Čaj na křečové žíly

Cena: 65 Kč
 ks 
Produkt č. 137
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 17 sypaných porcí. Čaj na křečové žíly. Bylinná receptura pomáhá mírnit příznaky.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na křečové žíly Čaj na křečové žíly
+
Čaj na cévy (tepny, žíly) Čaj na cévy (tepny, žíly)
+
Čaj na žily Čaj na žily
=
235 Kč ušetříte 6 %

Příprava:

Polévkovou lžíci sypané bylinné směsi (15 g) vsypte do šálku (250 ml) vařící vody. Zvolna půl hodiny vařte. Sceďte a pijte 1 šálek 3x denně po dobu 1 měsíce.

Čaj na křečové žíly - složení čaje

 • Vrba kůra (Salix alba L.) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Osvěžení těla
 • Routa nať (Herba rutae) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Přirozená obranyschopnost -odolnost | Normální funkce oběhové soustavy
 • Řebříček nať (Herba mille folii) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Přirozená obranyschopnost - odolnost | Normální činnost cévní soustavy
 • Kaštan květ (Flos hippocastani) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost kardiovaskulární soustavy, Oběh - žíly - vlásečnice | Normální činnost cévní soustavy, Těžké nohy | Antioxidant | Normální funkce oběhové soustavy
  Vrba kůra (Salix alba L.)

Vrba kůra (Salix alba L.)

Tiší bolesti, posiluje oslabené nervy, je účinným prostředkem proti nespavosti a revmatismu. Zevně se užívá k čištění pokožky, na zanesené póry a špatně se hojící rány. Rovněž se z ní připravuje uvolňující koupel. Odvar – 20 g kůry přelijeme 0,25 l vody a přivedeme k varu. Vaříme 10 minut, odstavíme a scedíme. Můžeme dochutit medem. Užívá se 1 polévková lžíce každé 2 hodiny. Odvar ke koupeli – 50 g kůry přelijeme 1 l vody a přivedeme k varu. Vaříme 15 minut, odstavíme a scedíme, poté přidáme do koupele.

  Routa nať (Herba rutae)

Routa nať (Herba rutae)

Routa se využívá hlavně pro dobrý účinek na cévní systém. Zpevňuje krevní vlásečnice, zlepšuje oběh krve, odstraňuje vápenaté usazeniny z cév, snižuje krevní tlak, zlepšuje funkci ledvin a má i antisklerotické účinky. Odstraňuje bolesti hlavy, návaly krve do hlavy, značně uklidňuje a pomáhá při epilepsii. Dále se používá na vyhánění střevních parazitů, při žaludečních a žlučníkových obtížích. Routa pomáhá také při mnoha ženských chorobách, zvláště při nepravidelné a bolestivé menstruaci, odstraňuje menstruační křeče. Silně prokrvuje pánev, proto ji nesmějí užívat ženy v době těhotenství. Při používání samotné drogy dáváme raději menší množství - jednu lžíci na půl litru vody, čaj se nevaří, připravuje se vlažný macarát. Routu užíváme jen krátkodobě a raději ji kombinujeme s jinými rostlinami. Macerát 1 lžičku sušené drogy zalijeme 0,4 l vroucí vody, přikryjeme a necháme 8 hodin louhovat. Poté scedíme a rozložíme do 4 dávek na 1 den po 0,1 l. Routová silice je ve větším množství jedovatá! Neužívat během těhotenství a při kojení! Nepodávat malým dětem!

  Řebříček nať (Herba mille folii)

Řebříček nať (Herba mille folii)

Odedávná slouží především k léčení ran. Jeho silný dezinfekční účinek a schopnost zastavovat krvácení mu umožňuje úspěšně hojit čerstvé rány, proto se též nazývá rostlinou vojáků a dřevorubců. Čerstvá podrcená nať, přiložená přímo na ránu, neuvěřitelně zrychluje hojení a rána se také lépe zacelí. Mnohem více se řebříček uplatňuje při vnitřním užívání. Čaj z řebříčku zlepšuje trávení, léčí žaludeční a střevní neurózu, podporuje činnost jater a žlučníku, uvolňuje všechny druhy křečí, léčí astma, velmi dobře pomáhá při všech ženských chorobách, čistí organismus, prospívá při akné a lišejích. Takzvané pálení žáhy odstraní šálek řebříčkového čaje. Bylina má však i takové účinky, které mohou v silných dávkách vyvolat otravy, proto ji používáme opatrně. Platí to zvláště o lidech s nízkým krevním tlakem, neboť bylina ho ještě snižuje. Při dlouhodobějším užívání je vhodné po třítýdenní kúře pití čaje na čtrnáct dní přerušit. Nálev 2 lžičky řezané sušené drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody a nálev se nechá 30 minut louhovat. Poté se scedí a užívá 3x denně před jídlem. Vyšší dávky anebo dlouhodobé užívání způsobují bolesti hlavy anebo mohou vyvolat alergické reakce. Nedoporučuje se užívat během těhotenství!

  Kaštan květ (Flos hippocastani)

Kaštan květ (Flos hippocastani)

Kaštan má protizánětlivý účinek, tlumí a odstraňuje otoky, zvláště lymfatické, a příznivě ovlivňuje pružnost a pevnost cévních stěn. Kaštan využíváme při léčbě hemoroidů, bércových vředů, křečových žil, při zánětu žil, při výskytu trombózy. Ovlivňuje poruchy periferního prokrvování (studené nohy, fialové ruce) i poruchy prokrvování koronárních cév na psychogenním podkladě. Pomocí kaštanu lze ovlivňovat i některé formy migrény. Přípravky z kaštanu mají i mírně antisklerotický účinek a můžeme je tedy použít k léčbě i prevenci mozkových příhod. Droga usnadňuje odkašlávání a ulehčuje rozpouštění hlenů. Příprava: nálev z květů - Jednu lžičku přelijte 250 ml vroucí vody, přiklopte a nechte 20 minut vylouhovat. Užívejte 1x denně po jídle. Užívat jen velmi opatrně, větší množství může vyvolat otravu!