Kloktadlo na přetažené hlasivky

Cena: 81 Kč
 ks 
Produkt č. 90
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 21 sypaných porcí. Kloktadlo na přetažené hlasivky. Sypaná bylinná směs je složená z bylinek, které působí na přirozenou obranyschopnost - odolnost, imunitu, na normální funkci horních cest dýchacích; Imunitu, na osvěžení, jako antioxidant, na stres & námahu, mají antiseptickou (protibakteriální) aktivitu, působí na normální funkci dýchacího systému.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Kloktadlo na přetažené hlasivky Kloktadlo na přetažené hlasivky
+
Čaj na normální funkci sliznic úst a krku Čaj na normální funkci sliznic úst a krku
+
Kloktadlo proti bolesti v krku Kloktadlo proti bolesti v krku
=
258 Kč ušetříte 6 %

Příprava kloktadla:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi dáme do 2 dl vody, uvedeme asi na 1 minutu do varu a necháme přikryté 15 minut vyluhovat. Kloktání mnohokrát opakujeme.
 
 
 

Kloktadlo na přetažené hlasivky - složení čaje

 • Rybíz černý (Ribes nigrum folium) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Osvěžíení, Antioxidant, stres & námaha
 • Řepík nať (Herba agrimoniae) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce horních cest dýchacích; Imunita
 • Šalvěj nať (Herba salviae) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Přirozená obranyschopnost | Antiseptická aktivita | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Přirozená obranyschopnost - odolnost | Antioxidant
 • Sléz květ (Flos malvae) 
 • Rozrazil nať (Herba Veronicae) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce dýchacího systému
  Rybíz černý (Ribes nigrum folium)

Rybíz černý (Ribes nigrum folium)

K léčebným účelům slouží listy i plody, a i když mají prakticky stejné látky jež obsahují, jejich použití se trochu liší. Mají výrazné močopudné působení, pomáhají při zánětech močových cest a měchýře, preventivně působí proti ledvinovým kamenům. Vyvolávají pocení, uplatňují se při nemocech z nachlazení, dýchacích cest a černém kašli u dětí, povzbuzují látkovou přeměnu a pomáhají při průjmech. Zkušené kuchařky přidávají několik lístečků rybízu do nakládané zeleniny – zlepšují chuť a nekazí se. Konzumace plodů posiluje imunitní systém organismu, zlepšuje činnost srdce, uklidňuje a zlepšuje náladu. Čerstvá šťáva nebo silný odvar ze sušených plodů jsou vhodné na kloktání při angině a zánětech v ústní dutině a jako jeden z mála rostlinných léků pomáhají při ochraptění a přetažení hlasivek. Černá bobulka plodu je jako „multivitaminerální „ tabletka. Toto vymyšlené slovo zdůrazňuje, že rybíz obsahuje nejen množství nejpotřebnějších vitaminů, včetně důležitého vitaminu C , ale také mnoho cenných minerálů, a to v ideálním vyváženém poměru. Stačí 30-40 bobulek čerstvých plodů, abychom si zabezpečili příjem denní potřeby téměř všech látek potřebných pro zdraví. Blahodárné působení černého rybízu na lidský organismus při běžném užívání nemá žádné nepříjemné účinky. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně. Dlouhodobé užívání není vhodné!

  Řepík nať (Herba agrimoniae)

Řepík nať (Herba agrimoniae)

Řepík je výborný univerzální lék, přitom úplně neškodný, který můžeme užívat denně i po celý rok. Čaj léčí především všechny choroby vnitřních orgánů. Týká se to žlučníku, jater, slinivky břišní, žaludku i dvanácterníku. Zastavuje průjmy, čistí žlučové cesty, rozpouští žlučové kameny a písek, ovšem jen při pravidelném a dostatečně dlouhém užívání. Podobně účinkuje i u pískových usazenin v ledvinách. Používá se k léčení různých poruch jater, na úpravu látkové výměny a při kloubních onemocněních zánětlivého původu. Řepík se dobře uplatňuje při bělotoku u žen a posiluje obranyschopnost organismu. Silný nálev z řepíku je jako kloktadlo vůbec nejlepším lékem na namožené a jinak nemocné hlasivky, proto se doporučuje učitelům a řečníkům. Zevně je řepík lékařský vhodný i na obklady a omývání různých druhů kožních onemocnění. Nálev 1 lžička sušené řezané drogy se zalije 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechá 10 minut louhovat. Užívá se 3x denně 20 – 30 minut před jídlem. Koupel 2 polévkové lžíce drogy přelijeme 0,5 l vody. Necháme přejít varem a na 15 minut odstavíme. Přecedíme a zředíme v 5 l vody. Koupel je účinným podpůrným prostředkem při léčbě revmatizmu, artrózy, ischiasu a poruch pohybové soustavy obecně.

