Čaj na plíce při virové, bakteriální nákaze

Cena: 81 Kč
 ks 
Produkt č. 131
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 9 sypaných porcí. Čaj na plíce při virové, bakteriální nákaze. Antibakteriální čaj. Sypaná bylinná čajová směs má ve složení bylinky, které mají antibakteriální aktivitu, působí na imunitní systém - antioxidant, na duševní zdraví - nervový systém - klid, na normální funkce dýchacího systému, na normální stav pokožky, na sekreci hlenu, na vylučování moči - detoxikaci, na normální funkci dýchacího systému, na normální trávení -trávicí trakt, chuť k jídlu, trávení & vylučování, energii.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na plíce při virové, bakteriální nákaze Čaj na plíce při virové, bakteriální nákaze
+
Čaj na zahleněné plíce a průdušky Čaj na zahleněné plíce a průdušky
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
=
267 Kč ušetříte 6 %

Příprava:

Přelijte šálek (250) ml vařící vody přes lžičku (5g) sypané bylinné směsi. Překryjte, nechejte 3 hodiny louhovat a sceďte. Nálev užívejte teplý a to 1/3 šálku (80) ml každé 3 hod.

 

Čaj na plíce při virové, bakteriální nákaze - složení čaje

  • Proskurník kořen (Radix althaeae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antibakteriální aktivita
  • Lékořice kořen (Radix liquiritiae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Energie | Imunitní systém - antioxidant | Duševn zdraví - nervový systém - klid | Normální funkce dýchacího systému | Normální stav pokožky
  • Fenykl plod (Fructus foeniculi) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Sekrece hlenu | Vylučování moči - Detoxikace | Normální funkce dýchacího systému | Normální trávení -trávicí trakt, Chuť k jídlu, trávení & vylučování | Imunitní systém - antioxidant
  Proskurník kořen (Radix althaeae)

Proskurník kořen (Radix althaeae)

Proskurník obsahuje mnoho slizových látek, což ho v dnešní praxi předurčuje k léčení průdušek a celého dýchacího ústrojí. Je to prvotřídní lék proti kašli a kataru průdušek- při tomto onemocnění působí velmi účinně, především u dětí. Slizové látky chrání sliznici před drážděním, proto se proskurník osvědčil i jako přísada do čajových směsí proti žaludečním a dvanácterníkovým vředům. Proskurník nikdy nevaříme ani nezaléváme horkou vodou, neboť teplem se nejúčinnější slizové látky ničí. Nejvhodnější je používat vlažný macerát, který při kombinaci s jinými bylinkami přilejeme do vychlazeného čaje. V silnější koncentraci se proskurníkový čaj používá jako kloktadlo a k výplachům ústní dutiny při různých zánětech, vřídcích apod., můžeme ho též přidat do koupelí při kožních ekzémech.

  Lékořice kořen (Radix liquiritiae)

Lékořice kořen (Radix liquiritiae)

Lékořici používáme jako prostředek proti kašli a chrapotu, dále při onemocnění ledvinovými kaménky, při dně, revmatismu a jako přísadu k projímavým směsím. V současné době se využívají její extrakty při žaludečních vředech. Extrakt lékořice (při místním užití) má zvláštní protizánětlivé účinky, podobné účinkům glukokortikoidů, hormonů kůry nadledvin. Zahuštěný extrakt z lékořice je znám pod lidovým názvem pendrek a je oblíbenou pochutinou.

  Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Je to bylinka nenahraditelná pro kojence a menší děti. Fenykl totiž výborně uvolňuje větry, působí proti plynatosti a střevním potížím , které často trápí děti zejména v kojeneckém věku. Doporučuje se i pro kojící matky, neboť povzbuzuje činnost mléčných žláz a jeho příznivé účinky se s mlékem přenášejí na dítě. Fenykl se osvědčuje i na ulehčení průběhu menstruace a jako mírně močopudný prostředek. Pomáhá uvolňovat hleny, proto se přidává do čajových směsí na průdušky. Při zevním použití slouží silný odvar z fenyklu k omývání očí při zánětu očních spojivek. V malých dávkách je neškodný, silnější dávky nebo dlouhodobé užívání může vyvolat podráždění ledvin, žaludku a střev, projevující se bolestmi. Odvar 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vody, necháme přejít varem a louhujeme 20 minut. Užívá se obvykle teplý 2x denně, ráno a večer. Čistou silici nepodáváme malým dětem, může působit dráždivě!