Čaj na podporu pocení - při virovém onemocnění

Cena: 133 Kč
 ks 
Produkt č. 3
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 18 sypaných porcí. Sypaný Čaj na podporu pocení - při virovém onemocnění. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které působí jako antioxidant, na normální funkci dýchacího systému, na vykašlávání, na normální činnost hltanu a dýchacích cest, na normální stav slizničních buněk, na vylučování vody z těla, na přirozenou obranyschopnost - imunitní systém, na čištění - vylučování, na normální činnost močového měchýře a ledvin, na přirozenou obranyschopnost - odolnost, na duševní rovnováhu - klid - spánek, na normální stav pokožky. Bylinný čaj má červenou barvu po ibišku (proskurníku) a příjemnou chuť.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na podporu pocení - při virovém onemocnění Čaj na podporu pocení - při virovém onemocnění
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
+
Čaj na krk Čaj na krk
=
339 Kč ušetříte 4 %

Příprava:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi vložíme do 1/2 l  vroucí vody a přikryté necháme asi 15 minut vyluhovat. Čaj ochutíme medem a citronem. Pijeme ho teplý až horký, před vypocením naráz jeden až dva šálky, potom ještě několikrát denně. Denní množství můžeme zvýšit až na dvojnásobek. Intenzivní pocení doporučujeme zvláště na začátku nemoci.

Tento čaj doporučujeme scedit přes bavlněné sítko. http://www.kouzlo-bylin.cz/darkova-baleni/bavlnene-sitko-na-caj.html
Bylinkové směsi, které obsahují diviznu květ, šípek plod apod. se musí velmi pečlivě filtrovat, protože jemné chloupky projdou i nejhustějším sítkem a nepříjemně pak po dlouhou dobu dráždí sliznici úst i hltanu. Je-li nálev špatně přefiltrován, máme po vypití čaje, pocit písku v hltanu i ústech.

 

Čaj na podporu pocení - při virovém onemocnění - složení čaje

  • Bez černý květ (Flos sambuci nigri) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Vylučování vody z organizmu | Antioxidant | Normální funkce dýchacího systému | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Čištění - vylučování
  • Růže šípková plod (Fructus cynosbati) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Normální činnost močového měchýře a ledvin | Duševní rovnováha - klid - spánek | Normální stav pokožky, hojení ran
  • Lípa květ (Flos tiliae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Vylučování vody z těla | Vykašlávání | Normální funkce dýchacího systému | Přirozená obranyschopnost -odolnost | Relaxace - spánek
  • Proskurník květ (Flos hibisci sud) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce dýchacího systému | Antibakteriální aktivita
  • Divizna květ (Flos verbasci) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce dýchacího systému | Normální trávení | Normální činnost močového měchýře a ledvin | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Normální činnost hltanu a dýchacích cest | Normální stav slizničních buněk
  • Prvosenka květ (Flos primulae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální funkce dýchacího systému | Relaxace - dobrá nálada
  • Hluchavka květ (Flos lamii albi) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Vylučování vody z organizmu
  Bez černý květ (Flos sambuci nigri)

Bez černý květ (Flos sambuci nigri)

Čaj z květu černého bezu je prvotřídním lékem na všechny choroby z prochladnutí. Vyvolává pocení, ničí hnilobné bakterie, čistí zahleněné průdušky. Má i močopudné účinky a mírně projímá, čímž uvolňuje zácpu. Při vnějším použití je droga výbornou přísadou inhalačních směsí proti rýmě a zánětu průdušek, ale i proti bolestem hlavy, obličeje, zubů a uší, osvědčila se též na obklady při křečových žilách. Nálev z květu: 2 lžičky drogy se přelijí 0,25 l vroucí vody a nechají se 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně. Nálev ze sušených plodů: 1 lžička drogy se přelije 0,25 l vroucí vody a nechá 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně. Šťáva z plodů vyžaduje tepelné zpracování, jinak může způsobit nevolnost!

  Růže šípková plod (Fructus cynosbati)

Růže šípková plod (Fructus cynosbati)

Šípky se léčebně uplatňují všude tam, kde je třeba dodat organismu zvýšenou dávku vitamínu C. V první řadě se používají ve formě čaje při chřipce a nachlazení, při cévních onemocněních, parodontóze, na celkové posílení organismu a podobně.

