Dětský čaj - projímavý

Cena: 135 Kč
 ks 
Produkt č. 108
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 19 sypaných porcí. Dětský čaj - projímavý. Má lahodnou chuť. Čaj působí mírně a v malých dávkách můžeme nálev podávat i dětem.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Dětský čaj - projímavý Dětský čaj - projímavý
+
Projímavý čaj Projímavý čaj
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
=
303 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi spaříme šálkem vody a 10 minut louhujeme. Užíváme 3x denně  před jídlem( sníděně, oběd) a 1 šálek před spaním. Působí mírně a v malých dávkách můžeme nálev podávat i dětem.

Dětský čaj - projímavý - složení čaje

  • Čekanka kořen (Radix cichorii) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce střevního traktu | Normální činnost jater | Podpora hubnutí / Kontrola tělesné hmotnosti
  • Lnice květel nať (Herba linariae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce jater a žlučníku
  • Sléz květ (Flos malvae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení | Normální funkce střevního traktu
  • Trnka květ (Flos pruni spinosae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce střevního traktu | Bdělost - energie - posílení organismu
  • Pýr kořen (Radix graminis) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Kontrola tělesné hmotnosti & hubnutí | Normální trávení - kontrola tělesné hmotnosti
  Čekanka kořen (Radix cichorii)

Čekanka kořen (Radix cichorii)

Čekanka čistí krev, játra, slezinu i ledviny. Je mírně močopudná a trochu projímavá, zároveň vyplavuje z organismu přebytečnou žluč, při otravách jater působí jako protijed. Zlepšuje chuť k jídlu, podporuje činnost celé trávicí soustavy a používá se též jako doplněk do čajových směsí při cukrovce. Doporučuje se i lidem, kteří mají velmi citlivý žaludek nebo trpí žaludečními vředy. Čekanka je úplně neškodná, lze ji užívat v obvyklém dávkování ve směsích i samostatně a dlouhodobě. Odvar 1 polévkovou lžíci drogy přelijeme 0,25 l vody a přivedeme k varu. Poté necháme 15 minut louhovat a scedíme. Užívá se 2x denně, ráno a večer.

  Lnice květel nať (Herba linariae)

Lnice květel nať (Herba linariae)

Lnice se používá převážně na onemocnění žlučníku, především na zánět žlučníku, při žloutence a některých chorobách jater. Její protizánětlivé působení se uplatňuje při zánětech ledvin, prostaty a při obtížích s močením. Čaj z lnice je dobrý na žaludeční a dvanácterníkové vředy, změkčuje stolici, dokonce je mírným projímadlem. Dobře se osvědčuje u velkého množství žaludeční kyseliny a u takzvaného pálení žáhy. Lnice patří k bylinkám, které se nejlépe uplatňují v čajových směsích. Samostatné užívání je možné neboť bylina nemá nežádoucí vedlejší účinky. Při vnějším použití je lnice dobrým lékem na omývání pih a různých nečistot v obličeji. Po často opakovaném omývání silným čajem z lnice (dvě lžíce na čtvrtlitr vody) pihy blednou, někdy i zcela zmizí. Ve formě obkladu pomáhá lnice při zánětu očních spojivek (spolu se světlíkem a heřmánkem). Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 20 minut louhovat. Scedíme a pijeme 2x denně. Odvar 20 g drogy svaříme s 0,5 l vody a scedíme. Místo vody lze použít čerstvé mléko. Užívá se 2x – 3x denně.

  Sléz květ (Flos malvae)

Sléz květ (Flos malvae)

Obsahují mnoho slizových látek a to je předurčuje k léčení dýchacích orgánů. Slézový čaj léčí angínu, zánět průdušek a tiší kašel. Sléz si úspěšně poradí se všemi druhy zánětlivých onemocnění. Osvědčil se i při průjmech zvláště u dětí, při některých cévních chorobách a při onemocnění močových cest. Při vnějším použití se doporučuje sléz ke kloktání a na obklady při zánětu hrdla a ústní dutiny. Podle lidové tradice se spařené listy slézu přikládají jako teplý obklad na hrdlo, nejlépe přes noc. Kloktání slézovým macerátem pomáhá při chrapotu, je prevencí pro řečníky a zpěváky, vyléčí všechny choroby hrdla, i hnisavý zánět. Slézový obklad přikládáme také na zdeformovaná a bolavá místa při dně. Omývání silným nálevem ze slézu pomáhá i při některých kožních chorobách, například při mokvavých ekzémech, akné a růži, změkčuje otoky svalů a vypuzuje jedovaté látky z těla. Sléz nemá žádné nepříznivé účinky ani při dlouhodobém užívání a často tvoří přísadu v různých bylinkových směsích.

  Trnka květ (Flos pruni spinosae)

Trnka květ (Flos pruni spinosae)

Květy trnky se dnes uplatňují především v lidovém léčitelství, kde se využívají pro mírné močopudné a projímavé účinky zejména v dětské praxi. Mimoto mají i příznivý vliv na látkovou výměnu. Za tímto účelem se dětem doporučuje podávat zápar ze 2g sušených květů ( 2 čajové lžičky ) na šálek vody 3x denně při zácpě, tvrdé stolici, nadýmání a chorobách z nachlazení. Nálev 1 g sušeného květu se zalije 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechá se 15 minut louhovat. Užívá se 3x denně. Odvar 5 g sušených plodů zalijeme 0,25 l vody, přivedeme k varu a vaříme 5 minut. Odstavíme, přecedíme a necháme vychladnout. Podáváme 4x denně 1 polévkovou lžíci, kterou můžeme dochutit medem. Větší množství může vyvolat zvracení nebo průjem. Květní droga není vhodná pro těhotné a kojící matky.

  Pýr kořen (Radix graminis)

Pýr kořen (Radix graminis)

Pýr se uplatňuje v bylinkářství díky tomu, že je značně močopudný. To ho předurčuje k podpůrné léčbě při dně a revmatismu. Používá se na zánět močového měchýře i při dalších chorobách celého močového ústrojí, při písku a kamenech v močových cestách. Pomáhá také při onemocnění jater, žlučníku a sleziny a může se přidávat do diabetických čajů. Účinně čistí krev, proto ho můžeme používat i při vyrážkách a jiných kožních onemocněních. Čaj z pýru je neškodný, ale bylina není určena k samotnému používání. Její široko působící vlastnosti se nejlépe využijí v čajových směsích, kde pýr většinou nemá hlavní, zato však velmi důležité a potřebné druhořadé postavení.