Čaj na tlusté střevo - stolice s příměsí krve

Cena: 131 Kč
 ks 
Produkt č. 138
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 15 sypaných porcí. Čaj na tlusté střevo - stolice s příměsí krve. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které mají hemostatický účinek (zastavují krvácení), působí na normální činnost střevního traktu, na obranyschopnost organismu, imunitní systém.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na tlusté střevo - stolice s příměsí krve Čaj na tlusté střevo - stolice s příměsí krve
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
+
Čaj na posílení imunity Čaj na posílení imunity
=
294 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Odvar: Tři čajové lžičky sypané bylinné směsi přidejte do tří šálků vody. Nechte vařit 5 - 10 minut a poté sceďte. Během dne vypijte po doušcích tři šálky teplého čaje.

Čaj na tlusté střevo - stolice s příměsí krve - složení čaje

  • Kokoška nať (Herba bursae pastoris) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce močové soustavy | Normální stav pokožky | Udržuje pohlavní aparát, oběhový a sangvinový systém, biogenní aminy mají hemostatický účinek
  • Mochna nať (Herba anserinae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Normální funkce střevního traktu | Normální stav pokožky
  • Hadí kořen (Radix bistortae) 
  Kokoška nať (Herba bursae pastoris)

Kokoška nať (Herba bursae pastoris)

Dokáže zastavit každý druh krvácení, vnější i vnitřní, čistí krvavou moč, pomůže při krvácení z nosu i při hemeroidech. Další, velmi dobrou vlastností kokošky je její schopnost regulovat krevní tlak a rozpouštět vápenaté usazeniny v krevních cestách, tím je prospěšná při chorobách srdce a krevního oběhu. Patří mezi nejúčinnější rostlinné léky proti kornatění cév. Podobně jako česnek, hloh a jmelí reguluje krevní tlak - tedy vysoký snižuje a nízký zvyšuje; tím také odstraňuje s tím související závratě. Vnitřně užíváme kokošku pouze jednorázově a dodržujeme dávkování, neboť v silnější koncentraci působí opačně a může vyvolat i nervové poruchy. Zevně slouží silný odvar z nati kokošky k výplachům, například při krvácení z nosu, na omývání kožních vyrážek a oparů. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2x – 3x denně. Obklad z čerstvé rostliny 2 hrsti čerstvé rostliny propaříme nad vroucí vodou, nejlépe v sítu. Spařenou rostlinu vložíme do čistého plátna nebo gázy a přiložíme na postižené místo jako obklad. Vyšší dávky mohou způsobit otravu! Neužívat během těhotenství a kojení!

  Mochna nať (Herba anserinae)

Mochna nať (Herba anserinae)

Hlavním léčebným uplatněním mochny, díky němuž se již odedávna používá, je její schopnost uvolňovat křeče. Droga tak prospívá při dlouhotrvající a bolestivé menstruaci, při kolikových bolestech žaludku a střev i při záchvatech způsobených žlučníkovými nebo ledvinovými kamínky. Několikadenní pití mochnového čaje dokáže vyléčit chronický střevní katar. Čaj z mochny má ještě širší uplatnění, neboť pomáhá i při nadbytku žaludeční kyseliny, při zánětu průdušek a průjmech, zlepšuje činnost srdce, zastavuje krvácení, léčí katar močového měchýře a odstraňuje obtíže při močení. Při vnějším použití se stahující účinek mochny příznivě projeví v sedací koupeli, například při hemeroidech, v odvaru se doporučuje k výplachům při zánětech ústní dutiny, při bolestech zubů a parodontóze. Dobrou vlastností mochny je, že se ani při delším používání neprojevuje žádnými nepříznivými účinky, což jí dává možnost nejširšího uplatnění. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se mezi jídlem 3x – 4x denně. Odvar 0,5 g drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Užívá se teplé 2x – 3x denně. Nedoporučuje se užívat během těhotenství a kojení!

  Hadí kořen (Radix bistortae)

Hadí kořen (Radix bistortae)

Rdesno hadí kořen se používá jako protiprůjmový prostředek při úplavici. Dále jako protizánětlivý a stahující prostředek při krvácení trávicího traktu, při hemeroidech a silné menstruaci. Zevně se hadí kořen používá k obkladům a do koupelí při mokvavých vyrážkách a popáleninách. Využívá se i jako kloktadlo při zánětech dutiny ústní. Používá se nálev z 12 g drogy na 200 ml vřící vody.