Čaj na slinivku

Cena: 143 Kč
 ks 
Produkt č. 34
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 19 sypaných porcí. Sypaný Čaj na slinivku. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylin, která posiluje činnost slinivky. Působí protizánětlivě, jako antioxidant, antiseptická aktivita (antibakteriální látky jsou antiseptika, mají prokázán účinek proti bakteriím), působí na přirozenou obranyschopnost - odolnost, imunitní systém, na normální hladinu glukózy v krvi, na normální trávení, na hormonální rovnováhu.

Příprava čaje:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi zalijeme ½ l vroucí vody a necháme 15 minut vylouhovat. Čaj na slinivku přecedíme a pijeme 3x denně po třetinách, 15-20 minut před jídlem.

 

Čaj na slinivku - složení čaje

  • Jetel rolní květ (Trifolium pratense) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Působí protizánětlivě
  • Šalvěj nať (Herba salviae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Hormonální rovnováha, vlasy, vlasy - řídnutí | Přirozená obranyschopnost - odolnost | Antioxidant | Přirozená obranyschopnost | Antiseptická aktivita | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Normální trávení
  • Fazole oplodí (Fructus phaseoli) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální hladina glukózy v krvi
  • Jestřabina nať (Herba galeje) 
  • Benedikt nať (Herba cardui benedicti) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení
  • Saturejka nať (Herba saturejae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení | Antioxidant | Přirozená obranyschopnost -odolnost
  Jetel rolní květ (Trifolium pratense)

Jetel rolní květ (Trifolium pratense)

Jetel rolní se v první řadě využívá proti průjmům a přidává se i do čaje pro zastavení zvracení. Čaj má dezinfekční účinky na trávicí trakt, pomáhá při nadměrném vylučování slin a příznivě ovlivňuje slinivku břišní, jejíž selhání je hlavní příčinou vzniku cukrovky. Jetel plazivý se upřednostňuje při ženských onemocněních na zastavení bělotoku, ale i při revmatismu. Jetel luční se nejvíc využívá proti průjmům a při bronchitidě pro jeho stahující účinky. Všechny tři druhy jetele můžeme pro jejich dezinfekční účinky využít i zevně. Jsou oblíbenou přísadou do bylinných koupelí, osvědčují se na zhotovení obkladů z čerstvých podrcených květenství nebo k omývání silným odvarem při hnisavých ranách, ekzémech a kožních vyrážkách. Samotný jetel se používá jen zřídka, i když je úplně neškodný. O to více si ceníme jeho vlastností v různých čajových směsích.

  Šalvěj nať (Herba salviae)

Šalvěj nať (Herba salviae)

Šalvěj má silný antibakteriální účinek, osvědčený při všech chorobách ústní dutiny a hrdla. Výborně se uplatňuje při zánětu dásní a parodontóze, u níž je přímo nenahraditelná, pomáhá i na otlaky od zubní protézy. Dobře poslouží k omývání a obkladům u kožních chorob a akné. Šalvěj je výborná bylinka i pro vnitřní použití. Čaj odstraňuje noční pocení, pomáhá při pracovní přetíženosti a nervozitě, využívá se ke snižování nadměrné tvorba mateřského mléka, pomáhá při slabé a nepravidelné menstruaci. Oživuje krevní oběh a zlepšuje činnost nervové soustavy, proto se doporučuje i u rekonvalescentů, v tomto případě ve formě šalvějového vína. Droga tvoří také osvědčenou přísadu do čajových směsí při různých druzích rakoviny. Nálev 3 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,4 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 1x denně. Při potížích trávicího ústrojí, žlučníku a jater je třeba výrazně snížit množství drogy. Není vhodné během těhotenství a při kojení. Dlouhodobější užívání může poškodit zdraví!

