Čaj na uklidnění a posílení srdce

Cena: 70 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 16 sypaných porcí. Bylinná čajová směs na uklidnění a posílení srdce.
Produkt č. 64

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na uklidnění a posílení srdce Čaj na uklidnění a posílení srdce
+
Čaj na zlepšení činnosti srdce Čaj na zlepšení činnosti srdce
+
Čaj proti srdeční slabosti Čaj proti srdeční slabosti
=
189 Kč
ušetříte 5 %

Příprava čaje na uklidnění a posílené srdce:

Dvě polévkové lžíce směsi vložíme do ½ l vroucí vody a přikryté necháme asi 20 minut vylouhovat. Čaj přecedíme a pijeme 3x denně po třetině množství. Místo kořene kozlíku můžeme přidat do hotového čaje kávovou lžičku kozlíkové tinktury.

Srdeční obtíže

Srdce je jednou z nejúčinnějších pump, které kdy existovaly. Za života dlouhý 70 let provede v průměru 2,5 miliardy stahů. Stejně jako u každé jiné pumpy se při zanesení snižuje jeho účinnost. Může dokonce přestat pracovat úplně a ohrozit tak život sám.
Tukové sraženiny cholesterolu se usazují na stěnách cév od raného mládí. Tyto sraženiny mohou někdy ucpat věnčité (koronární )tepny, které zásobují krví samo srdce, a způsobit tak srdeční onemocnění.
Částečné ucpání způsobuje ANGINU PECTORIS. Daleko vážnější je, když krevní sraženina zcela ucpe koronární tepnu. Část srdce se náhle ocitne bez kyslíku. To může vyvolat „srdeční záchvat“, nebo i úplnou zástavu srdce.
Další obtíže souvisejí s pokročilým věkem. Srdce začíná být „unavené“ a náchylné k srdečnímu selhání (slabosti) i k srdeční blokádě. To je situace, kdy srdce tluče velmi pomalu, někdy i jen 30-40krát za minutu. Srdeční frekvence se při námaze nezvýší, a proto se pacient velmi snadno unaví. V pozdním věku také mohou přestat řádně pracovat srdeční chlopně, často v důsledku revmatické horečky. Typickými příznaky jsou dušnost a ZADRŽOVÁNÍ VODY, při které k večeru otékají kotníky.
Některé děti se rodí s vrozenou srdeční vadou, při níž nejsou správně vytvořeny srdeční komory nebo chlopně. Kardiomyopatie je choroba, při které dochází k celkové slabosti a zvětšení srdce. Jejích příčin může být mnoho, vyvinout se může v jakémkoli věku.

Upozornění

Při podezření na srdeční obtíž by měl každý vyhledat lékaře dřív, než podstoupí jakoukoli alternativní léčebnou kúru.
Co doporučují terapeuti

Autogenní trénink

Ukázalo se, že velmi účinně snižuje KREVNÍ TLAK a hladiny cholesterolu, ustaluje srdeční frekvenci a zvyšuje přítok krve do končetin. To vše zvyšuje efektivitu oběhového systému a tím napomáhá úzdravě srdce.
 
Naturopatie

U srdečního onemocnění terapeut doporučí návštěvu lékaře, může však poradit preventivní opatření. Součástí doporučovaného stravovacího režimu je snížení příjmu cukru, soli a tuků (zejména živočišných) a naopak zvýšený příjem čerstvého ovoce, zeleniny a celozrnných potravin. Doporučuje se udržovat kondici srdce a plic pravidelným TĚLESNÝM POHYBEM. Je vhodné vyhradit si čas pro relaxaci a jemnější cvičení, např. pro JÓGU, abychom tak předešli STRESU.
 

