Čaj na průdušky 2

Cena: 96 Kč
 ks 
Produkt č. 141
Skladem více jak 10 ks.

50 g/ 11 sypaných porcí. Čaj na průdušky. Pokud jste kuřáky, pobýváte v prašném prostředí a zánět průdušek u vás recidivuje (opakuje se), doporučuji užívat bylinnou směs i v rámci prevence v jarním a podzimním období, kdy jsou podmínky pro výskyt zánětu průdušek nejpříznivější. Sypaná bylinná čajová směs má ve složení bylinky, které působí na normální funkci dýchacího systému, mají antibakteriální účinky, působí na imunitní systém - antioxidant, na sekreci hlenu, na vykašlávání, na přirozenou obranyschopnost - odolnost, na duševní zdraví - nervový systém - klid.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na průdušky 2 Čaj na průdušky 2
+
Čaj na průdušky - proti dýchavičnosti Čaj na průdušky - proti dýchavičnosti
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
=
295 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Vlijte šálek (250 ml) vody pokojové teploty do nádoby, přidejte 1,5 lžičky (7g) sypané bylinné směsi. Nechte 2 hodiny luhovat. Zahřejte pomalu k varu a vařte dalších 5 minut. Sceďte a užívejte 1/4 šálku (60 ml) 5x až 6x denně.

 

 

Čaj na průdušky 2 - složení čaje

  • Proskurník kořen (Radix althaeae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce dýchacího systému | Antibakteriální aktivita
  • Lékořice kořen (Radix liquiritiae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Imunitní systém - antioxidant | Duševn zdraví - nervový systém - klid | Normální funkce dýchacího systému
  • Podběl list (Folium farfarae) 
  • Fenykl plod (Fructus foeniculi) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Sekrece hlenu | Normální funkce dýchacího systému | Imunitní systém - antioxidant
  • Lípa květ (Flos tiliae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Vylučování vody z těla | Vykašlávání | Normální funkce dýchacího systému | Přirozená obranyschopnost -odolnost
  Proskurník kořen (Radix althaeae)

Proskurník kořen (Radix althaeae)

Proskurník obsahuje mnoho slizových látek, což ho v dnešní praxi předurčuje k léčení průdušek a celého dýchacího ústrojí. Je to prvotřídní lék proti kašli a kataru průdušek- při tomto onemocnění působí velmi účinně, především u dětí. Slizové látky chrání sliznici před drážděním, proto se proskurník osvědčil i jako přísada do čajových směsí proti žaludečním a dvanácterníkovým vředům. Proskurník nikdy nevaříme ani nezaléváme horkou vodou, neboť teplem se nejúčinnější slizové látky ničí. Nejvhodnější je používat vlažný macerát, který při kombinaci s jinými bylinkami přilejeme do vychlazeného čaje. V silnější koncentraci se proskurníkový čaj používá jako kloktadlo a k výplachům ústní dutiny při různých zánětech, vřídcích apod., můžeme ho též přidat do koupelí při kožních ekzémech.

  Lékořice kořen (Radix liquiritiae)

Lékořice kořen (Radix liquiritiae)

Lékořici používáme jako prostředek proti kašli a chrapotu, dále při onemocnění ledvinovými kaménky, při dně, revmatismu a jako přísadu k projímavým směsím. V současné době se využívají její extrakty při žaludečních vředech. Extrakt lékořice (při místním užití) má zvláštní protizánětlivé účinky, podobné účinkům glukokortikoidů, hormonů kůry nadledvin. Zahuštěný extrakt z lékořice je znám pod lidovým názvem pendrek a je oblíbenou pochutinou.

  Podběl list (Folium farfarae)

Podběl list (Folium farfarae)

Výborná rostlina na všechny druhy onemocnění plic a průduškových obtíží. Léčí průduškové astma, zápal plic, dýchavičnost, chronické onemocnění dýchacích cest, kašel a zahleněné plíce i průdušky. Podběl také povzbuzuje organismus a zlepšuje chuť k jídlu. Jeho použití je však mnohem širší. Spařené, trochu podrcené listy se přikládají vrchní (tmavší) stranou na špatně se hojící rány, záněty žil, na popáleniny, bolavé klouby, artrózu i bolestivá místa při revmatismu a dně. Podběl můžeme v běžných dávkách krátkodobě užívat i samostatně.

  Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Je to bylinka nenahraditelná pro kojence a menší děti. Fenykl totiž výborně uvolňuje větry, působí proti plynatosti a střevním potížím , které často trápí děti zejména v kojeneckém věku. Doporučuje se i pro kojící matky, neboť povzbuzuje činnost mléčných žláz a jeho příznivé účinky se s mlékem přenášejí na dítě. Fenykl se osvědčuje i na ulehčení průběhu menstruace a jako mírně močopudný prostředek. Pomáhá uvolňovat hleny, proto se přidává do čajových směsí na průdušky. Při zevním použití slouží silný odvar z fenyklu k omývání očí při zánětu očních spojivek. V malých dávkách je neškodný, silnější dávky nebo dlouhodobé užívání může vyvolat podráždění ledvin, žaludku a střev, projevující se bolestmi. Odvar 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vody, necháme přejít varem a louhujeme 20 minut. Užívá se obvykle teplý 2x denně, ráno a večer. Čistou silici nepodáváme malým dětem, může působit dráždivě!

  Lípa květ (Flos tiliae)

Lípa květ (Flos tiliae)

Čaj z lipového květu je vyhlášený a všeobecně známý lék proti chřipce a s ní souvisejícími onemocněními. Jeho hlavní léčebnou vlastností je silný potopudný účinek a schopnost snižovat horečku. Má i odhleňující účinky, proto se přidává lipový květ do čajových směsí na průdušky a proti kašli. Zřeďuje krev, tím preventivně působí i proti zánětu žil, angíně pectoris a infarktu. Jak pomalu a dlouho lípa žije, tak působí i čaj z lipového květu. Můžeme ho pít jako univerzální, preventivní čaj, ale musíme ho pít trvale. Až po delší době se ukáže léčebná hodnosta lípy v celé šíři. To ovšem nic nemění na osvědčeném použití krátkodobém nebo jednorázovém. Nálev 1 lžíci drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se horké 3x – 4x denně.