Čaj na ztvrdlá játra

Cena: 115 Kč
 ks 
Produkt č. 88
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 14 sypaných porcí. 30 g / ostropestřec mletý. Čaj na ztvrdlá játra. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které působí protizánětlivě, jako antioxidant, na normální činnost jater, vylučování, na normální trávení a fungování žlučníku, na normální trávení, prebiotikum, na normální činnost žaludku a jater, na detoxikaci - vylučování, na normální stav kostí a kloubů, na normální funkci močové soustavy, na normální funkci močových cest - ledviny, na normální trávení a funkci jater, pročištění, na přirozenou obranyschopnost - odolnost, na osvěžení těla, na duševní zdraví - emoční rovnováhu, na psychický stav, náladu.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na ztvrdlá játra Čaj na ztvrdlá játra
+
Čaj na vyčištění jater Čaj na vyčištění jater
+
Detoxikační čaj při různých nemocech Detoxikační čaj při různých nemocech
=
286 Kč ušetříte 5 %

Příprava čaje:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi dáme do ½ l vroucí vody a přidáme jednu kávovou lžičku nadrobno roztlučeného semene ostropestřce. Zamícháme a necháme přikryté asi 20 minut vylouhovat. Čaj přecedíme a pijeme 2 x – 3 x denně, 20 – 25 minut před jídlem.
 
 
 

Čaj na ztvrdlá játra - složení čaje

  • Zemědým nať (Herba fumariae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost jater
  • Řepík nať (Herba agrimoniae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce močové soustavy (ledviny) | Normální činnost jater, vylučování | Normální trávení a fungování žlučníku
  • Pampeliška kořen (Radix taraxaci) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Působí protizánětlivě | Normální činnost jater | Normální trávení, Prebiotikum | Antioxidant | Normální činnost žaludku a jater | Detoxikace - vylučování
  • Čekanka kořen (Radix cichorii) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost jater | Normální stav kostí a kloubů | Normální funkce močové soustavy
  • Třezalka nať (Herba hyperici) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení | Normální funkce močových cest - ledviny | Duševní zdraví - emoční rovnováha | Osvěžení těla, | Psychický stav / nálada / emoční rovnováha | Normální funkce žlučníku
  • Ostropestřec plod-mletý (Fructus cardui mariae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost jater | Antioxidant | Normální trávení a funkce jater, pročištění | Přirozená obranyschopnost -odolnost
  Zemědým nať (Herba fumariae)

Zemědým nať (Herba fumariae)

Čaj ze zemědýmu silně čistí krev, a to bylině zůstalo jako hlavní léčebné uplatnění dodnes. Používá se při kožních chorobách, na čištění pleti při akné, proti vyrážkám a na posílení celého těla. Podporuje vylučování žluči, pomáhá při migréně způsobené poruchami žlučníku, má příznivý vliv na červené krvinky, zlepšuje krev a upravuje její špatnou srážlivost. Silný odvar ze zemědýmu se používá zevně na omývání vyrážek a zastaralých ekzémů, přidává se do sedacích koupelí při hemoroidech a rakovině konečníku. Při samotném vnitřním používání zemědýmu dávkujeme drogu v menším množství než obvykle, neboť je mírně jedovatá a mohla by vyvolat dýchací nebo srdeční obtíže. Zásadně se nedoporučuje v těhotenství a při kojení. Nálev k vnitřnímu užití 1 lžičku sušené řezané drogy zalijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Poté scedíme. Užívá se 2x denně. Nálev k zevnímu užití 20 g sušené řezané drogy zalijeme 0,25 l vody, přivedeme k varu, odstavíme a necháme 20 minut louhovat. Poté scedíme. Užívat pouze na předpis a po dohodě s lékařem!

  Řepík nať (Herba agrimoniae)

Řepík nať (Herba agrimoniae)

Řepík je výborný univerzální lék, přitom úplně neškodný, který můžeme užívat denně i po celý rok. Čaj léčí především všechny choroby vnitřních orgánů. Týká se to žlučníku, jater, slinivky břišní, žaludku i dvanácterníku. Zastavuje průjmy, čistí žlučové cesty, rozpouští žlučové kameny a písek, ovšem jen při pravidelném a dostatečně dlouhém užívání. Podobně účinkuje i u pískových usazenin v ledvinách. Používá se k léčení různých poruch jater, na úpravu látkové výměny a při kloubních onemocněních zánětlivého původu. Řepík se dobře uplatňuje při bělotoku u žen a posiluje obranyschopnost organismu. Silný nálev z řepíku je jako kloktadlo vůbec nejlepším lékem na namožené a jinak nemocné hlasivky, proto se doporučuje učitelům a řečníkům. Zevně je řepík lékařský vhodný i na obklady a omývání různých druhů kožních onemocnění. Nálev 1 lžička sušené řezané drogy se zalije 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechá 10 minut louhovat. Užívá se 3x denně 20 – 30 minut před jídlem. Koupel 2 polévkové lžíce drogy přelijeme 0,5 l vody. Necháme přejít varem a na 15 minut odstavíme. Přecedíme a zředíme v 5 l vody. Koupel je účinným podpůrným prostředkem při léčbě revmatizmu, artrózy, ischiasu a poruch pohybové soustavy obecně.