  Lípa květ (Flos tiliae)

Lípa květ (Flos tiliae)

Čaj z lipového květu je vyhlášený a všeobecně známý lék proti chřipce a s ní souvisejícími onemocněními. Jeho hlavní léčebnou vlastností je silný potopudný účinek a schopnost snižovat horečku. Má i odhleňující účinky, proto se přidává lipový květ do čajových směsí na průdušky a proti kašli. Zřeďuje krev, tím preventivně působí i proti zánětu žil, angíně pectoris a infarktu. Jak pomalu a dlouho lípa žije, tak působí i čaj z lipového květu. Můžeme ho pít jako univerzální, preventivní čaj, ale musíme ho pít trvale. Až po delší době se ukáže léčebná hodnosta lípy v celé šíři. To ovšem nic nemění na osvědčeném použití krátkodobém nebo jednorázovém. Nálev 1 lžíci drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se horké 3x – 4x denně.

  Proskurník květ (Flos hibisci sud)

Proskurník květ (Flos hibisci sud)

Proskurník obsahuje mnoho slizových látek, což ho v dnešní praxi předurčuje k léčení průdušek a celého dýchacího ústrojí. Je to prvotřídní lék proti kašli a kataru průdušek- při tomto onemocnění působí velmi účinně, především u dětí. Slizové látky chrání sliznici před drážděním, proto se proskurník osvědčil i jako přísada do čajových směsí proti žaludečním a dvanácterníkovým vředům. Proskurník nikdy nevaříme ani nezaléváme horkou vodou, neboť teplem se nejúčinnější slizové látky ničí. Nejvhodnější je používat vlažný macerát, který při kombinaci s jinými bylinkami přilejeme do vychlazeného čaje. V silnější koncentraci se proskurníkový čaj používá jako kloktadlo a k výplachům ústní dutiny při různých zánětech, vřídcích apod., můžeme ho též přidat do koupelí při kožních ekzémech. Macerát 1 lžičku řezané drogy zalijeme 0,2 l převařené vody a necháme 12 hodin macerovat. Užívá se obvykle 3x denně, u malých dětí postačí 2x denně ráno a večer. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně, u malých dětí postačí 2x denně ráno a večer.

  Divizna květ (Flos verbasci)

Divizna květ (Flos verbasci)

Divizna uvolňuje hleny, léčí sliznice, čistí průdušky při chrapotu a pískání, pomáhá při zánětu průdušek a hrtanu a zmírňuje dráždění horních cest dýchacích. Čaj z květů posiluje slabou menstruaci, silný odvar se používá jako kloktadlo. Bylina je neškodná a může se používat i dlouhodobě. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody a necháme 10 minut louhovat, poté scedíme. Užívá se obvykle 2x denně ráno a večer.

  Prvosenka květ (Flos primulae)

Prvosenka květ (Flos primulae)

Prvosenka svým účinkem působí na dýchací orgány. Uvolňuje hleny, léčí chřipku, prochlazení, astma, pomáhá proti suchému kašli. Její další dobrou vlastností jsou uklidňující účinky, proto se používá při neuróze, nespavosti a migréně, působí i jako mírné srdeční tonikum. Samotná bylina se nepoužívá, mohla by vyvolat nevolnost až zvracení, tvoří však velmi potřebnou součást mnohých čajových směsí na všechna výše uvedená onemocnění. Květy prvosenky často bývají také přísadou do inhalačních směsí, bylinných koupelí pro nervově choré, ale drogu můžeme přidat i do koupele při revmatismu, po mrtvici či jiných onemocněních; tak oceníme její schopnost uklidnit organismus i zevním použitím. Nálev 1 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se obvykle 2x denně. Neužívat během těhotenství a při kojení!

  Hluchavka květ (Flos lamii albi)

Hluchavka květ (Flos lamii albi)

Nejlépe účinkuje na orgány, které jsou u mužů a žen rozdílné, je i její použití u obou pohlaví různé. V ženském organismu hluchavka výborně léčí menstruační problémy, posiluje dělohu, pomáhá při zánětu vaječníků a zastavuje bělotok, který se často vyskytuje u mladých žen. Proto se používá po kontryhelu jako druhá bylinka do všech čajových směsí na ženské choroby. U mužů, hlavně ve starším věku, bývají zas časté problémy při vylučování moči. Tady hluchavka příznivě ovlivňuje prostatu, uvolňuje močové cesty, usnadňuje močení a pomáhá i při jiných onemocněních močových cest. Čaj z hluchavky má lahodnou chuť, pomáhá při nespavosti a příznivě ovlivňuje trávicí a dýchací orgány. Pro toto použití ho můžeme osladit medem a pít jako konzumní čaj. Silný hluchavkový odvar se používá zevně na omývání kožních ekzémů a je dobrý i do sedacích koupelí při hemoroidech. Nedoporučuje se užívat v těhotenství a během kojení!