Mužský čaj 3

Cena: 119 Kč
 ks 
Produkt č. 4
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 20 sypaných porcí. Sypaný Mužský čaj 3. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které působí na normální funkci prostaty, na normální funkci dolních močových cest, na normální funkci močové soustavy, na osvěžení těla, pročištění, na zdraví močového měchýře a dolních močových cest, na normální funkci močových cest - ledviny, na vylučování vody z organizmu, na normální činnost kardiovaskulárního systému - krevní tlak, na duševní stav a výkonnost, pozitivní náladu, spánek, imunitu, na přirozenou obranyschopnost. Čaj pomáhá zmírnit problémy se zvětšenou prostatou, při dlouhodobém užívání.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Mužský čaj 3 Mužský čaj 3
+
Mužský čaj 2 Mužský čaj 2
+
Mužský čaj Mužský čaj
=
294 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi zalijeme 1/2 l  vroucí vody a přikryté necháme 15 minut vylouhovat. Čaj na prostatu přecedíme a pijeme  2x denně, ráno a večer nalačno, nejméně hodinu před jídlem.

 

 

Mužský čaj 3 - složení čaje

  • Vrbovka nať (Herba epilobii) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální funkce prostaty | Normální funkce dolních močových cest | Normální funkce močové soustavy | Osvěžení těla, pročištění, přirozená obranyschopnost | Duševní zdraví - relaxace - spánek
  • Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce močové soustavy | Zdraví močového měchýře a dolních močových cest
  • Srdečník nať (Herba leonuri cardiacae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost kardiovaskulárního systému - krevní tlak
  • Vřes nať (Herba callunae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Duševní stav a výkonnost, pozitivní nálada, spánek, imunita | Normální funkce močových cest - ledviny
  • Hluchavka květ (Flos lamii albi) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Vylučování vody z organizmu
  • Lnice květel nať (Herba linariae) 
  Vrbovka nať (Herba epilobii)

Vrbovka nať (Herba epilobii)

Známe několik rostlin, které velmi dobře léčí choroby močového ústrojí, ani jedna však nepůsobí tak blahodárně na prostatu jako vrbovka, ta je považována za vůbec nejlepší rostlinný lék na toto onemocnění. Muži s příznakem poruch prostaty by měli ihned začít pít čaj z vrbovky preventivně a nečekat, až se choroba projeví intenzivněji. Vrbovka však příznivě ovlivňuje všechny močové orgány, proto se přidává i do čajových směsí na zánět ledvin, močového měchýře, na obtíže při močových kamenech, při močení nebo zadržování moči. Uplatňuje se též po operacích prostaty, při podráždění močového měchýře, a to i u žen, má všeobecně hojivé a protizánětlivé účinky. Jako všechny močopudné bylinky i vrbovka je prospěšná v případě vysokého krevního tlaku, u některých srdečních chorob, dny a revmatismu. Její užívání nemá vedlejší účinky, můžeme ji pít i samostatně delší dobu. Po dobu užívání vrbovky je však zakázáno pít alkoholické nápoje a kouřit.

  Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae)

Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae)

Je to vůbec nejlepší rostlinný lék na všechny druhy ledvinových chorob. Pomáhá při chronickém zánětu ledvin, čistí moč od hnisu, krve a bílkovin, zlatobýl přidáván i do čaje u chorob souvisejících s prostatou. Hlavní vlastností zlatobýlového čaje je silná močopudnost, proto je vhodný také při dně a revmatismu. Bylina pomáhá také u nemocí jater a žlučníku. Čaj ze zlatobýlu je zcela neškodný, můžeme ho pít i delší dobu a ve větším množství, až jeden litr denně, to se často doporučuje na pročištění ledvin, nesmí se však užívat dlouhodobě. Nálev 1 polévkovou lžíci sušené řezané drogy zalijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme louhovat 15 minut. Užívá se 2x – 3x denně. Odvar k obkladům a jako kloktadlo 2 polévkové lžíce drogy zalijeme 0,5 l vody a přivedeme k varu. Vaříme 15 minut, odstavíme a scedíme.

