Čaj proti srdeční slabosti

Cena: 64 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 18 sypaných porcí. Čajová směs proti srdeční slabosti.
Produkt č. 100

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj proti srdeční slabosti Čaj proti srdeční slabosti
+
Čaj na uklidnění a posílení srdce Čaj na uklidnění a posílení srdce
+
Český med Český med
=
156 Kč
ušetříte 5 %

Příprava:

Jednu polévkovou lžíci směsi zalijeme ¼ l vody a necháme přikryté asi 15 minut vylouhovat. Přecedíme a vypijeme nadvakrát, ráno a večer po ½ množství.
 

Srdeční slabost – kardiální insuficience


Příznaky

- Dušnost, bušení srdce.
- Bledost, otoky (nohou).

Užívané léky

- Kardiotonika – drogy posilující srdeční činnost.
- Kardiostimulancia – drogy povzbuzující srdeční činnost.
- Analeptika (excitancia) – drogy povzbuzující ochabující srdce.

Koupel

- Občasná lázeň ve vodě s obsahem mořské soli (nejlépe z Mrtvého moře). Do lázně přidáváme nálev (odvar) z heřmánku, rozmarýnu nebo vanilky.

Čajovina

- Nálev – Čaj zelený nebo černý. Užívání – 1-2 šálky denně jako povzbuzující prostředek.
- Nálev – Kukuřice (blizny). Užívání – Šálek obden.
- Nálev – Čaj (zelený), heřmánek, měsíček, průtržník, pýr, řepík. Příprava – Drogy mícháme stejným dílem. Užívání – Denně šálek před jídlem.

Jiné prostředky

- Žvýkačka – Užívání – 3x denně 15 minut (žvýkání podporuje činnost srdce).
 

Čaj proti srdeční slabosti - složení čaje

  Bříza list (Folium betulae)

Bříza list (Folium betulae)

Hlavní její léčivou vlastností je močopudnost. Je proto prvotřídním lékem na všechny choroby ledvin a vylučovacího ústrojí. Bříza posiluje ledviny a zlepšuje jejich činnost. Pomáhá uvolňovat, rozpouštět a vylučovat ledvinové a močové kameny, proto tvoří základní složku čajů při těchto chorobách. Její působení podporuje i značný obsah vitaminu C. Odvodňováním organismu a vyplavováním biologických zplodin pomáhá při revmatismu, kloubních a srdečních onemocněních. Dokáže odstranit z těla množství škodlivých látek a přitom nemá vedlejší účinky, takže ji můžeme dlouho užívat. Bříza má důležité uplatnění i zevně. Čistí a dezinfikuje vlasovou pokožku a zároveň podporuje růst vlasů. Odvar: 10 polévkových lžic sušených březových listů přelijeme 4 l vody a přivedeme k varu. Vaříme asi 5 minut, poté necháme 15 minut louhovat. Odvar scedíme a přidáme do připravené koupele.

  Brutnák nať (Herba boraginis)

Brutnák nať (Herba boraginis)

Posiluje srdeční sval, používá se jako ochranný prostředek srdce a cév. Je jeden z nejlepších bylinných léků na srdce, neboť působí pomalu, bez nebezpečí a jeho léčivé účinky jsou trvalé. Brutnák je močopudný, podporuje vyplavování tekutin z těla a tím ho zbavuje škodlivých látek. Zároveň prospívá při chorobách močových cest, při dně a revmatismu. Čistí krev a posiluje nervovou soustavu, takže rozveseluje nejen srdce, ale i celý organismus. Těchto dobrých vlastností můžeme využít přidáním lístku brutnáku do denního lahůdkového čaje. Brutnák můžeme používat i zevně, obklady urychlují dozrávání vředů, silný odvar poslouží též jako kloktadlo. Nálev 4 g natě přelijeme 0,3 l vroucí vody a necháme 1 minutu louhovat, poté scedíme. Podáváme obvykle 3x denně.

