Plíce - zápal plic (131)

 - doporučuji produkt č. 131 - Čaj na plíce při virové, bakteriální nákaze (najdete pomocí rolovátka na titulní straně)

Zápal plic

Zápal plic je velmi vážné onemocnění, kdy dochází k zanícení plic způsobenému bakteriemi, viry nebo chemickým podrážděním. Bolesti v hrudníku, vysoké teploty, nachlazení, kašel a vykašlávání krvavého hlenového sekretu patří k nejčastějším příznakům.
Zápal plic je choroba ohrožující život a často je nezbytná agresivní odborná léčba, nejčastěji voleným farmakem k boji s touto nemocí je penicilin, ačkoli se často používají i jiná antibiotika. I když popsaná léčba může pacientovi zachránit život, mohou silná antibiotika často ohrozit imunitní systém, neboť nás činí zranitelnějšími vůči původcům jiných chorob. Třebaže lékaři sahají k agresivním způsobům léčby, např. antibiotikům, zároveň kladou důraz na důležitost posilování imunitního systému pomocí cvičení, stravy a léčivých bylin.
 

Zápal plic – pneumonie, bronchopneumonie, zánět plic


Příznaky

-Dušnost, bolení na hrudi při nádechu, píchání v boku.
-Vykašlávání žlutého až zeleného hlenu.
-Horečka, někdy třesavka. Celková únava.

Možné příčiny

Virová, zřídka bakteriální nebo plísňová nákaza.

Strava
Maso – Tučné ryby (makrela).
Zelenina – Hodně česneku, křen. Řeřichový (ř. zahradní i lichořeřišnice) a cibulový salát (při chronickém zánětu 40 – 50 g denně).
Koření – Badyán

MANUPRESURA Bod 013

PREVENCE

Tělesná cvičení podle možností, zvláště u ležících pacientů. Dechová cvičení k prohloubení dýchání.
Výluh – Proskurník (ibišek). Užívání: Denně 2 šálky s medem jako podpůrná léčba.
Obklad – Placka – Hořčice. Len. Užívání: Teplou placku přikládáme na prsa. Necháme působit 15 minut. Ošetřované místo před a po aplikaci namažeme sádlem nebo rostlinným olejem.