Čaj na spaní

Cena: 119 Kč
 ks 
Produkt č. 7
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 26 sypaných porcí. Sypaný Čaj na spaní - proti nespavosti. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které mají relaxační účinek (usínání), působí na normální činnost nervové soustavy, mají uklidňující účinek, působí na dobrý spánek, na relaxaci - spánek, na duševní zdraví - emoční rovnováhu, na osvěžení těla, potlačují poruchy spánku z důvodu obsahu hypericinu (organické sloučeniny, nacházejí uplatnění v léčbě depresivních stavů), působí na psychický stav, náladu, na emoční rovnováhu, na normální činnost nervové soustavy. Bylinný čaj výrazné chuti i vůně. Barva čaje jde do hnědé, chuť je příjemně nahořklá.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na spaní Čaj na spaní
+
Bylinná směs pro dobrý a klidný spánek Bylinná směs pro dobrý a klidný spánek
+
Relaxační čaj Relaxační čaj
=
335 Kč ušetříte 4 %

Příprava:

Jednu polévkovou lžíci sypané bylinné směsi zalijeme 3 dl vroucí vody a necháme přikrytou asi 15 minut vylouhovat. Čaj přecedíme, osladíme podle chuti medem a vypijeme nadvakrát - po večeři a před spaním. Doporučujeme k čajové bylinné směsi zakoupit bylinou směs na dobré a klidné spaní .

 

Čaj na spaní - složení čaje

  • Mák vlčí květ (Flos rhoeados) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Relaxační účinek - usínání | Normální funkce dýchacího systému
  • Chmel šistice (Strobilus humuli lupuli) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální činnost nervové soustavy | Uklidňující účinek, dobrý spánek | Relaxace - spánek
  • Třezalka nať (Herba hyperici) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Duševní zdraví - emoční rovnováha | Osvěžení těla, | Potlačuje poruchy spánku z důvodu obsahu hypericinu | Psychický stav / nálada / emoční rovnováha
  • Meduňka nať (Herba melissae) 
  • Majoránka nať (Herba majoranae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální činnost nervové soustavy | Přirozená obranyschopnost -odolnost | Relaxace - spánek
  • Prvosenka květ (Flos primulae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Relaxace - dobrá nálada
  Mák vlčí květ (Flos rhoeados)

Mák vlčí květ (Flos rhoeados)

Vědecké jméno této rostliny bylo odvozeno od slova papa-dětská kašička, neboť kdysi se šťáva vlčího máku přimíchávala dětem do jídla, aby dobře spaly. Bylo to jen rozšíření odedávna známého využití máku při nespavosti. Bylina z květních plátků vlčího máku slouží k uklidnění, k tišení různých podrážděných orgánů. Tento účinek se projevuje také na průduškách tím, že odstraňuje nutkání ke kašli, proto se přidává bylina do čajových směsí na průdušky, proti chřipce a dětskému kašli. Bylina z květů nemá při užívání v předepsaných dávkách žádné vedlejší účinky. Čaj Smícháme 1 díl květu vlčího máku, 1 díl květu divizny, 1 díl listu proskurníku a 1 díl květu slézu. 2 lžičky této směsi spaříme s 0,25 l vroucí vody, necháme 10 minut louhovat a ještě horké užíváme 3x denně. Tento čaj napomáhá při léčbě plicních onemocnění. Ve větším množství je droga jedovatá!

  Chmel šistice (Strobilus humuli lupuli)

Chmel šistice (Strobilus humuli lupuli)

Sloužil nejen k výrobě piva, ale i k léčebným účelům. Používal se na více chorob, dodnes však přetrvalo jen jedno uplatnění, které využívá jeho všestranného, široce působícího uklidňujícího účinku na celý organismus. Chmel se úspěšně používá proti migréně, při neurastenii, při klimakterických obtížích a proti nespavosti. Čaj z chmelu je mírně močopudný, podporuje chuť k jídlu, zvyšuje činnost trávicích orgánů a má dobré dezinfekční vlastnosti. Chmel se proto přidává do čajových směsí proti křečím, uplatňuje se při poruchách činnosti žaludku, žlučníku, jater, dvanácterníku a ledvin. Vnější použití chmelu do různých druhů koupelí, kde je vítaný jejich uklidňující účinek. Ve formě obkladů dobře poslouží také na rány, k prokrvení pleti, při chorobném vypadávání vlasů a slabosti. Staré recepty doporučují na posílení vlasů jejich umývání a oplachování pivem. V běžných dávkách je chmel neškodný, ale jako všechny tišící prostředky může být při předávkování nebezpečný. "Čaj z chmele na dobré spaní" Příprava: 2 vrchovaté lžičky chmele, 1/4 l vroucí vody Chmel přelijeme vroucí vodou a necháme 10 minut vylouhovat. Potom scedíme a osladíme medem. Pijeme 1 šálek před spaním. Čaj pomáhá při poruchách spánku a problémech s trávením.

