Čaj na normální hladinu cukru v krvi

Cena: 129 Kč
 ks 
Produkt č. 8
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 18 porcí. Sypaný Čaj na normální hladinu cukru v krvi. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které působí na metabolismus cukrů, na normální hladinu glukózy v krvi, na normální činnost kapilárních cév a žil - antioxidant, na trávení - na hladina cukru v krvi, působí protizánětlivě, na osvěžení těla a Vitalitu - energii, na přirozenou obranyschopnost - imunitní systém, normální činnost ledvin - vylučování a normální hladinu cholesterolu v krvi. Sypaný bylinný čaj je neutrální hladké chuti.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na normální hladinu cukru v krvi Čaj na normální hladinu cukru v krvi
+
Čaj na cévy (tepny, žíly) Čaj na cévy (tepny, žíly)
+
Čaj na pročištění tepen Čaj na pročištění tepen
=
294 Kč ušetříte 5 %

Příprava čaje:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi dáme do 1/2 l vody, přivedeme k varu a krátce, nejdéle minutu, povaříme. Přikryté necháme asi 15 minut vylouhovat. Čaj pijeme třikrát denně po třetinách.

 

 

 

Čaj na normální hladinu cukru v krvi - složení čaje

  • Fazole oplodí (Fructus phaseoli) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální hladina glukózy v krvi
  • Borůvka plod (Fructus myrtilli) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Metabolismus cukrů | Antioxidant | Metabolismus glukózy, lipidů a bílkovin | Normální stav zraku - antioxidant | Trávení - střevní tranzit; Hladina cukru v krvi | Normální činnost cévní soustavy, Těžké nohy | Normální činnost kapilárních cév a žíl - antioxidant | Tvorba kolagenu v oku | Normální funkce močové soustavy
  • Jestřabina nať (Herba galeje) 
  • Kopřiva nať (Herba urticae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Osvěžení těla; vitalita - energie | Normální činnost ledvin - vylučování | Působí protizánětlivě
  • Vřes nať (Herba callunae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce močových cest - ledviny
  • Bříza list (Folium betulae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Přispívá k normálnímu trávení a detoxikaci | Přirozená obranyschopnost - odolnost | Normální hladina cholesterolu v krvi
  Fazole oplodí (Fructus phaseoli)

Fazole oplodí (Fructus phaseoli)

Tato prastará kulturní rostlina jihoamerických indiánů má kromě výživné hodnoty i velmi dobré léčivé vlastnosti. K tomuto použití slouží suché chlopně fazolových lusků neboli oplodí. Největší hodnotou fazolového oplodí je velký obsah „rostlinného inzulinu“, pro který je fazol spolu s borůvkou základní složkou čajů proti cukrovce. Ke snížení hladiny cukru v krvi poslouží fazolové lusky i samostatně, ale ve směsi s jinými bylinami se jejich účinek znásobí. Rostlina je značně močopudná. Fazol se přidává do mnohých čajových směsí při různých močových i ledvinových potížích, zvláště při tvorbě písku ve vylučovacím ústrojím. Svou močopudností pomáhá fazol i při revmatických bolestech, při dně a vodnatelnosti, prospívá také při poruchách látkové přeměny, při vysokém krevním tlaku a při poruchách srdeční činnosti. Bylina nemá žádné nepříznivé účinky a v obvyklém dávkování ji lze užívat i dlouhodobě.

  Borůvka plod (Fructus myrtilli)

Borůvka plod (Fructus myrtilli)

Léčebně se borůvkové plody využívají především proti dětským průjmům, na které snad není lepšího léku. Borůvky totiž výborně dezinfikují a zároveň léčí sliznici střev; k tomuto účelu je používáme bez cukru. Borůvkové plody jsou užitečné i pro dospělé. Zlepšují zrak; v začátcích letectví borůvkové plody využívali například piloti. Čerstvá šťáva z plodů slouží k natírání kožních ekzémů a lupénky, je lékem proti rýmě. Zředěná šťáva s vodou slouží jako kloktadlo při zánětu v krku a ústní dutině. Pomáhá též dobrému růstu dětí. Nálev ze sušených plodů: 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně.

