Čaj na žlučník 2

Cena: 100 Kč
 ks 
Produkt č. 62
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 14 sypaných porcí. Čaj na žlučník 2

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na žlučník 2 Čaj na žlučník 2
+
Čaj na žlučník Čaj na žlučník
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
=
289 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi zalijeme ½ l vroucí vody, necháme přikryté vylouhovat asi 20 minut a přecedíme. Čaj pijeme několikrát denně.
 
 
 
 

 

Čaj na žlučník 2 - složení čaje

  • Řepík nať (Herba agrimoniae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost jater, vylučování | Normální trávení a fungování žlučníku
  • Lopuch kořen (Radix bardanae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení | Pročištění krve
  • Libeček kořen (Radix levistici) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení
  • Popenec nať (Herba hederae terrestris) 
  • Průtržník nať (Herba herniariae) 
  • Zemědým nať (Herba fumariae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost jater
  Řepík nať (Herba agrimoniae)

Řepík nať (Herba agrimoniae)

Řepík je výborný univerzální lék, přitom úplně neškodný, který můžeme užívat denně i po celý rok. Čaj léčí především všechny choroby vnitřních orgánů. Týká se to žlučníku, jater, slinivky břišní, žaludku i dvanácterníku. Zastavuje průjmy, čistí žlučové cesty, rozpouští žlučové kameny a písek, ovšem jen při pravidelném a dostatečně dlouhém užívání. Podobně účinkuje i u pískových usazenin v ledvinách. Používá se k léčení různých poruch jater, na úpravu látkové výměny a při kloubních onemocněních zánětlivého původu. Řepík se dobře uplatňuje při bělotoku u žen a posiluje obranyschopnost organismu. Silný nálev z řepíku je jako kloktadlo vůbec nejlepším lékem na namožené a jinak nemocné hlasivky, proto se doporučuje učitelům a řečníkům. Zevně je řepík lékařský vhodný i na obklady a omývání různých druhů kožních onemocnění. Nálev 1 lžička sušené řezané drogy se zalije 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechá 10 minut louhovat. Užívá se 3x denně 20 – 30 minut před jídlem. Koupel 2 polévkové lžíce drogy přelijeme 0,5 l vody. Necháme přejít varem a na 15 minut odstavíme. Přecedíme a zředíme v 5 l vody. Koupel je účinným podpůrným prostředkem při léčbě revmatizmu, artrózy, ischiasu a poruch pohybové soustavy obecně.

  Lopuch kořen (Radix bardanae)

Lopuch kořen (Radix bardanae)

Prvořadou léčivou schopností lopuchu je silné čištění krve. To ho řadí mezi výborné rostlinné léky na všechny druhy kožních chorob, přičemž se používá zevně i vnitřně. Známé jsou příznivé účinky lopuchu na růst vlasů, pomáhá proti vypadávání, při lupech i maštění vlasů. Bylina trochu prohání, vyvolává pocení a posiluje při jarní únavě. Při vnějším použití pomáhá bylina z lopuchu při plísňových onemocněních kůže a slouží také k omývání obličeje při uhrovitosti a mastné pleti. Spařené, trochu podrcené listy je dobré přikládat na otoky a svědivé vyrážky, stejně poslouží i silný odvar z kořene nebo listů. Nálev 4 g řezané drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se mezi jídlem 3x – 4x denně. Odvar 2 lžičky drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme.

  Libeček kořen (Radix levistici)

Libeček kořen (Radix levistici)

Libeček má vysoký obsah vitaminů a je močopudný. Tím čistí krev i celý organismus, zlepšuje krevní oběh, léčebně prospívá při srdečních chorobách, dně, revmatismu a onemocnění ledvin. Působí jako mírné rozpouštědlo žlučových a močových kamenů. Celkově posiluje organismus, hlavně nervovou soustavu a svalstvo, působí též jako mírné afrodiziakum. Ženám libeček pomáhá při nepravidelné menstruaci, nesmějí ho však užívat během těhotenství. Zevně se libeček osvědčuje jako přísada do různých bylinkových koupelí. Jemně roztlučený kořen s troškou oleje se doporučuje přikládat na pigmentové skvrny na pokožce. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se mezi jídlem 3x – 4x denně. Odvar 2 lžičky drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Užívá se teplé obvykle 2x denně, ráno a večer.