  Pampeliška kořen (Radix taraxaci)

Pampeliška kořen (Radix taraxaci)

Pampeliška je mimořádně cenná, univerzální bylinka, která se používá téměř na všechny choroby, neboť povzbuzuje činnost životně důležitých žláz a tím mobilizuje ohromnou sílu organismu. Podporuje činnost jater, žlučníku, ledvin a střev, přispívá k tvorbě červených krvinek a nové krve, přitom krev čistí. Posiluje činnost slinivky břišní, proto je dobrá i při cukrovce. Snižuje krevní tlak a podporuje krevní oběh, čímž zlepšuje činnost srdce. Osvědčila se také při revmatismu a při žloutence. Její močopudné účinky odlehčují organismus, pomáhá při obezitě. Pampeliška prospívá při žaludečních a trávicích obtížích a při zvýšené tvorbě trávicích šťáv. Zabraňuje tvorbě a růstu žlučových kamenů, při bolestech způsobených těmito kameny stačí rozžvýkat pár pampeliškových listů a vysát z nich šťávu ( zbytek vyplivnout ), brzy nastane úleva. Pro revmatiky je pampeliška jednou z nejlepších léčivých rostlin. Nálev 5 – 10 g sušených řezaných listů natě anebo 3 – 6 g sušeného kořene přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Užíváme 3x denně.

  Čekanka kořen (Radix cichorii)

Čekanka kořen (Radix cichorii)

Čekanka čistí krev, játra, slezinu i ledviny. Je mírně močopudná a trochu projímavá, zároveň vyplavuje z organismu přebytečnou žluč, při otravách jater působí jako protijed. Zlepšuje chuť k jídlu, podporuje činnost celé trávicí soustavy a používá se též jako doplněk do čajových směsí při cukrovce. Doporučuje se i lidem, kteří mají velmi citlivý žaludek nebo trpí žaludečními vředy. Čekanka je úplně neškodná, lze ji užívat v obvyklém dávkování ve směsích i samostatně a dlouhodobě. Odvar 1 polévkovou lžíci drogy přelijeme 0,25 l vody a přivedeme k varu. Poté necháme 15 minut louhovat a scedíme. Užívá se 2x denně, ráno a večer.

  Třezalka nať (Herba hyperici)

Třezalka nať (Herba hyperici)

Její vynikající léčivé vlastnosti lze označit za výjimečné. Její účinné látky podporují dýchání buněk, čímž zlepšují látkovou přeměnu. Na prvním místě používáme třezalku při všech chorobách jater a žlučníku, dále při žaludečních vředech a při nadbytku žaludeční kyseliny, při střevních vřídcích, při poruchách močových cest a proti pomočování dětí. Čaj z třezalky posiluje nervovou soustavu, uklidňuje, příznivě ovlivňuje psychiku, pomáhá zbavit se depresivních stavů, strachu, úzkosti, neurózy a nespavosti. Osvědčuje se také při srdečních chorobách hlavně chronických, zlepšuje krevní oběh až do krevních vlásečnic a je vhodný i do směsí při všech menstruačních poruchách. Při obtížích v klimakteriu zlepšuje náladu a odstraňuje deprese. Třezalkový čaj je chutný, můžeme ho pít i jako lahůdkový čaj samostatně, může být též součástí preventivních léčivých čajových směsí. Můžeme ho pít pravidelně nejméně tři týdny, neboť jen tak se projeví jeho celkový a trvalý účinek. Zevně slouží třezalkové květy, namočené v přírodním, například olivovém oleji, na rány a popáleniny. Používá se i jako přísada do koupelí. Třezalka má i zvláštní nepříjemnou vlastnost, která způsobuje citlivost na sluneční světlo. Během třezalkové kúry se proto vyhýbáme opalování i horskému slunci. Mohlo by to vyvolat podráždění pokožky (zčervenání, svědění), které však není nebezpečné. Dlouhodobé užívání této byliny je neškodné, ale zásadně nezvyšujeme dávkování. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 3x denně. Není vhodné během těhotenství a při kojení!

  Ostropestřec plod-mletý (Fructus cardui mariae)

Ostropestřec plod-mletý (Fructus cardui mariae)

Lidově se ostropestřec nazývá „Kristova koruna“ nebo též „mariánský bodlák“. Prvořadé použití je na všechny druhy onemocnění jater, v tom se velmi podobá jaterníku. Léčí i žlučník a některé jiné choroby trávicího ústrojí. Droga napravuje poruchy krevního oběhu, prospívá při nízkém tlaku, tonizuje cévy, příznivě ovlivňuje onemocnění srdečně-cévního systému, pomáhá i při migrénách a závratích. Posiluje organismus, léčí různé druhy alergií, jako například kopřivku a sennou rýmu, osvědčuje se při astmatických záchvatech a odstraňuje nevolnosti při cestování. Čaj z ostropestřce sladíme vždy medem.