  Šalvěj nať (Herba salviae)

Šalvěj nať (Herba salviae)

Šalvěj má silný antibakteriální účinek, osvědčený při všech chorobách ústní dutiny a hrdla. Výborně se uplatňuje při zánětu dásní a parodontóze, u níž je přímo nenahraditelná, pomáhá i na otlaky od zubní protézy. Dobře poslouží k omývání a obkladům u kožních chorob a akné. Šalvěj je výborná bylinka i pro vnitřní použití. Čaj odstraňuje noční pocení, pomáhá při pracovní přetíženosti a nervozitě, využívá se ke snižování nadměrné tvorba mateřského mléka, pomáhá při slabé a nepravidelné menstruaci. Oživuje krevní oběh a zlepšuje činnost nervové soustavy, proto se doporučuje i u rekonvalescentů, v tomto případě ve formě šalvějového vína. Droga tvoří také osvědčenou přísadu do čajových směsí při různých druzích rakoviny. Nálev 3 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,4 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 1x denně. Při potížích trávicího ústrojí, žlučníku a jater je třeba výrazně snížit množství drogy. Není vhodné během těhotenství a při kojení. Dlouhodobější užívání může poškodit zdraví!

  Sléz květ (Flos malvae)

Sléz květ (Flos malvae)

Obsahují mnoho slizových látek a to je předurčuje k léčení dýchacích orgánů. Slézový čaj léčí angínu, zánět průdušek a tiší kašel. Sléz si úspěšně poradí se všemi druhy zánětlivých onemocnění. Osvědčil se i při průjmech zvláště u dětí, při některých cévních chorobách a při onemocnění močových cest. Při vnějším použití se doporučuje sléz ke kloktání a na obklady při zánětu hrdla a ústní dutiny. Podle lidové tradice se spařené listy slézu přikládají jako teplý obklad na hrdlo, nejlépe přes noc. Kloktání slézovým macerátem pomáhá při chrapotu, je prevencí pro řečníky a zpěváky, vyléčí všechny choroby hrdla, i hnisavý zánět. Slézový obklad přikládáme také na zdeformovaná a bolavá místa při dně. Omývání silným nálevem ze slézu pomáhá i při některých kožních chorobách, například při mokvavých ekzémech, akné a růži, změkčuje otoky svalů a vypuzuje jedovaté látky z těla. Sléz nemá žádné nepříznivé účinky ani při dlouhodobém užívání a často tvoří přísadu v různých bylinkových směsích.

  Rozrazil nať (Herba Veronicae)

Rozrazil nať (Herba Veronicae)

Hlavní léčivá schopnost rozrazilu spočívá v tom, že je bylina značně močopudná. To dává bylině prvořadé použití při zánětech močového měchýře a močových cest, při chronických onemocněních a bolestech ledvin, při ostatních chorobách močového ústrojí a při dně. Při prvních příznacích vodnatelnosti je třeba začít ihned pít čaj z rozrazilu. Druhou dobrou vlastností rozrazilu, snad ještě cennější než spíše nahraditelná močopudnost, je snižování hladiny cholesterolu v krvi. Rozrazil zároveň krev čistí, takže se stává lékem i doporučovanou prevencí proti skleróze. Bylina má ještě jiné dobré vlastnosti, jako je příznivý účinek proti kašli, chrapotu, astmatu a tuberkulóze, uplatňuje se i při žaludečních a střevních poruchách. Rozrazil je všestranně užitečná a dobrá bylinka, která nemá žádné nepříznivé účinky a můžeme ji užívat trvale. Odvar 1 polévková lžíce se zalije 0,25 l vody a přivede k varu. Po krátkém povaření se odstaví a nechá 5 minut louhovat. Poté se scedí a užívá 3x denně.