Stanovisko klasického lékařství

Lékaři se snaží srdečním obtížím předcházet. Doporučují pacientům jíst střídmě, pravidelně pěstovat fyzický pohyb a vyhnout se KOUŘENÍ. Včasné zjištění a léčba vysokého krevního tlaku a zvýšené hladiny cholesterolu také pomůže řadě lidí, kteří by jinak byli ohroženi.
Pro zmírnění anginy pectoris mohou lékaři předepsat pestrou paletu léků. Nejsou-li v daném případě účinné, lze provést chirurgické přemostění (bypass) věnčité tepny, díky kterému pak krev k srdci proudí kolem ucpaného místa. Součástí moderní léčby srdečního infarktu jsou léky rozpouštějící krevní sraženinu, např. streptokináza, které zmírňují poškození srdečního svalu.
Sanitky, ambulance a další lékařská pracoviště jsou vybavena defibrilátory, jejichž elektrický impulz dokáže již zastavené srdce znovu přivést k činnosti. Srdeční blokáda se obvykle úspěšně léčí voperováním baterií napájeného kardiostimulátoru pod kůži hrudní stěny. Kardiostimulátor vysílá srdce v pravidelném chodu ve správné frekvenci, jež činí průměrně 70 až 72 tepů za minutu pro dospělého muže v bdělém stavu a v klidu a 78 až 82 tepů za minutu pro ženy.
Riziko narození dítěte s vrozenou srdeční vadou se snižuje, je-li matka očkována proti zarděnkám a pokud se vyhne kouření, drogám i lékům zvláště v okolí doby početí dítěte a v raném stadiu těhotenství. Velké množství vrozených vad, i těch, které se projevují v pozdějším věku, lze odstranit jemnou chirurgií. Chirurgové mohou zachránit život lidí trpících kardiomyopatií pomocí transplantace srdce.
Příznaky srdečního selhání zmírňují diuretika (léky vyvolávající vyšší tvorbu moči) a vazodilatancia, která srdci ulehčují tím, že dovolují krvi snadněji proudit cévami.

 

Čaj na uklidnění a posílení srdce - složení čaje

  Hloh list s květem (Folium crataegi cum flore)

Hloh list s květem (Folium crataegi cum flore)

Tato bylina potlačuje sklerotické stavy, pomáhá při sníženém krevním tlaku, upravuje srdeční činnost a působí jako uklidňující prostředek. Hloh rozšiřuje věnčité tepny, a tím působí i proti angině pectoris. Zlepšuje činnost srdce a krevní oběh, zejména u starších lidí po záchvatu mrtvice, při vysokém krevním tlaku, otylosti a v začátku kornatění tepen. Působí také protiskleroticky a mírně uklidňuje. Jeho podávání má vliv při otocích jak srdečního tak ledvinového původu. Léčí některé typy závratí. Lze jej použít na prevenci ischemické choroby srdeční. V některých případech až nečekaně důrazně tlumí klimakterické potíže.

  Kozlík kořen (Radix valerianae)

Kozlík kořen (Radix valerianae)

Kozlík je vůbec nejúčinnějším rostlinným lékem na nervovou soustavu. Pomáhá nejen při stavech podrážděnosti, stresu, nervové a psychické vyčerpanosti, ale i při duševních chorobách. Je neodmyslitelnou součástí čajů proti nespavosti, osvědčuje se na žaludeční a střevní obtíže nervového původu, pomáhá při srdeční neuróze, uvolňuje křeče způsobené nervozitou. Dobrou vlastností kozlíku je oboustranná stabilizace nervové soustavy. Při silném podráždění ji bylina tlumí, u stavů apatie naopak povzbuzuje, proto je dobrá i při pocitech letargie, smutku a v obdobích celkové pasivity. Kořen kozlíku nikdy nevaříme, připravujeme z něho jen studený macerát. Bylina patří mezi silně působící, proto, i když je v běžném dávkování neškodná, je třeba užívat ji opatrně a ne dlouhodobě. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Scedíme. Užívá se obvykle 3x denně. Neužívat v těhotenství a během kojení!

  Meduňka nať (Herba melissae)

Meduňka nať (Herba melissae)

Meduňka je mimořádným lékem na uklidnění celého organismu. Léčí také všechny orgány těla, postižené vlivem stresu chorobnými změnami. Uvolňuje křečovité stažení způsobené nervovým vypětím, uklidňuje bušení srdce, dýchací a zažívací orgány. Tiší záchvaty kašle u dětí (spolu s mateřídouškou), uvolňuje křeče žaludku a zaražené větry, pomůže proti zvracení v těhotenství. Je výborným uspávacím prostředkem. Šálek nálevu z meduňky, oslazený medem, nahradí tabletku na spaní a přitom všeobecně prospívá. Čaj je úplně neškodný, můžeme ho pít denně. Při vnějším použití se doporučuje natírat podrcenými listy čelo a spánky při bolestech hlavy a migréně, osvědčilo se i natírání postižených míst při oparu. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2x – 3x denně. Uklidňující čaj Smícháme 1 díl meduňky, 1 díl máty peprné, 1 díl květu černého bezu a 1 díl heřmánku. 3 lžičky této směsi spaříme s 0,3 l vroucí vody, necháme 10 minut louhovat a užíváme 3x denně.

