Čaj na zastavení krvácení

Cena: 63 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 22 sypaných porcí. Bylinná čajová směs na zastavení krvácení. Použití např. časté krvácení z nosu, dásní, hemoroidy, krvavé průjmy, ženské krvácení, z otevřené rány apod.
Produkt č. 94

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na zastavení krvácení Čaj na zastavení krvácení
+
Čaj na zánět tlustého střeva-průjem (s příměsí krve) Čaj na zánět tlustého střeva-průjem (s příměsí krve)
+
Čaj na zánět tlustého střeva Čaj na zánět tlustého střeva
=
229 Kč
ušetříte 6 %

Příprava čaje na zastavení krvácení:

Dvě polévkové lžíce směsi zalijeme ½ l vroucí vody a přikryté necháme asi 15 minut vylouhovat. Přecedíme a pijeme vlažný čaj v malých dávkách, nejvíce po 1 dl každé 2 hodiny, neboť jen tak dosáhneme žádoucího účinku. Velká dávka čaje může účinkovat opačně.


Krvácivé stavy

Možné příčiny:
Poruchy srážlivosti, dědičná krvácivost (hemofilie).

Užívané léky:
Hemostatika (hemostyptika) – drogy zastavující povrchové krvácení.
Endohemostatika – drogy zastavující vnitřní krvácení.
Adstringencia - drogy zvyšující krevní srážlivost.

 

Strava:

Dbáme na dostatečný příjem vitaminu K a vápníků v potravě.
 
Příznivě působí:
Maso – Ryby (sardinky i s kostmi).
Mléko – Polotučné mléčné produkty.
Houby – Pýchavka obrovská.
Obilniny – Pohanka.
Ovoce – Kiwi. Ostružina, maliny, trnková povidla (z planých trnek).
Zeleniny – Červená řepa, listová zelenina, zejména bílé zelí, brokolice, kapusta a špenát. Do salátů přidáváme čerstvou šťávu z citrónu a zakysané mléčné výrobky (jogurt apod.)

 
Nápoje:
Pomerančová a grepová šťáva nebo 100% džus. Šťáva z červené řepy, bílého zelí a kopřivy. Heřmánkový a šípkový čaj. Pijeme chladné.

 

Upozornění:

Čerstvé šťávy jsou 3 krát účinnější než tepelně upravené drogy. Zvýšené krvácení může také způsobit česnek, třezalka, zázvor a ženšen. Proto je vhodné tyto drogy při krvácivosti vynechat nebo omezit.

Kámen – Karneol – kámen k stálému nošení.

Vnitřní krvácení

Nálev – Kokoška (pastuší tobolka).
Příprava: Na šálek vody použijeme 2-4 lžíce řezané drogy.
Užívání: Denně 2 šálky koncentrovaného nálevu po lžících při akutních stavech krvácení.

Kapky – Šťáva -  Kokoška.
Užívání: 3x denně 20-25 kapek.

 

Krvácení z plic – pulmonální krvácení


Příznaky:
Hemoptýza – příměs malého množství krve ve vykašlávaném hlenu (sputu).
Hemoptoe (chrlení krve) – vykašlávání většího množství krve.
 

Krvácení z močových orgánů – hematurie

Nálev – Řebříček.
Příprava: 2 lžíce drogy zalijeme šálkem horké vody a necháme 10 min. máčet.
Užívání: Šálek ráno a večer po doušcích při krvácení z ledvin. Čaj nesladíme.
 

Krvácení ze zažívacích orgánů

Čajovina
Nálev: 1 díl jitrocel, kopřiva, 2 díly mochna (husí), 3 díly plicník
Užívání: Šálek 3x denně při zvracení krve.
Nálev: 1 díl nátržník, 2 díly ostružník, peprník (rdesno)
Užívání: 2-3 lžíce každé 2 hod. při žaludečních vředech.
 

Krvácení hemoroidní

Čajovina
Nálev: Řebříček.
Užívání: Půl šálku 2krát denně před jídlem.
 

Krvácení z dělohy

Čajovina
Nálev: Hluchavka, kokoška, řebříček.
Příprava: Drogy mícháme stejným dílem.
Užívání: Obden 2 šálky po doušcích. Nesladit!
 

