Čaj na zlepšení krevního oběhu

Cena: 102 Kč
 ks 
Produkt č. 152
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 16 sypaných porcí. Čaj na zlepšení krevního oběhu. Sypaná bylinná čajová směs má ve složení bylinky, které působí na normální činnost srdce, na cévní systém, na relaxaci, na normální funkci nervové a oběhové soustavy, na normální činnost srdce - transport kyslíku - oběh, na normální činnost kardiovaskulárního systému, jako antioxidant, na osvěžení těla, na přirozenou obranyschopnost - imunitní systém.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na zlepšení krevního oběhu Čaj na zlepšení krevního oběhu
+
Čaj na normální činnost srdce - cévní systém Čaj na normální činnost srdce - cévní systém
+
Čaj proti srdeční slabosti Čaj proti srdeční slabosti
=
263 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Tři lžíce sypané bylinné směsi zalijeme 3/4 l vroucí vody a necháme přikryté 10 minut vyluhovat. Pijeme jeden šálek teplého čaje několikrát denně.

Čaj na zlepšení krevního oběhu - složení čaje

  • Hloh květ (Crataegi flos) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost srdce / cévní systém, Relaxace | Normální funkce nervové a oběhové soustavy | Normální činnost srdce - transport kyslíku - oběh | Normální činnost kardiovaskulárního systému
  • Maliník list (Folium rubi idaei) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Vylučování vody z organizmu
  • Rozmarýn list (Folium rosmarini) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Osvěžení těla | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
  • Srdečník nať (Herba leonuri cardiacae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost nervové soustavy | Normální činnost kardiovaskulárního systému - krevní tlak
  Hloh květ (Crataegi flos)

Hloh květ (Crataegi flos)

Květy hlohu jsou léčebně nejúčinější. Hlavní a nejvýznamnější použití hlohu je na srdeční nemoci. Posiluje a prokrvuje srdeční sval, uklidňuje i povzbuzuje činnost srdce, odstraňuje silné bušení a arytmii, rozšiřuje věnčité cévy srdce, výrazně zlepšuje a stabilizuje jeho činnost, blahodárně působí při angině pectoris. Kromě přímého účinku na srdce, pomáhá hloh také při doprovodných nemocech. Reguluje krevní tlak, zvlášť pokud je vysoký, uvolňuje a čistí vápenaté usazeniny v cévách, čímž zlepšuje krevní oběh. Hloh působí velmi pomalu. Jeho příznivé účinky se projevují až po několika týdnech, někdy až měsících, kdy je třeba ho užívat denně bez přerušení. Potom jsou však překvapivě dobré a trvalé. Hloh je třeba začít preventivně, hned při prvních příznacích srdečních těžkostí, kdy ještě není nutné brát jiné, silnější léky. Hloh také patří k nejlepším "utišujícím" rostlinám. Kdo často nemůže usnout, ať vypije večer šálek čaje z hlohu s medem. Takový čaj pomáhá při celkové únavě, nedostatku energie, pocitech strachu, nervozitě, závratích, těžkém dýchání a při hučení v uších. Nejpraktičtější použití hlohu je ve formě tinktury. Máme tak svůj lék vždy po ruce a tinktura se dá použít i vně na masírování bolavých míst při zánětu svalů, revma a jiných bolestech.

  Maliník list (Folium rubi idaei)

Maliník list (Folium rubi idaei)

Maliník působí mírně protiprůjmově, zlepšuje vylučování žluči a upravuje zažívání. V lidovém léčitelství se odvar doporučuje zevně jako kloktadlo při zánětech v dutině ústní a při paradentóze. Čaj 1 polévkovou lžíci sušené řezané drogy (anebo 1 díl listu maliníku, 1 díl listu jahodníku a 1 díl listu ostružiníku) spaříme s 0,25 l vroucí vody, necháme 10 minut louhovat a ještě horké užíváme 3x denně. Čaj ze sušeného listu maliníku je podpůrným léčebným prostředkem při nachlazení. Sirup Zralé maliny protlačíme přes síto a šťávu svaříme se stejným množstvím cukru. Během vaření sbíráme pěnu a vaříme až do částečného zhoustnutí. Po vychladnutí plníme do čistých lahví a skladujeme v chladničce. Sirup pomáhá při léčbě horečnatých onemocnění. Listová droga není vhodná pro těhotné ženy!

  Rozmarýn list (Folium rosmarini)

Rozmarýn list (Folium rosmarini)

Je výjimečný tím, že jako jedna z mála rostlin zvyšuje krevní tlak. Přitom příznivě ovlivňuje zdravotní stav, uklidňuje a odstraňuje nervové vyčerpání. Zlepšuje krevní oběh, odstraňuje pocit chladu v končetinách a pomáhá při takzvaném stařeckém srdci. Tonizuje cévy, nervovou soustavu a celkově posiluje. Čaj z rozmarýnu má potopudné a močopudné účinky, uvolňuje větry a křeče zažívacího ústrojí. Rozmarýn pomáhá při ženských chorobách, upravuje menstruaci a léčí bělotok. Rozmarýn nachází dobré uplatnění i zevně. Silný odvar slouží ke kosmetickým účelům, k čištění pleti, na ekzémy, rány pohmožděniny a na výplachy ženských genitálií. Jako přísada do koupele oživuje údy po mrtvici. Natírání pokožky rozmarýnovým lihem zlepšuje prokrvení, pomáhá při svalových a nervových bolestech. Při jakékoli formě vnitřního užívání rozmarýnu je překročení doporučených dávek nebezpečné a vůbec ho nesmějí užívat ženy v těhotenství.

  Srdečník nať (Herba leonuri cardiacae)

Srdečník nať (Herba leonuri cardiacae)

Rostlina je výborným lékem na všechna srdeční onemocnění, související zejména s vysokým krevním tlakem. Čaj pomáhá při slabosti a poruchách funkce srdečního svalu, tiší bolesti srdce a léčí anginu pectoris. Má výraznou schopnost uklidňovat organismus. Bylina blahodárně působí na nervovou soustavu, proto je ve spojení s prvním účinkem prvotřídním lékem při srdeční neuróze. Jejího působení na nervovou soustavu se využívá i při neklidu v klimakteriu, při nervozitě, úzkosti, migréně, bolestech hlavy, přepracovanosti a srdečních obtížích způsobených zvýšenou činností štítné žlázy. Léčivé účinky srdečníku se dobře uplatňují i při onemocnění štítné žlázy a prostaty. Jako u všech léků na srdce i se srdečníkem musíme zacházet opatrně, poradit se s lékařem a zvýšit pozornost při dávkování, neboť rostlina může být mírně jedovatá, především při samostatném užívání. To je též důvod, proč je jeho užívání úplně zakázané těhotným ženám. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 1x – 2x denně. Nedoporučuje se užívat v těhotenství a během kojení!