  Routa nať (Herba rutae)

Routa nať (Herba rutae)

Routa se využívá hlavně pro dobrý účinek na cévní systém. Zpevňuje krevní vlásečnice, zlepšuje oběh krve, odstraňuje vápenaté usazeniny z cév, snižuje krevní tlak, zlepšuje funkci ledvin a má i antisklerotické účinky. Odstraňuje bolesti hlavy, návaly krve do hlavy, značně uklidňuje a pomáhá při epilepsii. Dále se používá na vyhánění střevních parazitů, při žaludečních a žlučníkových obtížích. Routa pomáhá také při mnoha ženských chorobách, zvláště při nepravidelné a bolestivé menstruaci, odstraňuje menstruační křeče. Silně prokrvuje pánev, proto ji nesmějí užívat ženy v době těhotenství. Při používání samotné drogy dáváme raději menší množství - jednu lžíci na půl litru vody, čaj se nevaří, připravuje se vlažný macarát. Routu užíváme jen krátkodobě a raději ji kombinujeme s jinými rostlinami. Macerát 1 lžičku sušené drogy zalijeme 0,4 l vroucí vody, přikryjeme a necháme 8 hodin louhovat. Poté scedíme a rozložíme do 4 dávek na 1 den po 0,1 l. Routová silice je ve větším množství jedovatá! Neužívat během těhotenství a při kojení! Nepodávat malým dětem!

  Srdečník nať (Herba leonuri cardiacae)

Srdečník nať (Herba leonuri cardiacae)

Rostlina je výborným lékem na všechna srdeční onemocnění, související zejména s vysokým krevním tlakem. Čaj pomáhá při slabosti a poruchách funkce srdečního svalu, tiší bolesti srdce a léčí anginu pectoris. Má výraznou schopnost uklidňovat organismus. Bylina blahodárně působí na nervovou soustavu, proto je ve spojení s prvním účinkem prvotřídním lékem při srdeční neuróze. Jejího působení na nervovou soustavu se využívá i při neklidu v klimakteriu, při nervozitě, úzkosti, migréně, bolestech hlavy, přepracovanosti a srdečních obtížích způsobených zvýšenou činností štítné žlázy. Léčivé účinky srdečníku se dobře uplatňují i při onemocnění štítné žlázy a prostaty. Jako u všech léků na srdce i se srdečníkem musíme zacházet opatrně, poradit se s lékařem a zvýšit pozornost při dávkování, neboť rostlina může být mírně jedovatá, především při samostatném užívání. To je též důvod, proč je jeho užívání úplně zakázané těhotným ženám. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 1x – 2x denně. Nedoporučuje se užívat v těhotenství a během kojení!

  Třezalka nať (Herba hyperici)

Třezalka nať (Herba hyperici)

Její vynikající léčivé vlastnosti lze označit za výjimečné. Její účinné látky podporují dýchání buněk, čímž zlepšují látkovou přeměnu. Na prvním místě používáme třezalku při všech chorobách jater a žlučníku, dále při žaludečních vředech a při nadbytku žaludeční kyseliny, při střevních vřídcích, při poruchách močových cest a proti pomočování dětí. Čaj z třezalky posiluje nervovou soustavu, uklidňuje, příznivě ovlivňuje psychiku, pomáhá zbavit se depresivních stavů, strachu, úzkosti, neurózy a nespavosti. Osvědčuje se také při srdečních chorobách hlavně chronických, zlepšuje krevní oběh až do krevních vlásečnic a je vhodný i do směsí při všech menstruačních poruchách. Při obtížích v klimakteriu zlepšuje náladu a odstraňuje deprese. Třezalkový čaj je chutný, můžeme ho pít i jako lahůdkový čaj samostatně, může být též součástí preventivních léčivých čajových směsí. Můžeme ho pít pravidelně nejméně tři týdny, neboť jen tak se projeví jeho celkový a trvalý účinek. Zevně slouží třezalkové květy, namočené v přírodním, například olivovém oleji, na rány a popáleniny. Používá se i jako přísada do koupelí. Třezalka má i zvláštní nepříjemnou vlastnost, která způsobuje citlivost na sluneční světlo. Během třezalkové kúry se proto vyhýbáme opalování i horskému slunci. Mohlo by to vyvolat podráždění pokožky (zčervenání, svědění), které však není nebezpečné. Dlouhodobé užívání této byliny je neškodné, ale zásadně nezvyšujeme dávkování. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 3x denně. Není vhodné během těhotenství a při kojení!