  Popenec nať (Herba hederae terrestris)

Popenec nať (Herba hederae terrestris)

Nejčastější použití na léčení záduchy-průduškového astmatu; na záduchu se osvědčil především u starších mužů. Čaj z popence pomáhá také proti kašli, dušnosti a všem dalším onemocněním dýchacích cest. Popenec se významně uplatňuje rovněž u chorob močového ústrojí. Uvolňuje, při delším užívání i pomalu rozpouští močové kameny, písek v ledvinách a žlučové kameny. Odstraňuje bolesti při zánětu močového měchýře a močových cest, uvolňuje s tím související zástavu močení. Je také součástí čaje proti pomočování u dětí. Obsahuje mnoho vitaminu C, což dále rozšiřuje jeho použití jako posilujícího prostředku při avitaminóze, chudokrevnosti a chřipce. Silným odvarem z popence se doporučuje omývat kožní vyrážky, ekzémy a špatně se hojící rány. Popenec většinou přidává do různých čajových směsí, ale můžeme ho pít i samostatně, neboť je zcela neškodný. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Užívá se 2x – 3x denně. Obklad na křečové žíly 2 g popence a 2 g kostivalu povaříme 10 minut v 0,5 l vody. Po scezení a vychladnutí přikládáme na postižená místa a několikrát denně vyměňujeme. Neužívat během těhotenství a při kojení!

  Průtržník nať (Herba herniariae)

Průtržník nať (Herba herniariae)

Oceňujeme jeho výborné účinky, především na onemocnění močových orgánů. Je to rostlina značně močopudná, se silnými dezinfekčními účinky na močové cesty. Pomáhá při chronických i akutních zánětech močového měchýře, prospívá při ledvinových kamenech a tvorbě písku, odstraňuje bolesti v močové trubici a neschopnost udržet moč. U všech těchto onemocnění dokáže průtržník velmi dobře pomoct i samostatně. Čaj můžeme bez obav pít delší dobu, nemá žádné nepříznivé účinky. Macerát 1 lžičku řezané drogy zalijeme 0,2 l převařené vody a necháme 12 hodin macerovat. Užívá se obvykle 3x denně, u malých dětí postačí 2x denně ráno a večer. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně, u malých dětí postačí 2x denně ráno a večer.

  Zemědým nať (Herba fumariae)

Zemědým nať (Herba fumariae)

Čaj ze zemědýmu silně čistí krev, a to bylině zůstalo jako hlavní léčebné uplatnění dodnes. Používá se při kožních chorobách, na čištění pleti při akné, proti vyrážkám a na posílení celého těla. Podporuje vylučování žluči, pomáhá při migréně způsobené poruchami žlučníku, má příznivý vliv na červené krvinky, zlepšuje krev a upravuje její špatnou srážlivost. Silný odvar ze zemědýmu se používá zevně na omývání vyrážek a zastaralých ekzémů, přidává se do sedacích koupelí při hemoroidech a rakovině konečníku. Při samotném vnitřním používání zemědýmu dávkujeme drogu v menším množství než obvykle, neboť je mírně jedovatá a mohla by vyvolat dýchací nebo srdeční obtíže. Zásadně se nedoporučuje v těhotenství a při kojení. Nálev k vnitřnímu užití 1 lžičku sušené řezané drogy zalijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Poté scedíme. Užívá se 2x denně. Nálev k zevnímu užití 20 g sušené řezané drogy zalijeme 0,25 l vody, přivedeme k varu, odstavíme a necháme 20 minut louhovat. Poté scedíme. Užívat pouze na předpis a po dohodě s lékařem!