  Jestřabina nať (Herba galeje)

Jestřabina nať (Herba galeje)

Jestřabina se používá pouze ve dvou případech. Na prvním místě nesmí chybět v čajové směsi proti cukrovce, neboť citelně snižuje hladinu cukru v krvi. Nazývá se i orálním inzulinem, i když tuto látku přímo nenahrazuje. Spolu s borůvkou a fazolem patří k nejlepším rostlinným přátelům všech diabetiků. Druhé použití je zcela odlišné. Jako jedna z mála bylin podporuje jestřabina tvorbu mateřského mléka, což je pro mnohé maminky, které po porodu nemají mléko, ale pro jejich ratolesti nejvýš blahodárné. Bylina působí jako mírné projímadlo, léčí chronickou zácpu a zlepšuje funkci tlustého střeva. Při obvyklém dávkování se žádné nepříznivé účinky při užívání této bylinky nezjistily, velké dávky by však mohly vyvolat lehkou otravu.

  Kopřiva nať (Herba urticae)

Kopřiva nať (Herba urticae)

Je to vynikající univerzální léčivá bylina, u níž musíme na prvním místě vzpomenout účinek na krev. Kopřiva výborně čistí krev, tím pomáhá při kožních onemocněních, lupénce, akné a nečisté pleti. Třítýdenní pitná kúra kopřivového čaje dokáže odstranit zdánlivě nevyléčitelné vyrážky. Kopřiva zároveň krev ředí, což se projevuje zlepšeným krevním oběhem. Nejlépe ze všech rostlin také podporuje tvorbu červených krvinek. Bylina je močopudná a patří k prvořadým lékům všech revmatiků. Používají ji vnitřně jako čaj, neboť zvyšuje vylučování kyseliny močové a odvodňuje organismus. Kopřiva má i jiné dobré vlastnosti. Je to osvědčený lék na vlasy. Omývání vlasů silným odvarem posiluje jejich růst a dává vlasům hebkost. Čaj změkčuje stolici, posiluje pohyby střev, podporuje tvorbu mateřského mléka a zlepšuje kvalitu mléka. V běžných dávkách nemá kopřiva ani při delším užívání žádné nepříznivé účinky, proto ji pijeme preventivně jako prostředek pro udržení zdraví a krásy.

  Vřes nať (Herba callunae)

Vřes nať (Herba callunae)

Má protizánětlivé účinky, proto se výborně hodí do čajových směsí na léčení chorob ledvin a prostaty. Vřes je při snížené funkci ledvin nejlepším lékem na podporu vylučování kyseliny močové z těla, účinkuje, i když se už kyselina ukládá v kloubech. Pomáhá při zánětu ledvin, močového měchýře, močových cest, zároveň také rozpouští močové kameny. Svou močopudností zlepšuje odvod tekutin z těla, prospívá i při revmatických onemocněních. Kromě toho vřes pomáhá uklidňovat nervovou soustavu, uplatňuje se proti nespavosti a při poruchách látkové výměny. Protože je potopudný, můžeme ho využít i při onemocnění z prochladnutí a proti horečce. Pomáhá při řezavé bolesti při močení zánětlivého původu. I když se vřes používá především vnitřně, jeho stahující účinky můžeme uplatnit i zevně, a to k omývání ran. Čaj z vřesu můžeme pít i jako lahodný čaj, protože má příjemnou chuť, nemá žádné nepříznivé účinky ani při dlouhodobém užívání. Vyšší dávky však nemají větší účinek, spíš naopak. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut vylouhovat. Poté scedíme. Nálev se užívá ještě vlažný 2x denně.

  Bříza list (Folium betulae)

Bříza list (Folium betulae)

Hlavní její léčivou vlastností je močopudnost. Je proto prvotřídním lékem na všechny choroby ledvin a vylučovacího ústrojí. Bříza posiluje ledviny a zlepšuje jejich činnost. Pomáhá uvolňovat, rozpouštět a vylučovat ledvinové a močové kameny, proto tvoří základní složku čajů při těchto chorobách. Její působení podporuje i značný obsah vitaminu C. Odvodňováním organismu a vyplavováním biologických zplodin pomáhá při revmatismu, kloubních a srdečních onemocněních. Dokáže odstranit z těla množství škodlivých látek a přitom nemá vedlejší účinky, takže ji můžeme dlouho užívat. Bříza má důležité uplatnění i zevně. Čistí a dezinfikuje vlasovou pokožku a zároveň podporuje růst vlasů. Odvar: 10 polévkových lžic sušených březových listů přelijeme 4 l vody a přivedeme k varu. Vaříme asi 5 minut, poté necháme 15 minut louhovat. Odvar scedíme a přidáme do připravené koupele.