  Fazole oplodí (Fructus phaseoli)

Fazole oplodí (Fructus phaseoli)

Tato prastará kulturní rostlina jihoamerických indiánů má kromě výživné hodnoty i velmi dobré léčivé vlastnosti. K tomuto použití slouží suché chlopně fazolových lusků neboli oplodí. Největší hodnotou fazolového oplodí je velký obsah „rostlinného inzulinu“, pro který je fazol spolu s borůvkou základní složkou čajů proti cukrovce. Ke snížení hladiny cukru v krvi poslouží fazolové lusky i samostatně, ale ve směsi s jinými bylinami se jejich účinek znásobí. Rostlina je značně močopudná. Fazol se přidává do mnohých čajových směsí při různých močových i ledvinových potížích, zvláště při tvorbě písku ve vylučovacím ústrojím. Svou močopudností pomáhá fazol i při revmatických bolestech, při dně a vodnatelnosti, prospívá také při poruchách látkové přeměny, při vysokém krevním tlaku a při poruchách srdeční činnosti. Bylina nemá žádné nepříznivé účinky a v obvyklém dávkování ji lze užívat i dlouhodobě.

  Jestřabina nať (Herba galeje)

Jestřabina nať (Herba galeje)

Jestřabina se používá pouze ve dvou případech. Na prvním místě nesmí chybět v čajové směsi proti cukrovce, neboť citelně snižuje hladinu cukru v krvi. Nazývá se i orálním inzulinem, i když tuto látku přímo nenahrazuje. Spolu s borůvkou a fazolem patří k nejlepším rostlinným přátelům všech diabetiků. Druhé použití je zcela odlišné. Jako jedna z mála bylin podporuje jestřabina tvorbu mateřského mléka, což je pro mnohé maminky, které po porodu nemají mléko, ale pro jejich ratolesti nejvýš blahodárné. Bylina působí jako mírné projímadlo, léčí chronickou zácpu a zlepšuje funkci tlustého střeva. Při obvyklém dávkování se žádné nepříznivé účinky při užívání této bylinky nezjistily, velké dávky by však mohly vyvolat lehkou otravu.

  Benedikt nať (Herba cardui benedicti)

Benedikt nať (Herba cardui benedicti)

Benedikt pro své silné protibakteriální, protivirové a protinádorové působení považován za jeden z nejúčinnějších léků proti všem druhům rakoviny. Používá se na všechny nemoci žaludku a trávicího traktu. Výborně léčí poruchy trávicího traktu, plynatost, žaludeční a dvanácterníkové vředy, nemoci jater, žlučníku a slinivky břišní, zvyšuje tvorbu trávicích šťáv a podporuje chuť k jídlu, čemuž odpovídá i jeho značně hořká chuť. Posiluje také srdce a nervy, tonizuje celý organismus, má schopnost podporovat vylučování kyseliny močové, čímž pomáhá při dně a revmatismu. Silný odvar slouží k omývání bolestivých míst při pásovém oparu. Při vnitřním užívání benediktu je třeba dávat pozor na předávkování, neboť silnější čaj vyvolává zvracení. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, necháme 10 minut louhovat a posléze scedíme. Užívá se obvykle 3x denně na lačno. Benedikt se nedoporučuje při plicních chorobách, zvláště při zápalu plic. Neužívat v těhotenství nebo během kojení!

  Saturejka nať (Herba saturejae)

Saturejka nať (Herba saturejae)

Značně zlepšuje stravitelnost pokrmů. Týká se to především těžkých masitých pokrmů a „nadýmajících“ potravin ( luštěniny, zelí ), u nichž je saturejka první trávicí prevencí. Čistě léčebné uplatnění saturejky využívá ( mezi bylinkami málo časté ) schopnosti zvyšovat krevní tlak. Ve formě čaje, v obvyklém dávkování, léčí i zánět žaludku a tenkého střeva, uvolňuje plynatost střev, pomáhá při akutních a chronických průjmech. Stimuluje činnost celého trávicího traktu, aktivizuje slinivku břišní, pomáhá vyhánět střevní parazity a celkově posiluje organismus. Saturejka má ještě jedno neobvyklé uplatnění. V lidském organismu vyvolává vzrušení, čímž přispívá k odstranění frigidity u žen a impotence u mužů. Podobně působících bylinek je málo, proto se saturejka stala základní složkou takzvaného nápoje lásky, prostředku, který lidstvo již od nejdávnějších dob tak potřebuje. Nálev 2 polévkové lžíce drogy přelijeme 0,5 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 30 minut louhovat. Potom scedíme a užíváme v průběhu celého dne. V případě předávkování může vyvolat silné bolesti hlavy anebo zvracení!