Krvácení po menstruaci

Čajovina
Nálev: 1 díl jitrocel, kopřiva, truskavec, 2 díly mochna (husí), 3 díly kokoška.
Užívání: 1-3 šálky denně po doušcích. Nesladit!
 

Vnější krvácení

Povrchová zranění
Kapky: Šťáva -  Jitrocel.
Postup: Ránu zakapáme šťávou z čerstvě utržených listů jitrocele.

Mazání:
Šťáva- Citrón.
Užívání: K zastavení krvácení. Ředíme studenou vodou.

Šťáva: Rajče.
Užívání: Jako dezinfekční prostředek.

 

Venkovní hemoroidy

Koupel:
Nálev: Hluchavka.
Omývání
Užívání: Ošetřujeme trhliny v konečníku (anální trhliny).
 

Krvácení z dásní

Strava:
Potraviny bohaté na vitamin C (ovoce, zelenina, kysané zelí).
 
Potírání: Tinktura – Propolis.
 

Krvácení z nosu

Obklad – Led.
Ledové kostky v plastovém sáčku. Chladící gel.
Postup: přikládáme na zátylek.

Tampon – Tinktura - Pýchavka obrovská.
 

Čaj na zastavení krvácení - složení čaje

  Jmelí nať (Herba visci albi)

Jmelí nať (Herba visci albi)

Hlavním léčebným účinkem je regulace krevního tlaku, jíž dosahuje změkčováním a odstraňováním vápenatých usazenin v cévním systému, čímž předchází srdečním a mozkovým infarktům. Zároveň posiluje srdeční sval a zlepšuje krevní oběh, což z něj dělá prvotřídní lék a vynikající prostředek proti těmto nejzákeřnějším onemocněním dnešní doby. Protože brzdí dělení buněk, dobře pomáhá i při rakovině, zvláště žaludku, při obtížích v klimakteriu, při epilepsii, odstraňuje návaly krve do hlavy, pocity strachu a nervozity. Jmelí dále léčí onemocnění štítné žlázy, stimuluje imunitní systém, pomáhá při ženské i mužské neplodnosti. Zastavuje krvácení. Jmelí patří mezi jedovaté rostliny, takže v žádném případě nezvyšujeme předepsané dávkování. Macerát 1 lžičku drogy zalijeme 0,3 l studené vody a 10 hodin macerujeme. Před podáváním scedíme a zahřejeme. Užívá se 30 kapek 3x denně. Bobule nesbíráme, jsou prudce jedovaté!

  Kokoška nať (Herba bursae pastoris)

Kokoška nať (Herba bursae pastoris)

Dokáže zastavit každý druh krvácení, vnější i vnitřní, čistí krvavou moč, pomůže při krvácení z nosu i při hemeroidech. Další, velmi dobrou vlastností kokošky je její schopnost regulovat krevní tlak a rozpouštět vápenaté usazeniny v krevních cestách, tím je prospěšná při chorobách srdce a krevního oběhu. Patří mezi nejúčinnější rostlinné léky proti kornatění cév. Podobně jako česnek, hloh a jmelí reguluje krevní tlak - tedy vysoký snižuje a nízký zvyšuje; tím také odstraňuje s tím související závratě. Vnitřně užíváme kokošku pouze jednorázově a dodržujeme dávkování, neboť v silnější koncentraci působí opačně a může vyvolat i nervové poruchy. Zevně slouží silný odvar z nati kokošky k výplachům, například při krvácení z nosu, na omývání kožních vyrážek a oparů. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2x – 3x denně. Obklad z čerstvé rostliny 2 hrsti čerstvé rostliny propaříme nad vroucí vodou, nejlépe v sítu. Spařenou rostlinu vložíme do čistého plátna nebo gázy a přiložíme na postižené místo jako obklad. Vyšší dávky mohou způsobit otravu! Neužívat během těhotenství a kojení!

