Čaj na žily

Cena: 149 Kč
 ks 
Produkt č. 112
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 53 sypaných porcí. Čaj na žíly. Sypaná bylinná čajová může být užívána dlouhodobě, neboť nevyvolává žádné vedlejší účinky. Je složená z bylinek, které působí jako antioxidant, na normální stav pokožky, hojení ran, snížení otoků, na normální funkci oběhové soustavy, na přirozenou obranyschopnost - odolnost, na osvěžení těla.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na žily Čaj na žily
+
Čaj na cévy (tepny, žíly) Čaj na cévy (tepny, žíly)
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
=
313 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Tři čajové lžičky sypané bylinné směsi zalijte 1/2 l vroucí vody, nechte 5 minut vylouhovat. Denně vypijte 3 šálky teplého čaje.

Čaj na žily - složení čaje

  • Prha (arnika) květ (Flos arnice) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální funkce oběhové soustavy | Přirozená obranyschopnost - odolnost | Snížení otoků
  • Podběl list (Folium farfarae) 
  • Měsíček květ (Flos calendulae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Osvěžení těla | Normální stav pokožky, hojení ran | Antioxidant | Přirozená obranyschopnost - odolnost
  Prha (arnika) květ (Flos arnice)

Prha (arnika) květ (Flos arnice)

Největší hodnotou je její mimořádná schopnost uvolňovat krevní sraženiny. Na těžké sraženiny, pohmožděniny, zmodralé krevní podlitiny a zčernalé nehty není lepšího léku než obklad z prhy. Čím dříve po úrazu prhu přiložíme, tím více pomáhá, ale dokáže rozehnat i starší krevní sraženiny. Výborně pomáhá při svalových bolestech, přikládáme ji na natržené svaly a vykloubeniny, otoky, záněty kostí a na končetiny ochrnuté po mrtvici. Prha chlumní má prvotřídní dezinfekční účinky, takže ji můžeme omývat rány i kloktat ( jedna kávová lžička na pohár vody), a zředěná 1:1 poslouží i místo jodové tinktury. Při vnitřním použití podporuje tvorbu krve, proto je vhodná při chudokrevnosti. Rozšiřuje cévy a zlepšuje krevní oběh, čímž pomáhá při křečových žilách, kornatění cév a revmatických chorobách. Užívá se i při degeneraci srdečního svalu, srdečních křečích, při přetučnělém a stařeckém srdci, při arterioskleróze, bolestech a záchvatech anginy pectoris, ale i na uvolnění žaludečních křečích, svalové bolesti a slabosti, brnění končetin a tehdy, když se člověk celkově cítí jako „polámaný“. Kvůli neobyčejně silným léčebným účinkům prhy chlumní je třeba dávat pozor a nepřekračovat uvedené dávkování. Příliš koncentrovaný roztok při vnějším použití dráždí a „pálí“ pokožku, vnitřně může překročení způsobit závratě až bezvědomí, u zvláště citlivých jedinců mohou i doporučené dávky vyvolat alergické reakce. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Užívá se 2x – 3x denně. Obklad na křečové žíly 2 g popence a 2 g kostivalu povaříme 10 minut v 0,5 l vody. Po scezení a vychladnutí přikládáme na postižená místa a několikrát denně vyměňujeme. Neužívat během těhotenství a při kojení!

  Podběl list (Folium farfarae)

Podběl list (Folium farfarae)

Výborná rostlina na všechny druhy onemocnění plic a průduškových obtíží. Léčí průduškové astma, zápal plic, dýchavičnost, chronické onemocnění dýchacích cest, kašel a zahleněné plíce i průdušky. Podběl také povzbuzuje organismus a zlepšuje chuť k jídlu. Jeho použití je však mnohem širší. Spařené, trochu podrcené listy se přikládají vrchní (tmavší) stranou na špatně se hojící rány, záněty žil, na popáleniny, bolavé klouby, artrózu i bolestivá místa při revmatismu a dně. Podběl můžeme v běžných dávkách krátkodobě užívat i samostatně.

  Měsíček květ (Flos calendulae)

Měsíček květ (Flos calendulae)

Hlavní léčebné použití měsíčku je zevní, osvědčuje se na těžko se hojící rány a vředy, většinou ve formě masti. Velmi dobře pomáhá při drobných poraněních a bolestech okolo nehtů. Květní plátky rozvařené v sádle jsou velmi dobré i na křečové žíly, krevní podlitiny, otoky, proleženiny, osvědčují se také proti plísni na nohách. Pro doplnění širokých účinků měsíčku se doporučuje jeho použití i do sedacích koupelí při zánětu tlustého střeva a v kosmetice, kde se využívá jeho schopnosti zjemňovat pleť. Zajímavou vlastností měsíčku je, že při každém vnějším použití podpoří jeho účinky i vnitřní užívání, to znamená pít současně měsíčkový čaj v obvyklém dávkování. Patří mezi nejlepší rostliny, pokud jde o prevenci rakoviny a podporu její léčby, především rakoviny žaludku, jater, tlustého střeva, dělohy, kůže a prsu. Pro ženy je významný tím, že tlumí bolesti v době menstruace, týden před jejím začátkem je třeba pít denně obvyklou dávku měsíčkového čaje. Uklidňuje centrální nervovou soustavu a zlepšuje činnost srdce. Měsíček můžeme bez obav užívat i dlouhodobě. Nálev 1 g drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Vnitřní užití se nedoporučuje během těhotenství a kojení!