Čaj na močové cesty - urologický čaj

Cena: 100 Kč
 ks 
Produkt č. 13
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 18 sypaných porcí. Sypaný Čaj na močové cesty - urologický čaj. Sypná bylinná čajová směs je složená z bylin, které působí jako antioxidant, na normální funkci močových cest - ledviny, na normální činnost močového měchýře a ledvin, na přirozenou obranyschopnost - odolnost, na imunitní systém, na zdraví močového měchýře a dolních močových cest. Výtečný čaj pro pravidelné pití. Chuťově příjemný ve vůni je cítit jemně heřmánek.

Příprava čaje:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi zalijeme 1/2 l vroucí vody a necháme přikryté asi 15 minut vylouhovat. Čaj přecedíme a pijeme ho 3x denně, nejen při zánětu močových cest a ledvin, ale i při hnisu v ledvinách a ostatních ledvinových chorobách. Součástí léčby zánětu močových cest jsou sedací koupele z přesličky.

 

 

Čaj na močové cesty - urologický čaj - složení čaje

  • Průtržník nať (Herba herniariae) 
  • Medvědice list (Folium uvae ursi) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost močového měchýře a ledvin | Antioxidant | Normální činnost močového měchýře a ledvin | Přirozená obranyschopnost - odolnost
  • Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce močové soustavy | Zdraví močového měchýře a dolních močových cest
  • Vřes nať (Herba callunae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce močových cest - ledviny
  • Heřmánek květ (Flos chamomillae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
  Průtržník nať (Herba herniariae)

Průtržník nať (Herba herniariae)

Oceňujeme jeho výborné účinky, především na onemocnění močových orgánů. Je to rostlina značně močopudná, se silnými dezinfekčními účinky na močové cesty. Pomáhá při chronických i akutních zánětech močového měchýře, prospívá při ledvinových kamenech a tvorbě písku, odstraňuje bolesti v močové trubici a neschopnost udržet moč. U všech těchto onemocnění dokáže průtržník velmi dobře pomoct i samostatně. Čaj můžeme bez obav pít delší dobu, nemá žádné nepříznivé účinky. Macerát 1 lžičku řezané drogy zalijeme 0,2 l převařené vody a necháme 12 hodin macerovat. Užívá se obvykle 3x denně, u malých dětí postačí 2x denně ráno a večer. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně, u malých dětí postačí 2x denně ráno a večer.

  Medvědice list (Folium uvae ursi)

Medvědice list (Folium uvae ursi)

Medvědice má jen jedno, zato velmi důležité a těžko nahraditelné uplatnění. Patří mezi nejlepší rostliny na ledvinové choroby. Silně dezinfikuje močové cesty, tím účinně pomáhá při zánětech a hnisu v moči, prospívá i při písku a kamenech v močových cestách, při tuberkulóze ledvin a močení krve. Před léčením všech těchto onemocnění medvědicí je však třeba konzultovat stav s lékařem, neboť medvědice se smí používat jen tehdy, když je moč zásaditá. Čaj z medvědice se osvědčuje i při průjmových onemocněních, neboť působí na sliznici trávicího traktu, má totiž stahující a protizánětlivý účinek. Medvědice obsahuje také rozličné, nepříznivě působící látky, proto ji nikdy neužíváme samostatně, vždy jen ve směsi s jinými rostlinami a ne déle než 10-14 dní. Její účinné látky se vysokou teplotou ničí, proto připravujeme jen teplý nálev nebo vlažný macarát. Velká podobnost medvědice s brusinkou se projevuje i ve složení jejich obsahových látek. V případě naléhavé potřeby můžeme proto při nedostatku medvědice použít i brusinku. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se maximálně 1x – 2x denně, pro lidi se slabším žaludkem 1x za 2 dny. Užívání může způsobit žaludeční nevolnosti, během těhotenství a kojení se proto užívání medvědice raději vyhneme!

  Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae)

Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae)

Je to vůbec nejlepší rostlinný lék na všechny druhy ledvinových chorob. Pomáhá při chronickém zánětu ledvin, čistí moč od hnisu, krve a bílkovin, zlatobýl přidáván i do čaje u chorob souvisejících s prostatou. Hlavní vlastností zlatobýlového čaje je silná močopudnost, proto je vhodný také při dně a revmatismu. Bylina pomáhá také u nemocí jater a žlučníku. Čaj ze zlatobýlu je zcela neškodný, můžeme ho pít i delší dobu a ve větším množství, až jeden litr denně, to se často doporučuje na pročištění ledvin, nesmí se však užívat dlouhodobě. Nálev 1 polévkovou lžíci sušené řezané drogy zalijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme louhovat 15 minut. Užívá se 2x – 3x denně. Odvar k obkladům a jako kloktadlo 2 polévkové lžíce drogy zalijeme 0,5 l vody a přivedeme k varu. Vaříme 15 minut, odstavíme a scedíme.

  Vřes nať (Herba callunae)

Vřes nať (Herba callunae)

Má protizánětlivé účinky, proto se výborně hodí do čajových směsí na léčení chorob ledvin a prostaty. Vřes je při snížené funkci ledvin nejlepším lékem na podporu vylučování kyseliny močové z těla, účinkuje, i když se už kyselina ukládá v kloubech. Pomáhá při zánětu ledvin, močového měchýře, močových cest, zároveň také rozpouští močové kameny. Svou močopudností zlepšuje odvod tekutin z těla, prospívá i při revmatických onemocněních. Kromě toho vřes pomáhá uklidňovat nervovou soustavu, uplatňuje se proti nespavosti a při poruchách látkové výměny. Protože je potopudný, můžeme ho využít i při onemocnění z prochladnutí a proti horečce. Pomáhá při řezavé bolesti při močení zánětlivého původu. I když se vřes používá především vnitřně, jeho stahující účinky můžeme uplatnit i zevně, a to k omývání ran. Čaj z vřesu můžeme pít i jako lahodný čaj, protože má příjemnou chuť, nemá žádné nepříznivé účinky ani při dlouhodobém užívání. Vyšší dávky však nemají větší účinek, spíš naopak. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut vylouhovat. Poté scedíme. Nálev se užívá ještě vlažný 2x denně.

  Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek je jednou ze základních léčivých bylin, které by neměly chybět v žádné domácí lékárničce. Léčebné uplatnění heřmánku je široké, známe ho jako univerzální lék téměř na všechny choroby. Jeho největší hodnota spočívá v silném dezinfekčním a protizánětlivém působení. Likviduje jedovaté látky v organismu a hubí mnoho druhů bakterií, proto má všestranné léčivé účinky. Léčí všechny vnitřní orgány, proto ho můžeme uplatnit při žaludečních a střevních obtížích, často se využívá i jeho celkově uklidňující účinek. Široké uplatnění má heřmánek také při vnějším použití.Silný nálev doporučuji na záněty, kožní ekzémy, ke kloktání, výplachům úst apod. Pokud máte problémy se zarůstáním nehtů, tak je dobré udělat si heřmánkovou koupel na nohy a máčet si je alespoň 20 minut denně, tak aby se i květy dostaly do postižených míst. Velmi užitečný je heřmánek jako součást inhalací při chřipkách, rýmách, zánětech průdušek. Nálev 6 – 8 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Podává se teplé obvykle 3x denně. Koupel 100 g drogy přelijeme 0,5 l vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Čaj 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, necháme 5 minut louhovat a scedíme. Heřmánek dlouhodobě nepodáváme těhotným ženám, kojencům a malým dětem!