  Srdečník nať (Herba leonuri cardiacae)

Srdečník nať (Herba leonuri cardiacae)

Rostlina je výborným lékem na všechna srdeční onemocnění, související zejména s vysokým krevním tlakem. Čaj pomáhá při slabosti a poruchách funkce srdečního svalu, tiší bolesti srdce a léčí anginu pectoris. Má výraznou schopnost uklidňovat organismus. Bylina blahodárně působí na nervovou soustavu, proto je ve spojení s prvním účinkem prvotřídním lékem při srdeční neuróze. Jejího působení na nervovou soustavu se využívá i při neklidu v klimakteriu, při nervozitě, úzkosti, migréně, bolestech hlavy, přepracovanosti a srdečních obtížích způsobených zvýšenou činností štítné žlázy. Léčivé účinky srdečníku se dobře uplatňují i při onemocnění štítné žlázy a prostaty. Jako u všech léků na srdce i se srdečníkem musíme zacházet opatrně, poradit se s lékařem a zvýšit pozornost při dávkování, neboť rostlina může být mírně jedovatá, především při samostatném užívání. To je též důvod, proč je jeho užívání úplně zakázané těhotným ženám. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 1x – 2x denně. Nedoporučuje se užívat v těhotenství a během kojení!

  Vřes nať (Herba callunae)

Vřes nať (Herba callunae)

Má protizánětlivé účinky, proto se výborně hodí do čajových směsí na léčení chorob ledvin a prostaty. Vřes je při snížené funkci ledvin nejlepším lékem na podporu vylučování kyseliny močové z těla, účinkuje, i když se už kyselina ukládá v kloubech. Pomáhá při zánětu ledvin, močového měchýře, močových cest, zároveň také rozpouští močové kameny. Svou močopudností zlepšuje odvod tekutin z těla, prospívá i při revmatických onemocněních. Kromě toho vřes pomáhá uklidňovat nervovou soustavu, uplatňuje se proti nespavosti a při poruchách látkové výměny. Protože je potopudný, můžeme ho využít i při onemocnění z prochladnutí a proti horečce. Pomáhá při řezavé bolesti při močení zánětlivého původu. I když se vřes používá především vnitřně, jeho stahující účinky můžeme uplatnit i zevně, a to k omývání ran. Čaj z vřesu můžeme pít i jako lahodný čaj, protože má příjemnou chuť, nemá žádné nepříznivé účinky ani při dlouhodobém užívání. Vyšší dávky však nemají větší účinek, spíš naopak. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut vylouhovat. Poté scedíme. Nálev se užívá ještě vlažný 2x denně.

  Hluchavka květ (Flos lamii albi)

Hluchavka květ (Flos lamii albi)

Nejlépe účinkuje na orgány, které jsou u mužů a žen rozdílné, je i její použití u obou pohlaví různé. V ženském organismu hluchavka výborně léčí menstruační problémy, posiluje dělohu, pomáhá při zánětu vaječníků a zastavuje bělotok, který se často vyskytuje u mladých žen. Proto se používá po kontryhelu jako druhá bylinka do všech čajových směsí na ženské choroby. U mužů, hlavně ve starším věku, bývají zas časté problémy při vylučování moči. Tady hluchavka příznivě ovlivňuje prostatu, uvolňuje močové cesty, usnadňuje močení a pomáhá i při jiných onemocněních močových cest. Čaj z hluchavky má lahodnou chuť, pomáhá při nespavosti a příznivě ovlivňuje trávicí a dýchací orgány. Pro toto použití ho můžeme osladit medem a pít jako konzumní čaj. Silný hluchavkový odvar se používá zevně na omývání kožních ekzémů a je dobrý i do sedacích koupelí při hemoroidech. Nedoporučuje se užívat v těhotenství a během kojení!

  Lnice květel nať (Herba linariae)

Lnice květel nať (Herba linariae)

Lnice se používá převážně na onemocnění žlučníku, především na zánět žlučníku, při žloutence a některých chorobách jater. Její protizánětlivé působení se uplatňuje při zánětech ledvin, prostaty a při obtížích s močením. Čaj z lnice je dobrý na žaludeční a dvanácterníkové vředy, změkčuje stolici, dokonce je mírným projímadlem. Dobře se osvědčuje u velkého množství žaludeční kyseliny a u takzvaného pálení žáhy. Lnice patří k bylinkám, které se nejlépe uplatňují v čajových směsích. Samostatné užívání je možné neboť bylina nemá nežádoucí vedlejší účinky. Při vnějším použití je lnice dobrým lékem na omývání pih a různých nečistot v obličeji. Po často opakovaném omývání silným čajem z lnice (dvě lžíce na čtvrtlitr vody) pihy blednou, někdy i zcela zmizí. Ve formě obkladu pomáhá lnice při zánětu očních spojivek (spolu se světlíkem a heřmánkem). Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 20 minut louhovat. Scedíme a pijeme 2x denně. Odvar 20 g drogy svaříme s 0,5 l vody a scedíme. Místo vody lze použít čerstvé mléko. Užívá se 2x – 3x denně.