Čaj proti krvácení z nosu - na zpevnění cév

Cena: 72 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / sypaných porcí. Čaj proti krvácení z nosu - na zpevnění cév. Výplachy nosu napomáhají při zamezení dalšího krvácení, neboť zpevňují citlivé cévy v přední části nosní přepážky.
Produkt č. 159

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj proti krvácení z nosu - na zpevnění cév Čaj proti krvácení z nosu - na zpevnění cév
+
Čaj na zastavení krvácení Čaj na zastavení krvácení
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
=
193 Kč
ušetříte 6 %

Příprava:

(Odvar) Dvě čajové lžičky směsi přidejte do dvou šálků vody. Nechte vařit 5 - 10 minut a sceďte. Teplým čajem provádějte pomocí nádobky s hubičkou výplachy nosu nebo tamponády.

 

Krvácení z nosu


Krvácení z nosu nepředstavuje samostatnou nemoc, ale bývá příznakem celé řady onemocnění. Ke krvácení z nosu dochází většinou tehdy, jestliže žíly (vény)v nejpřednější části nosní přepážky, tj. na tzv. Kieselbachově místě, jsou příliš jemné. Dochází k němu při různých běžných onemocněních, jako je vysoký krevní tlak, cévní skleróza, onemocnění mozku, jaterní cirhóza, poruchy krevní srážlivosti, krevní a nádorová onemocnění apod.
I velmi silné krvácení z nosu může lékař velmi rychle zastavit pomocí tamponády. Vhodný podpůrný prostředek představuje naše čajová směs. Výplachy nosu napomáhají při zamezení dalšího krvácení, neboť zpevňují cévy v přední části nosní přepážky.
 

Čaj proti krvácení z nosu - na zpevnění cév - složení čaje

  Dub kůra (Cortex quercus)

Dub kůra (Cortex quercus)

Kůra i listy patří mezi nejlepší rostlinné léky na rány zásluhou silně stahujícího účinku. Zevně se osvědčily do sedacích koupelí při hemoroidech, kde se příznivě projevuje i jejich schopnost zastavovat krvácení. Dobře rozvařená kůra nebo spařené listy se přikládají na špatně se hojící rány, vředy, praskliny, křečové žíly a chronické otoky lymfatických uzlin. Silný odvar slouží také k vyplachování při zánětech ústní dutiny, k masírování a natírání dásní při parodontóze (spolu s přesličkou), do koupelí při nadměrné potivosti nohou, při omrzlinách, popáleninách a na omývání nebo na obklady při zánětech očí. Jiný způsob vnějšího použití je zasypávání otevřených ran práškem z jemně umleté kůry. Při vnitřním použití se čaj z dubové kůry a listů uplatňuje při některých ženských chorobách, zvláště při silné menstruaci a bělotoku. Doporučuje se i do čajových směsí na léčení lupénky. Čaj z kůry a listů je velmi dobrý při otravách žaludku, například houbami nebo masem. I když je droga v malých dávkách neškodná, při předávkování může vyvolat zvracení, proto se vnitřně musí užívat opatrně.

  Mochna nať (Herba anserinae)

Mochna nať (Herba anserinae)

Hlavním léčebným uplatněním mochny, díky němuž se již odedávna používá, je její schopnost uvolňovat křeče. Droga tak prospívá při dlouhotrvající a bolestivé menstruaci, při kolikových bolestech žaludku a střev i při záchvatech způsobených žlučníkovými nebo ledvinovými kamínky. Několikadenní pití mochnového čaje dokáže vyléčit chronický střevní katar. Čaj z mochny má ještě širší uplatnění, neboť pomáhá i při nadbytku žaludeční kyseliny, při zánětu průdušek a průjmech, zlepšuje činnost srdce, zastavuje krvácení, léčí katar močového měchýře a odstraňuje obtíže při močení. Při vnějším použití se stahující účinek mochny příznivě projeví v sedací koupeli, například při hemeroidech, v odvaru se doporučuje k výplachům při zánětech ústní dutiny, při bolestech zubů a parodontóze. Dobrou vlastností mochny je, že se ani při delším používání neprojevuje žádnými nepříznivými účinky, což jí dává možnost nejširšího uplatnění. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se mezi jídlem 3x – 4x denně. Odvar 0,5 g drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Užívá se teplé 2x – 3x denně. Nedoporučuje se užívat během těhotenství a kojení!