Střevní úplavice (105)

- doporučuji produkt č. 105 - Čaj na žaludeční a střevní sliznici (najdete pomocí rolovátka na titulní straně)

- Úplavice

Tato střevní infekce se vyskytuje ve dvou formách. Obě působí silný PRŮJEM. Nejobvyklejší je úplavice bakteriální. Měňavková úplavice je vzácná. V obou případech se ovšem choroba přenáší v důsledku špatné hygieny, nakaženého jídla a kontaminované vody.
Mezi příznaky patří HOREČKA, zrychlená peristaltika (děti chodí na záchod až 20krát denně), svíravé bolesti žaludku, VĚTRY a zvracení.
Lékaři i alternativní terapeuti zdůrazňují nutnost osobní hygieny a pečlivou čistotnost při manipulaci s jídlem a jeho přípravě a vaření. Po použití toalety si vždy umyjte ruce.
Bakteriální úplavice občas vyvolává epidemie na školách, obvykle však netrvá déle než týden. Jestliže po týdnu nezmizí, nebo se dokonce zhoršuje, je třeba vyhledat lékaře.
Měňavková úplavice získaná v tropech, často doprovázená krví, hlenem a hnisem ve stolici, vždy vyžaduje zásah lékaře.

Co doporučují terapeuti
Požehování
Při bakteriální úplavici bude terapeut (podobně jako v akupunktuře) pravděpodobně působit na body na břiše.
Naturopatie
Terapeut pacientovi doporučí pít hodně tekutin – zvláště mléko a zeleninové šťávy, které jsou bohaté na minerály a soli – aby se doplňovala ztracená tělní tekutina.
Doporučí také nejíst pevná jídla a sytit se krupicovou kaší, ságem, ovesnou kaší a těstovinami, nebo pouze vařenou rýží s trochou másla. Předpokládá se, že tyto potraviny vstřebávají ze střev většinu jedovatých látek.

Lidové lékařství
Povařte 3,5 l čerstvého mléka s 30 g skořicové kůry, 30 g dubové kůry, dvěma muškátovými oříšky, 20 hřebíčku a 20 zrnky bílého pepře. Směs sceďte, nechte vychladnout a rozdělte na čtyři stejně velké dávky. Pijte po 24 hodin každých 6 hodin jednu dávku.


Stanovisko klasického lékařství

Při bakteriální úplavici doporučí lékař prostě tekutou stravu a klid. Při měňavkové úplavici je třeba nasadit antibiotika. Po šest měsíců se budou jednou týdně provádět testy na obsah choroboplodných organismů ve stolici pacienta.


Průjmy s krvácením, úplavice – dyzentérie

Čajovina

- Nálev – Jitrocel, kakost, máta, řepík, sléz. Příprava: Drogy mícháme stejným dílem. Užívání – 2 šálky denně.
- Nálev – 1 díl kakost, nátržník, vrba, 2 díly mochna, 3 díly toten, řebříček. Užívání – 2-3 šálky denně.
- Nálev – Česnek. Příprava: 2-3 stroužky drceného česneku přelijeme horkou vodou a necháme 15 minut louhovat. Můžeme dochutit anýzem nebo fenyklem. 
                 Užívání – 1-2 šálky denně.

Jiné prostředky

- Prášek – Kostival. Užívání – Lžičku 3x denně. Zapíjíme vodou.
- Prášek- Kuklík. Užívání – Lžičku 3x denně.
- Šťáva – Grep. Užívání – Pohárek několikrát za den.