Když všechno bolí

Nezřídka se stává, že k lékaři přicházejí lidé, kteří si stěžují na bolesti všeho druhu. Bolí je v zádech, v kříži, svaly na dolních končetinách, hlava, žaludek, trpí špatným trávením, srdeční arytmií, tlakem na plících, a tak bychom mohli pokračovat. Komplexní lékařské vyšetření žádnou poruchu neukáže. Tito pacienti však přesto mají subjektivní problémy.
Pokud se neprokáže, že si nemocní své zdravotní potíže jenom namlouvají, jde se vší pravděpodobností o stavy organismu, při nichž onemocnění nedosáhlo tzv. klinického stadia. Teprve klinické stadium nemoci může být přístroji diagnostikováno a léčeno. Neurčité potíže, které se navíc nedají nijak prokázat (krevními či jaterními testy, diagnostickými přístroji, rentgenem, sonografií apod.) nemohou být na základě současné medicíny považovány za nemoc.
Přesto se může jednat o tzv. období předchorobí, na jehož podkladě lze usuzovat na charakter budoucího onemocnění. Nemocní, protože se nesetkali u svého lékaře s pochopením (byli například posláni na vyšetření k psychiatrovi), raději zvolí návštěvu u léčitele.
Léčitel v těchto případech navrhne komplexní přírodní léčbu, která se zaměří na pročištění organismu, regeneraci střevních funkcí (vyprazdňování) a regeneraci trávicího traktu.
První desetidenní kúra by byla namířena na pití čistícího čaje. Kromě čistících čajů, o nichž už jsme hovořili (kopřiva, truskavec nebo směs kopřivy, přesličky, hluchavky a zlatobýlu), lze doporučit vynikající směs z kopřivy, třezalky, řebříčku, pelyňku pravého, rozmarýnu a listu šalvěje.
Čaj se připraví jako výluh ( do ¾ studené vody dáme večer tři polévkové lžíce směsi), ráno výluh scedíme, necháme přejít varem, šálek vypijeme na lačno a zbytek v průběhu dne. Kúra by měla trvat 10 – 12 dnů.
V průběhu kúry nemocní dbají na pravidelné vyprazdňování.
Třetí a poslední částí léčebného postupu je úprava funkce trávicího traktu. Za tímto účelem po 10 nebo 12 dnech očistné kúry začneme pít čaj z kořene pampelišky nebo jiný čaj s hořčinami, např. směs z třezalky, čekanky, benediktu, řepíku, boldovníku pravého, řebříčku a zeměžluči.
Jednu čajovou lžičku směsi přelijeme ¼ l vroucí vody a necháme 10 minut ustát. Scedíme, polovinu vypijeme ráno, polovinu večer. Při této kúře v žádném případě nepijeme alkohol.

Jíme střídmě

Znamená to zdržet se po celou dobu léčby těžkých mastných pokrmů, vyloučit uzeniny a zpočátku i maso. Drůbeží maso či rybu lze občas pojíst až v druhé polovině léčebného cyklu. V prvních dnech, kdy probíhá očistná kúra, je vhodné držet krátkodobou hladovku (stačí24-36 hodin). Ideální je, může-li nemocný zahájit léčbu s očištěným zažívacím ústrojím.
Poslední část kúry (regenerace trávicího ústrojí)ú je časově nejnáročnější, ale kompletní kúra nemusí trvat déle než 6 týdnů.

Přímo úměrný výsledek

Lidské tělo je velmi vnímavý a neuvěřitelně inteligentní nástroj, který dokáže bez naší vědomé pomoci problémy třídit, analyzovat a přijímat optimální řešení. Je přesnější než nejsložitější počítač a má paměť, která se nemýlí.
Proto vytvoříme-li mu podmínky, aby mohlo obnovit své dřívější funkce a tak se regenerovat, udělá to. Většina lidí svému tělu takové podmínky bohužel vytvořit nechce nebo nedovede.