Čaj na zlepšení činnosti srdce

Cena: 86 Kč
 ks 
Produkt č. 99
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 27 sypaných porcí. Čaj na zlepšení činnosti srdce. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které působí na normální činnost srdce, na cévní systém, na duševní zdraví - emoční rovnováhu, na osvěžení těla, na psychický stav, náladu, na emoční rovnováhu, na normální činnost srdce - transport kyslíku - oběh, na normální činnost kardiovaskulárního systému, na relaxaci, na normální funkci nervové a oběhové soustavy, na hormonální rovnováhu, působí jako antioxidant.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na zlepšení činnosti srdce Čaj na zlepšení činnosti srdce
+
Čaj na normální činnost srdce Čaj na normální činnost srdce
+
Čaj na zlepšení krevního oběhu Čaj na zlepšení krevního oběhu
=
263 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi zalijeme ½ l vroucí vody a necháme 15 minut vyluhovat. Přecedíme a pijeme 3x denně po 1/3 množství.

Čaj na zlepšení činnosti srdce - složení čaje

  • Hloh květ (Crataegi flos) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost srdce / cévní systém, Relaxace | Normální funkce nervové a oběhové soustavy | Normální činnost srdce - transport kyslíku - oběh | Normální činnost kardiovaskulárního systému
  • Třezalka nať (Herba hyperici) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Duševní zdraví - emoční rovnováha | Osvěžení těla, | Psychický stav / nálada / emoční rovnováha
  • Srdečník nať (Herba leonuri cardiacae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost nervové soustavy | Normální činnost kardiovaskulárního systému - krevní tlak
  • Meduňka nať (Herba melissae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální činnost oběhové soustavy | Hormonální rovnováha
  Hloh květ (Crataegi flos)

Hloh květ (Crataegi flos)

Květy hlohu jsou léčebně nejúčinější. Hlavní a nejvýznamnější použití hlohu je na srdeční nemoci. Posiluje a prokrvuje srdeční sval, uklidňuje i povzbuzuje činnost srdce, odstraňuje silné bušení a arytmii, rozšiřuje věnčité cévy srdce, výrazně zlepšuje a stabilizuje jeho činnost, blahodárně působí při angině pectoris. Kromě přímého účinku na srdce, pomáhá hloh také při doprovodných nemocech. Reguluje krevní tlak, zvlášť pokud je vysoký, uvolňuje a čistí vápenaté usazeniny v cévách, čímž zlepšuje krevní oběh. Hloh působí velmi pomalu. Jeho příznivé účinky se projevují až po několika týdnech, někdy až měsících, kdy je třeba ho užívat denně bez přerušení. Potom jsou však překvapivě dobré a trvalé. Hloh je třeba začít preventivně, hned při prvních příznacích srdečních těžkostí, kdy ještě není nutné brát jiné, silnější léky. Hloh také patří k nejlepším "utišujícím" rostlinám. Kdo často nemůže usnout, ať vypije večer šálek čaje z hlohu s medem. Takový čaj pomáhá při celkové únavě, nedostatku energie, pocitech strachu, nervozitě, závratích, těžkém dýchání a při hučení v uších. Nejpraktičtější použití hlohu je ve formě tinktury. Máme tak svůj lék vždy po ruce a tinktura se dá použít i vně na masírování bolavých míst při zánětu svalů, revma a jiných bolestech.

  Třezalka nať (Herba hyperici)

Třezalka nať (Herba hyperici)

Její vynikající léčivé vlastnosti lze označit za výjimečné. Její účinné látky podporují dýchání buněk, čímž zlepšují látkovou přeměnu. Na prvním místě používáme třezalku při všech chorobách jater a žlučníku, dále při žaludečních vředech a při nadbytku žaludeční kyseliny, při střevních vřídcích, při poruchách močových cest a proti pomočování dětí. Čaj z třezalky posiluje nervovou soustavu, uklidňuje, příznivě ovlivňuje psychiku, pomáhá zbavit se depresivních stavů, strachu, úzkosti, neurózy a nespavosti. Osvědčuje se také při srdečních chorobách hlavně chronických, zlepšuje krevní oběh až do krevních vlásečnic a je vhodný i do směsí při všech menstruačních poruchách. Při obtížích v klimakteriu zlepšuje náladu a odstraňuje deprese. Třezalkový čaj je chutný, můžeme ho pít i jako lahůdkový čaj samostatně, může být též součástí preventivních léčivých čajových směsí. Můžeme ho pít pravidelně nejméně tři týdny, neboť jen tak se projeví jeho celkový a trvalý účinek. Zevně slouží třezalkové květy, namočené v přírodním, například olivovém oleji, na rány a popáleniny. Používá se i jako přísada do koupelí. Třezalka má i zvláštní nepříjemnou vlastnost, která způsobuje citlivost na sluneční světlo. Během třezalkové kúry se proto vyhýbáme opalování i horskému slunci. Mohlo by to vyvolat podráždění pokožky (zčervenání, svědění), které však není nebezpečné. Dlouhodobé užívání této byliny je neškodné, ale zásadně nezvyšujeme dávkování. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 3x denně. Není vhodné během těhotenství a při kojení!

  Srdečník nať (Herba leonuri cardiacae)

Srdečník nať (Herba leonuri cardiacae)

Rostlina je výborným lékem na všechna srdeční onemocnění, související zejména s vysokým krevním tlakem. Čaj pomáhá při slabosti a poruchách funkce srdečního svalu, tiší bolesti srdce a léčí anginu pectoris. Má výraznou schopnost uklidňovat organismus. Bylina blahodárně působí na nervovou soustavu, proto je ve spojení s prvním účinkem prvotřídním lékem při srdeční neuróze. Jejího působení na nervovou soustavu se využívá i při neklidu v klimakteriu, při nervozitě, úzkosti, migréně, bolestech hlavy, přepracovanosti a srdečních obtížích způsobených zvýšenou činností štítné žlázy. Léčivé účinky srdečníku se dobře uplatňují i při onemocnění štítné žlázy a prostaty. Jako u všech léků na srdce i se srdečníkem musíme zacházet opatrně, poradit se s lékařem a zvýšit pozornost při dávkování, neboť rostlina může být mírně jedovatá, především při samostatném užívání. To je též důvod, proč je jeho užívání úplně zakázané těhotným ženám. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 1x – 2x denně. Nedoporučuje se užívat v těhotenství a během kojení!

  Meduňka nať (Herba melissae)

Meduňka nať (Herba melissae)

Meduňka je mimořádným lékem na uklidnění celého organismu. Léčí také všechny orgány těla, postižené vlivem stresu chorobnými změnami. Uvolňuje křečovité stažení způsobené nervovým vypětím, uklidňuje bušení srdce, dýchací a zažívací orgány. Tiší záchvaty kašle u dětí (spolu s mateřídouškou), uvolňuje křeče žaludku a zaražené větry, pomůže proti zvracení v těhotenství. Je výborným uspávacím prostředkem. Šálek nálevu z meduňky, oslazený medem, nahradí tabletku na spaní a přitom všeobecně prospívá. Čaj je úplně neškodný, můžeme ho pít denně. Při vnějším použití se doporučuje natírat podrcenými listy čelo a spánky při bolestech hlavy a migréně, osvědčilo se i natírání postižených míst při oparu. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2x – 3x denně. Uklidňující čaj Smícháme 1 díl meduňky, 1 díl máty peprné, 1 díl květu černého bezu a 1 díl heřmánku. 3 lžičky této směsi spaříme s 0,3 l vroucí vody, necháme 10 minut louhovat a užíváme 3x denně.