Čaj na obnovení střevní mikroflóry

Cena: 89 Kč
 ks 
Produkt č. 183
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 10 sypaných porcí. Čaj vhodný po léčbě antibiotiky. Sypaný bylinkový čaj je složený z bylinek, které působí protizánětlivě, na normální trávení a činnost jater, jako prebiotikum, antioxidant, na normální trávení - stimulaci, na normální činnost žaludku a jater, na detoxikaci - vylučování, na vylučování a elektrolytovou rovnováhu, na normální funkci střevního traktu, na mikrobiální rovnováhu, na mikroflóru, pročištění. Po ukončení léčby antibiotiky, je doporučováno obnovit střevní mikroflóru, která významně ovlivňuje Vaši imunitu - vnitřní čistotu těla.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na obnovení střevní mikroflóry Čaj na obnovení střevní mikroflóry
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
+
Čaj na posílení imunity Čaj na posílení imunity
=
252 Kč ušetříte 6 %

Příprava:

(Odvar) Dvě lžičky sypané bylinné směsi dejte do ½ l vody a vařte 7 minut. Užívejte 2x denně po dobu 14 – ti dnů.

Čaj na obnovení střevní mikroflóry - složení čaje

  • Pampeliška kořen (Radix taraxaci) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Působí protizánětlivě | Normální činnost jater | Normální trávení, Prebiotikum | Antioxidant | Normální trávení - stimulace | Normální činnost žaludku a jater | Detoxikace - vylučování | Vylučování a elektrolytová rovnováha
  • Jitrocel list (Folium plantaginis) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce střevního traktu, mikrobiální rovnováha | Imunitní systém - antioxidant | Normální funkce střevního traktu, mikroflora | Normální trávení a funkce jater, pročištění | Antioxidant | Normální funkce střevního traktu
  • Dub kůra (Cortex quercus) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální stav pokožky
  • Anýz plod (Fructus anisi) 
  Pampeliška kořen (Radix taraxaci)

Pampeliška kořen (Radix taraxaci)

Pampeliška je mimořádně cenná, univerzální bylinka, která se používá téměř na všechny choroby, neboť povzbuzuje činnost životně důležitých žláz a tím mobilizuje ohromnou sílu organismu. Podporuje činnost jater, žlučníku, ledvin a střev, přispívá k tvorbě červených krvinek a nové krve, přitom krev čistí. Posiluje činnost slinivky břišní, proto je dobrá i při cukrovce. Snižuje krevní tlak a podporuje krevní oběh, čímž zlepšuje činnost srdce. Osvědčila se také při revmatismu a při žloutence. Její močopudné účinky odlehčují organismus, pomáhá při obezitě. Pampeliška prospívá při žaludečních a trávicích obtížích a při zvýšené tvorbě trávicích šťáv. Zabraňuje tvorbě a růstu žlučových kamenů, při bolestech způsobených těmito kameny stačí rozžvýkat pár pampeliškových listů a vysát z nich šťávu ( zbytek vyplivnout ), brzy nastane úleva. Pro revmatiky je pampeliška jednou z nejlepších léčivých rostlin. Nálev 5 – 10 g sušených řezaných listů natě anebo 3 – 6 g sušeného kořene přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Užíváme 3x denně.

  Jitrocel list (Folium plantaginis)

Jitrocel list (Folium plantaginis)

Je to nejlepší rostlinný lék (spolu s řebříčkem) na rány. Rostlina obsahuje látky ničící bakterie. Schopnosti jitrocele ničit bakterie se využívá i při omývání a obkladech popálenin. Čerstvou šťávou z listů natíráme zanícené oči, bolavá místa po bodnutí hmyzem a popálení kopřivou. Jitrocelový čaj je dobrý proti kašli, zahlenění průdušek a plic, pomáhá při žaludečním a střevním kataru, léčí zkažený žaludek. Uplatňuje se i při jaterních a žlučníkových obtížích, čistí močové cesty a krev. Droga nemá žádné nepříznivé účinky a čaj, třeba ze samotné rostliny, můžeme pít bez obav i delší dobu. Nálev 3 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 20 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Neužívat během těhotenství a kojení!

  Dub kůra (Cortex quercus)

Dub kůra (Cortex quercus)

Kůra i listy patří mezi nejlepší rostlinné léky na rány zásluhou silně stahujícího účinku. Zevně se osvědčily do sedacích koupelí při hemoroidech, kde se příznivě projevuje i jejich schopnost zastavovat krvácení. Dobře rozvařená kůra nebo spařené listy se přikládají na špatně se hojící rány, vředy, praskliny, křečové žíly a chronické otoky lymfatických uzlin. Silný odvar slouží také k vyplachování při zánětech ústní dutiny, k masírování a natírání dásní při parodontóze (spolu s přesličkou), do koupelí při nadměrné potivosti nohou, při omrzlinách, popáleninách a na omývání nebo na obklady při zánětech očí. Jiný způsob vnějšího použití je zasypávání otevřených ran práškem z jemně umleté kůry. Při vnitřním použití se čaj z dubové kůry a listů uplatňuje při některých ženských chorobách, zvláště při silné menstruaci a bělotoku. Doporučuje se i do čajových směsí na léčení lupénky. Čaj z kůry a listů je velmi dobrý při otravách žaludku, například houbami nebo masem. I když je droga v malých dávkách neškodná, při předávkování může vyvolat zvracení, proto se vnitřně musí užívat opatrně.

  Anýz plod (Fructus anisi)

Anýz plod (Fructus anisi)

Silice anýzu mají výrazné odhleňovací účinky, proto se používá jako součást tzv. prsních čajů při různých chorobách plic a průdušek. Má dobré větropudné účinky při střevních a žaludečních kolikách. Podobně jako fenykl i anýz podporuje činnost žláz, čímž pomáhá zvyšovat tvorbu mateřského mléka. Zevně se využívá formou obkladů na pohybové orgány. V obvyklých dávkách je anýz úplně bezpečný a vhodný i pro děti. Dobře se také uplatňuje v různých bylinných směsích, přičemž zlepšuje jejich chuť i vůni. Podle Matthioliho - semena anýzu obalena cukrem velmi dobře působí proti zápachu z úst a také proti nespavosti.