  Přeslička nať (Herba equiseti)

Přeslička nať (Herba equiseti)

Má dva vynikající účinky , v nichž ji nelze ničím nahradit. První účinek spočívá v tom, že je značně močopudná a s tím je spojena schopnost rozpouštět močové kameny. Přeslička výborně čistí cévní systém a celý organismus, to se současným čištěním krve můžeme přirovnat k velkému úklidu. Tím zabraňuje kornatění cév, zlepšuje krevní oběh a činnost srdce, snižuje krevní tlak, obnovuje zastavené močení, pomáhá při dně, revmatismu a loupání v kloubech. Druhým důležitý použitím přesličky je výborná schopnost zastavovat krvácení. Zastavuje krvácení z ran, hemoroidů, ženských orgánů, pomáhá při vykašlávání a zvracení krve. Při krvácení z nosu můžeme podrcenou větvičku vložit přímo do nosní dírky. Čaj z přesličky se nemá pít delší dobu a je třeba dávat pozor na dávkování, neboť bylina může mít i nepříznivé vedlejší účinky. Droga má značné dezinfekční účinky, slouží k omývání ekzémů, odstraňuje pocení nohou a je univerzální přísadou do různých koupelí. Odvar 2 lžičky řezané drogy zalijeme 0,25 l vody a 5 minut vaříme. Poté necháme 15 minut louhovat a scedíme. Užívá se 2x – 3x denně.

  Truskavec nať (Herba polygoni avicularis)

Truskavec nať (Herba polygoni avicularis)

Truskavec odedávná slouží k zastavení krvácení. Jeho stahujících účinků se využívá hlavně při katarech žaludku a střev, průjmech a jiných podobných onemocněních trávicího traktu. Jako jedna z mála bylin vyhání a rozpouští močové kameny. Droga má také mírné protizánětlivé a močopudné účinky. Čaj je prospěšný při chorobách kloubů, při dně, revmatismu, při některých ženských chorobách, především u silného menstruačního krvácení a bělotoku. Slouží též při léčení tuberkulózy a při chronickém onemocnění dýchacích cest. Zevně slouží čaj k omývání špatně se hojících a mokvajících ran, na něž můžeme přikládat také celé spařené byliny. Ve formě obkladu, nejlépe přes noc, se doporučuje na dlouho se hojící hnisavé rány i na krví podlité oči. Truskavec je neškodná bylina a v obvyklém dávkování ji můžeme užívat neomezeně. Opatrně ji lze užívat i v těhotenství.

  Turanka kanadská nať  (Herba erigeronis canadensis)

Turanka kanadská nať (Herba erigeronis canadensis)

Jde o nejlepší rostlinný lék na zastavení krvácení. Není rozhodující, zda jde o krvácení do plic nebo žaludku, z otevřené rány, z nosu, dásní, hemoroidů či o krvavé průjmy nebo ženské krvácení. Turanka tvoří hlavní část jednoho z nejpopulárnějších čajů na zastavení krvácení, osvědčeného hlavně u žen. Tento čaj pomohl ne jedné ženě vyhnout se nepříjemnému gynekologickému zákroku. Turanka má také jiné dobré účinky na krev, neboť jako jedna z mála bylin podporuje tvorbu bílých krvinek. Čaj reguluje látkovou výměnu a podněcuje vylučování kyselin z organismu. Působí přitom mírně močopudně, což prospívá především při dně, revmatismu a celkově odlehčuje tělo. Droga je úplně neškodná, nemá žádné vedlejší účinky, proto ji můžeme užívat dlouhodobě. Praktické použití turanky je však většinou jednorázové nebo jen krátkodobé, nejvýše několik dní, což vyplývá ze způsobu uplatnění.

  Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae)

Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae)

Je to vůbec nejlepší rostlinný lék na všechny druhy ledvinových chorob. Pomáhá při chronickém zánětu ledvin, čistí moč od hnisu, krve a bílkovin, zlatobýl přidáván i do čaje u chorob souvisejících s prostatou. Hlavní vlastností zlatobýlového čaje je silná močopudnost, proto je vhodný také při dně a revmatismu. Bylina pomáhá také u nemocí jater a žlučníku. Čaj ze zlatobýlu je zcela neškodný, můžeme ho pít i delší dobu a ve větším množství, až jeden litr denně, to se často doporučuje na pročištění ledvin, nesmí se však užívat dlouhodobě. Nálev 1 polévkovou lžíci sušené řezané drogy zalijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme louhovat 15 minut. Užívá se 2x – 3x denně. Odvar k obkladům a jako kloktadlo 2 polévkové lžíce drogy zalijeme 0,5 l vody a přivedeme k varu. Vaříme 15 minut, odstavíme a scedíme.