Čaj na kožní problémy 2 (čistící)

Cena: 91 Kč
 ks 
Produkt č. 132
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 11 sypaných porcí. Čaj na kožní problémy 2 (čistící). Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které působí jako antioxidant, na normální stav pokožky, na imunitní systém, na duševní zdraví - nervový systém - klid, na normální činnost trávicí soustavy a střev, na přirozenou obranyschopnost, na duševní zdraví - relaxaci - stres, na normální trávení.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na kožní problémy 2 (čistící) Čaj na kožní problémy 2 (čistící)
+
Čaj na kožní problémy - čistící Čaj na kožní problémy - čistící
+
Čaj na čištění krve Čaj na čištění krve
=
322 Kč ušetříte 4 %

Příprava:

Vsypte polévkovou lžíci (15g) sypané bylinné směsi do šálku (250 ml) vařící vody, vlijte do termosky, zavřete a nechejte 2 hodiny luhovat. Pijte šálek (250 ml) v době večeře a dalšího půl šálku (125 ml) před spaním.
 

 

Čaj na kožní problémy 2 (čistící) - složení čaje

  • Lékořice kořen (Radix liquiritiae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Imunitní systém - antioxidant | Duševn zdraví - nervový systém - klid | Normální stav pokožky
  • Máta nať (Herba menthae piperine) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost trávicí soustavy a střev | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Relaxace - spánek | Přirozená obranyschopnost | Antioxidant
  • Kozlík kořen (Radix valerianae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Duševní zdraví - relaxace - stres | Normální trávení
  Lékořice kořen (Radix liquiritiae)

Lékořice kořen (Radix liquiritiae)

Lékořici používáme jako prostředek proti kašli a chrapotu, dále při onemocnění ledvinovými kaménky, při dně, revmatismu a jako přísadu k projímavým směsím. V současné době se využívají její extrakty při žaludečních vředech. Extrakt lékořice (při místním užití) má zvláštní protizánětlivé účinky, podobné účinkům glukokortikoidů, hormonů kůry nadledvin. Zahuštěný extrakt z lékořice je znám pod lidovým názvem pendrek a je oblíbenou pochutinou.

  Máta nať (Herba menthae piperine)

Máta nať (Herba menthae piperine)

Máta značně povzbuzuje a posiluje organismus. Zvyšuje tělesnou kondici, údajně pomáhá i při frigiditě a impotenci (spolu se saturejkou ), posiluje celou nervovou soustavu. Především se léčebně uplatňuje u všech druhů žaludečních obtíží. Zastavuje zvracení, uvolňuje křeče žaludku, léčí koliky a choroby střev, zlepšuje chuť k jídlu, tiší bolesti při žlučových kamenech, zlepšuje vylučování žluči a odstraňuje plynatost. Hlavní obsahovou složkou máty je mentol, který vyvolává pocit chladu a znecitlivuje, proto se máta při vnějším použití osvědčuje k výplachům a kloktání při bolestech zubů a dásní; zároveň zpříjemňuje a čistí dech. Velmi dobře se uplatňuje též jako přísada do bylinných koupelí a k inhalacím. Používá se rovněž ve formě obkladu proti svědivým vyrážkám a zánětům kůže. Máta je neškodná, dobromyslná bylinka, kterou můžeme jako součást čajových směsí užívat dlouhodobě. Pokud ji však pijeme samostatně, je třeba kúru vždy po deseti dnech na týden přerušit. 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se obvykle 3x denně. Nálev Odvar 2 lžičky drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Užívá se teplé obvykle 2x denně, ráno a večer. Koupel 2 lžíce drogy spaříme v 1 l vroucí vody a přecedíme.

  Kozlík kořen (Radix valerianae)

Kozlík kořen (Radix valerianae)

Kozlík je vůbec nejúčinnějším rostlinným lékem na nervovou soustavu. Pomáhá nejen při stavech podrážděnosti, stresu, nervové a psychické vyčerpanosti, ale i při duševních chorobách. Je neodmyslitelnou součástí čajů proti nespavosti, osvědčuje se na žaludeční a střevní obtíže nervového původu, pomáhá při srdeční neuróze, uvolňuje křeče způsobené nervozitou. Dobrou vlastností kozlíku je oboustranná stabilizace nervové soustavy. Při silném podráždění ji bylina tlumí, u stavů apatie naopak povzbuzuje, proto je dobrá i při pocitech letargie, smutku a v obdobích celkové pasivity. Kořen kozlíku nikdy nevaříme, připravujeme z něho jen studený macerát. Bylina patří mezi silně působící, proto, i když je v běžném dávkování neškodná, je třeba užívat ji opatrně a ne dlouhodobě. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Scedíme. Užívá se obvykle 3x denně. Neužívat v těhotenství a během kojení!