Projímavý čaj

Cena: 91 Kč
 ks 
Produkt č. 24
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 13 sypaných porcí. Sypaný Projímavý čaj. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které působí na normální funkci střevního traktu, na normální funkci jater a žlučníku, na normální trávení - trávicí trakt, na chuť k jídlu, trávení & vylučování, na přirozenou obranyschopnost - imunitní systém - antioxidant, na čištění - vylučování, na vylučování vody z organizmu.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Projímavý čaj Projímavý čaj
+
Dětský čaj - projímavý Dětský čaj - projímavý
+
Čaj na detoxikaci organismu - čistící čaj Čaj na detoxikaci organismu - čistící čaj
=
308 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Jednu polévkou lžíci sypané bylinné směsi namočíme večer do ¼ l vody. Ráno vše přivedeme k varu a necháme přikryté pomalu vychladnout. Přecedíme a pijeme nalačno polovinu množství ráno a večer několik dní.

 

 

 

Projímavý čaj - složení čaje

  • Krušina olšová kůra (Cortex frangulae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce střevního traktu | Přirozená obranyschopnost -odolnost
  • Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae) 
  • Lnice květel nať (Herba linariae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce jater a žlučníku
  • Bez černý květ (Flos sambuci nigri) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Vylučování vody z organizmu | Antioxidant | Kontrola tělesné hmotnosti | Normální hladina glukózy v krvi | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Čištění - vylučování
  • Fenykl plod (Fructus foeniculi) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení | Sekrece hlenu | Normální trávení -trávicí trakt, Chuť k jídlu, trávení & vylučování | Imunitní systém - antioxidant | Normální trávení
  Krušina olšová kůra (Cortex frangulae)

Krušina olšová kůra (Cortex frangulae)

Nejdůležitější vlastností krušiny v bylinkářské praxi je její schopnost účinně vyčistit vnitřní orgány. Nejčastěji se používá při zácpě, kdy ji můžeme užívat i samostatně. Posiluje pohyby tlustého střeva, uvolňuje trávicí trakt, čistí a ředí krev, upravuje látkovou výměnu. Bylina je významnou složkou čajů na hubnutí a pomáhá i proti vyrážkám. Ve větších dávkách je krušina jedovatá a jsou známé i otravy dětí plody, proto je třeba při samostatném užívání dávat pozor na předávkování. Na běžné použití proti zácpě stačí jedna lžíce kůry na ¼ litru vody. Krušina se má používat vždy jen krátkodobě. Nálev 1 – 2 g přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 1x denně, přičemž účinek se dostavuje v průměru po 8 hodinách. Doporučuje se používat drogu až po 1 roce skladování, opatrně a krátkodobě!

  Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae)

Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae)

Je to vůbec nejlepší rostlinný lék na všechny druhy ledvinových chorob. Pomáhá při chronickém zánětu ledvin, čistí moč od hnisu, krve a bílkovin, zlatobýl přidáván i do čaje u chorob souvisejících s prostatou. Hlavní vlastností zlatobýlového čaje je silná močopudnost, proto je vhodný také při dně a revmatismu. Bylina pomáhá také u nemocí jater a žlučníku. Čaj ze zlatobýlu je zcela neškodný, můžeme ho pít i delší dobu a ve větším množství, až jeden litr denně, to se často doporučuje na pročištění ledvin, nesmí se však užívat dlouhodobě. Nálev 1 polévkovou lžíci sušené řezané drogy zalijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme louhovat 15 minut. Užívá se 2x – 3x denně. Odvar k obkladům a jako kloktadlo 2 polévkové lžíce drogy zalijeme 0,5 l vody a přivedeme k varu. Vaříme 15 minut, odstavíme a scedíme.

  Lnice květel nať (Herba linariae)

Lnice květel nať (Herba linariae)

Lnice se používá převážně na onemocnění žlučníku, především na zánět žlučníku, při žloutence a některých chorobách jater. Její protizánětlivé působení se uplatňuje při zánětech ledvin, prostaty a při obtížích s močením. Čaj z lnice je dobrý na žaludeční a dvanácterníkové vředy, změkčuje stolici, dokonce je mírným projímadlem. Dobře se osvědčuje u velkého množství žaludeční kyseliny a u takzvaného pálení žáhy. Lnice patří k bylinkám, které se nejlépe uplatňují v čajových směsích. Samostatné užívání je možné neboť bylina nemá nežádoucí vedlejší účinky. Při vnějším použití je lnice dobrým lékem na omývání pih a různých nečistot v obličeji. Po často opakovaném omývání silným čajem z lnice (dvě lžíce na čtvrtlitr vody) pihy blednou, někdy i zcela zmizí. Ve formě obkladu pomáhá lnice při zánětu očních spojivek (spolu se světlíkem a heřmánkem). Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 20 minut louhovat. Scedíme a pijeme 2x denně. Odvar 20 g drogy svaříme s 0,5 l vody a scedíme. Místo vody lze použít čerstvé mléko. Užívá se 2x – 3x denně.

  Bez černý květ (Flos sambuci nigri)

Bez černý květ (Flos sambuci nigri)

Čaj z květu černého bezu je prvotřídním lékem na všechny choroby z prochladnutí. Vyvolává pocení, ničí hnilobné bakterie, čistí zahleněné průdušky. Má i močopudné účinky a mírně projímá, čímž uvolňuje zácpu. Při vnějším použití je droga výbornou přísadou inhalačních směsí proti rýmě a zánětu průdušek, ale i proti bolestem hlavy, obličeje, zubů a uší, osvědčila se též na obklady při křečových žilách. Nálev z květu: 2 lžičky drogy se přelijí 0,25 l vroucí vody a nechají se 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně. Nálev ze sušených plodů: 1 lžička drogy se přelije 0,25 l vroucí vody a nechá 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně. Šťáva z plodů vyžaduje tepelné zpracování, jinak může způsobit nevolnost!

  Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Je to bylinka nenahraditelná pro kojence a menší děti. Fenykl totiž výborně uvolňuje větry, působí proti plynatosti a střevním potížím , které často trápí děti zejména v kojeneckém věku. Doporučuje se i pro kojící matky, neboť povzbuzuje činnost mléčných žláz a jeho příznivé účinky se s mlékem přenášejí na dítě. Fenykl se osvědčuje i na ulehčení průběhu menstruace a jako mírně močopudný prostředek. Pomáhá uvolňovat hleny, proto se přidává do čajových směsí na průdušky. Při zevním použití slouží silný odvar z fenyklu k omývání očí při zánětu očních spojivek. V malých dávkách je neškodný, silnější dávky nebo dlouhodobé užívání může vyvolat podráždění ledvin, žaludku a střev, projevující se bolestmi. Odvar 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vody, necháme přejít varem a louhujeme 20 minut. Užívá se obvykle teplý 2x denně, ráno a večer. Čistou silici nepodáváme malým dětem, může působit dráždivě!