  Kručinka barvířská nať (Herba genistae tinctoriae)

Kručinka barvířská nať (Herba genistae tinctoriae)

Kručinka zvyšuje krevní tlak, což se u rostlin vyskytuje poměrně zřídka, a zároveň je značně močopudná. To ji předurčuje k léčení srdečních chorob, pokud nejsou spojeny s vysokým tlakem, osvědčuje se i na všechny nemoci, při nichž je třeba pročistit organismus a zbavovat ho usazenin. Jsou to například dna, vodnatelnost, ledvinové kameny a revmatismus. Kručinka zvyšuje průtok krve v ledvinách, snižuje tvorbu usazenin v kloubech a zlepšuje zásobování organismu kyslíkem. Zprůchodňuje póry pokožky a zvýšeným pocením pomáhá odstraňovat z organismu škodlivé látky i nadbytek solí. Kručinku můžeme bez škodlivých následků užívat i delší dobu, ale silnější dávky nemají z léčebného hlediska význam a mohou vyvolat zvracení.

  Přeslička nať (Herba equiseti)

Přeslička nať (Herba equiseti)

Má dva vynikající účinky , v nichž ji nelze ničím nahradit. První účinek spočívá v tom, že je značně močopudná a s tím je spojena schopnost rozpouštět močové kameny. Přeslička výborně čistí cévní systém a celý organismus, to se současným čištěním krve můžeme přirovnat k velkému úklidu. Tím zabraňuje kornatění cév, zlepšuje krevní oběh a činnost srdce, snižuje krevní tlak, obnovuje zastavené močení, pomáhá při dně, revmatismu a loupání v kloubech. Druhým důležitý použitím přesličky je výborná schopnost zastavovat krvácení. Zastavuje krvácení z ran, hemoroidů, ženských orgánů, pomáhá při vykašlávání a zvracení krve. Při krvácení z nosu můžeme podrcenou větvičku vložit přímo do nosní dírky. Čaj z přesličky se nemá pít delší dobu a je třeba dávat pozor na dávkování, neboť bylina může mít i nepříznivé vedlejší účinky. Droga má značné dezinfekční účinky, slouží k omývání ekzémů, odstraňuje pocení nohou a je univerzální přísadou do různých koupelí. Odvar 2 lžičky řezané drogy zalijeme 0,25 l vody a 5 minut vaříme. Poté necháme 15 minut louhovat a scedíme. Užívá se 2x – 3x denně.

  Truskavec nať (Herba polygoni avicularis)

Truskavec nať (Herba polygoni avicularis)

Truskavec odedávná slouží k zastavení krvácení. Jeho stahujících účinků se využívá hlavně při katarech žaludku a střev, průjmech a jiných podobných onemocněních trávicího traktu. Jako jedna z mála bylin vyhání a rozpouští močové kameny. Droga má také mírné protizánětlivé a močopudné účinky. Čaj je prospěšný při chorobách kloubů, při dně, revmatismu, při některých ženských chorobách, především u silného menstruačního krvácení a bělotoku. Slouží též při léčení tuberkulózy a při chronickém onemocnění dýchacích cest. Zevně slouží čaj k omývání špatně se hojících a mokvajících ran, na něž můžeme přikládat také celé spařené byliny. Ve formě obkladu, nejlépe přes noc, se doporučuje na dlouho se hojící hnisavé rány i na krví podlité oči. Truskavec je neškodná bylina a v obvyklém dávkování ji můžeme užívat neomezeně. Opatrně ji lze užívat i v těhotenství.

  Vřes nať (Herba callunae)

Vřes nať (Herba callunae)

Má protizánětlivé účinky, proto se výborně hodí do čajových směsí na léčení chorob ledvin a prostaty. Vřes je při snížené funkci ledvin nejlepším lékem na podporu vylučování kyseliny močové z těla, účinkuje, i když se už kyselina ukládá v kloubech. Pomáhá při zánětu ledvin, močového měchýře, močových cest, zároveň také rozpouští močové kameny. Svou močopudností zlepšuje odvod tekutin z těla, prospívá i při revmatických onemocněních. Kromě toho vřes pomáhá uklidňovat nervovou soustavu, uplatňuje se proti nespavosti a při poruchách látkové výměny. Protože je potopudný, můžeme ho využít i při onemocnění z prochladnutí a proti horečce. Pomáhá při řezavé bolesti při močení zánětlivého původu. I když se vřes používá především vnitřně, jeho stahující účinky můžeme uplatnit i zevně, a to k omývání ran. Čaj z vřesu můžeme pít i jako lahodný čaj, protože má příjemnou chuť, nemá žádné nepříznivé účinky ani při dlouhodobém užívání. Vyšší dávky však nemají větší účinek, spíš naopak. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut vylouhovat. Poté scedíme. Nálev se užívá ještě vlažný 2x denně.