proskurník obsahuje mnoho slizových látek, což ho v dnešní praxi předurčuje k léčení průdušek a celého dýchacího ústrojí. Je to prvotřídní lék proti kašli a kataru průdušek- při tomto onemocnění působí velmi účinně, především u dětí. Slizové látky chrání sliznici před drážděním, proto se proskurník osvědčil i jako přísada do čajových směsí proti žaludečním a dvanácterníkovým vředům. Proskurník nikdy nevaříme ani nezaléváme horkou vodou, neboť teplem se nejúčinnější slizové látky ničí. Nejvhodnější je používat vlažný macerát, který při kombinaci s jinými bylinkami přilejeme do vychlazeného čaje. V silnější koncentraci se proskurníkový čaj používá jako kloktadlo a k výplachům ústní dutiny při různých zánětech, vřídcích apod., můžeme ho též přidat do koupelí při kožních ekzémech.

  Bez černý květ (Flos sambuci nigri)

Bez černý květ (Flos sambuci nigri)

Čaj z květu černého bezu je prvotřídním lékem na všechny choroby z prochladnutí. Vyvolává pocení, ničí hnilobné bakterie, čistí zahleněné průdušky. Má i močopudné účinky a mírně projímá, čímž uvolňuje zácpu. Při vnějším použití je droga výbornou přísadou inhalačních směsí proti rýmě a zánětu průdušek, ale i proti bolestem hlavy, obličeje, zubů a uší, osvědčila se též na obklady při křečových žilách. Nálev z květu: 2 lžičky drogy se přelijí 0,25 l vroucí vody a nechají se 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně. Nálev ze sušených plodů: 1 lžička drogy se přelije 0,25 l vroucí vody a nechá 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně. Šťáva z plodů vyžaduje tepelné zpracování, jinak může způsobit nevolnost!

  Divizna květ (Flos verbasci)

Divizna květ (Flos verbasci)

Divizna uvolňuje hleny, léčí sliznice, čistí průdušky při chrapotu a pískání, pomáhá při zánětu průdušek a hrtanu a zmírňuje dráždění horních cest dýchacích. Čaj z květů posiluje slabou menstruaci, silný odvar se používá jako kloktadlo. Bylina je neškodná a může se používat i dlouhodobě. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody a necháme 10 minut louhovat, poté scedíme. Užívá se obvykle 2x denně ráno a večer.

  Lípa květ (Flos tiliae)

Lípa květ (Flos tiliae)

Čaj z lipového květu je vyhlášený a všeobecně známý lék proti chřipce a s ní souvisejícími onemocněními. Jeho hlavní léčebnou vlastností je silný potopudný účinek a schopnost snižovat horečku. Má i odhleňující účinky, proto se přidává lipový květ do čajových směsí na průdušky a proti kašli. Zřeďuje krev, tím preventivně působí i proti zánětu žil, angíně pectoris a infarktu. Jak pomalu a dlouho lípa žije, tak působí i čaj z lipového květu. Můžeme ho pít jako univerzální, preventivní čaj, ale musíme ho pít trvale. Až po delší době se ukáže léčebná hodnosta lípy v celé šíři. To ovšem nic nemění na osvědčeném použití krátkodobém nebo jednorázovém. Nálev 1 lžíci drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se horké 3x – 4x denně.

  Komonice nať (Herba meliloti)

Komonice nať (Herba meliloti)

Používá se proti kašli, proti chorobám průdušek a dechových obtížích. Přidává se do některých směsí, ale používat ji samostatně se nedoporučuje. Má schopnost uvolňovat cévy a zlepšuje krevní oběh. To zdůvodňuje její široké využití při léčení trombózy, zánětu křečových žil a poruchách krevního oběhu. Velmi dobrá je jako prevence proti infarktu, i tehdy, když se choroba již projevila. Droga má silné účinky, proto je třeba pozorně sledovat dávkování a raději užívat menší množství, neboť komonice může vyvolat bolesti hlavy, ospalost a závratě. Nedoporučuje se ani dlouhodobé užívání, po 7-10 dnech musíme drogu přibližně na stejnou dobu vysadit. Zevně se komonice používá ve formě masti, tinktury, kloktadla a jako přísada do koupele. Jako obklad výborně pomáhá při onemocnění křečových žil a trombóze, zároveň je vhodné užívat ji i vnitřně. Hojí též opuchliny a vředy, pomáhá při bolestivých otocích kloubů a při revmatických bolestech. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se vlažné obvykle 2x denně, ráno a večer. Odvar k obkladům 2 polévkové lžíce drogy zalijeme 0,5 l vody, přiklopíme a přivedeme k varu. Zvolna vaříme 10 minut a nakonec scedíme.