  Třezalka nať (Herba hyperici)

Třezalka nať (Herba hyperici)

Její vynikající léčivé vlastnosti lze označit za výjimečné. Její účinné látky podporují dýchání buněk, čímž zlepšují látkovou přeměnu. Na prvním místě používáme třezalku při všech chorobách jater a žlučníku, dále při žaludečních vředech a při nadbytku žaludeční kyseliny, při střevních vřídcích, při poruchách močových cest a proti pomočování dětí. Čaj z třezalky posiluje nervovou soustavu, uklidňuje, příznivě ovlivňuje psychiku, pomáhá zbavit se depresivních stavů, strachu, úzkosti, neurózy a nespavosti. Osvědčuje se také při srdečních chorobách hlavně chronických, zlepšuje krevní oběh až do krevních vlásečnic a je vhodný i do směsí při všech menstruačních poruchách. Při obtížích v klimakteriu zlepšuje náladu a odstraňuje deprese. Třezalkový čaj je chutný, můžeme ho pít i jako lahůdkový čaj samostatně, může být též součástí preventivních léčivých čajových směsí. Můžeme ho pít pravidelně nejméně tři týdny, neboť jen tak se projeví jeho celkový a trvalý účinek. Zevně slouží třezalkové květy, namočené v přírodním, například olivovém oleji, na rány a popáleniny. Používá se i jako přísada do koupelí. Třezalka má i zvláštní nepříjemnou vlastnost, která způsobuje citlivost na sluneční světlo. Během třezalkové kúry se proto vyhýbáme opalování i horskému slunci. Mohlo by to vyvolat podráždění pokožky (zčervenání, svědění), které však není nebezpečné. Dlouhodobé užívání této byliny je neškodné, ale zásadně nezvyšujeme dávkování. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 3x denně. Není vhodné během těhotenství a při kojení!

  Meduňka nať (Herba melissae)

Meduňka nať (Herba melissae)

Meduňka je mimořádným lékem na uklidnění celého organismu. Léčí také všechny orgány těla, postižené vlivem stresu chorobnými změnami. Uvolňuje křečovité stažení způsobené nervovým vypětím, uklidňuje bušení srdce, dýchací a zažívací orgány. Tiší záchvaty kašle u dětí (spolu s mateřídouškou), uvolňuje křeče žaludku a zaražené větry, pomůže proti zvracení v těhotenství. Je výborným uspávacím prostředkem. Šálek nálevu z meduňky, oslazený medem, nahradí tabletku na spaní a přitom všeobecně prospívá. Čaj je úplně neškodný, můžeme ho pít denně. Při vnějším použití se doporučuje natírat podrcenými listy čelo a spánky při bolestech hlavy a migréně, osvědčilo se i natírání postižených míst při oparu. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2x – 3x denně. Uklidňující čaj Smícháme 1 díl meduňky, 1 díl máty peprné, 1 díl květu černého bezu a 1 díl heřmánku. 3 lžičky této směsi spaříme s 0,3 l vroucí vody, necháme 10 minut louhovat a užíváme 3x denně.

  Majoránka nať (Herba majoranae)

Majoránka nať (Herba majoranae)

Majoránka je všeobecně známé a oblíbené koření. Hlavní léčivou vlastností majoránky je její silně tišící vliv na nervovou soustavu. Používá se proto při rozčílení, stresech, nespavosti, migréně a pocitech slabosti. Prý vyléčí všechny lidské žaly i ten největší-nešťastnou lásku. Ulehčuje průběh menstruace, příznivě ovlivňuje tvorbu a vylučování mateřského mléka. Jako každé koření i majoránka podporuje trávení, zlepšuje činnost žaludku a střev a odstraňuje plynatost. Při senné rýmě pomůže, když si do nosních dírek vložíme tampon namočený v silném odvaru z majoránky. Majoránka je dobře dostupný, neškodný lék. Samozřejmě i u majoránky platí dobrá zásada, že ani její použití není třeba přehánět, mohli bychom si pokazit jídlo i zdraví. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 1x denně. Nepodáváme dlouhodobě kojencům a malým dětem!

  Prvosenka květ (Flos primulae)

Prvosenka květ (Flos primulae)

Prvosenka svým účinkem působí na dýchací orgány. Uvolňuje hleny, léčí chřipku, prochlazení, astma, pomáhá proti suchému kašli. Její další dobrou vlastností jsou uklidňující účinky, proto se používá při neuróze, nespavosti a migréně, působí i jako mírné srdeční tonikum. Samotná bylina se nepoužívá, mohla by vyvolat nevolnost až zvracení, tvoří však velmi potřebnou součást mnohých čajových směsí na všechna výše uvedená onemocnění. Květy prvosenky často bývají také přísadou do inhalačních směsí, bylinných koupelí pro nervově choré, ale drogu můžeme přidat i do koupele při revmatismu, po mrtvici či jiných onemocněních; tak oceníme její schopnost uklidnit organismus i zevním použitím. Nálev 1 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se obvykle 2x denně. Neužívat během těhotenství a při kojení!