Čaj na zastavení krvácení z dělohy

Cena: 71 Kč
 ks 
Produkt č. 204
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 20 sypaných porcí. Čaj na zastavení krvácení z dělohy. Čaj z této směsi pijte několik dní. Současně dvakrát až třikrát denně si udělejte sedací koupel ze silného odvaru směsi natě: řebříčku, truskavce, kokošky a heřmánku.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na zastavení krvácení z dělohy Čaj na zastavení krvácení z dělohy
+
Ženský čaj - bolestivé a nepravidelné měsíčky Ženský čaj - bolestivé a nepravidelné měsíčky
+
Bavlněné sítko na čaj Bavlněné sítko na čaj
=
221 Kč ušetříte 6 %

Příprava:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi zalijte1/2 l vroucí vody a přikryté nechte 15 minut vylouhovat. Sceďte a pijte vlažný čaj v malých dávkách, nejvíce po 1 dl každé 2 hodiny, neboť jen tak dosáhnete žádoucího účinku. Velká dávka čaje může účinkovat opačně. Čaj z této směsi pijte několik dní. Současně dvakrát až třikrát denně si udělejte sedací koupel ze silného odvaru směsi natě: řebříčku, truskavce, kokošky a heřmánku.

 

 

Čaj na zastavení krvácení z dělohy - složení čaje

 • Kokoška nať (Herba bursae pastoris) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Menstruační komfort | (Před) menstruační komfort | Normální funkce močové soustavy | Udržuje pohlavní aparát, oběhový a sangvinový systém, biogenní aminy mají hemostatický účinek
 • Přeslička nať (Herba equiseti) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální funkce močové soustavy
 • Truskavec nať (Herba polygoni avicularis) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce močových cest
 • Turanka kanadská nať (Herba erigeronis canadensis) 
  Kokoška nať (Herba bursae pastoris)

Kokoška nať (Herba bursae pastoris)

Dokáže zastavit každý druh krvácení, vnější i vnitřní, čistí krvavou moč, pomůže při krvácení z nosu i při hemeroidech. Další, velmi dobrou vlastností kokošky je její schopnost regulovat krevní tlak a rozpouštět vápenaté usazeniny v krevních cestách, tím je prospěšná při chorobách srdce a krevního oběhu. Patří mezi nejúčinnější rostlinné léky proti kornatění cév. Podobně jako česnek, hloh a jmelí reguluje krevní tlak - tedy vysoký snižuje a nízký zvyšuje; tím také odstraňuje s tím související závratě. Vnitřně užíváme kokošku pouze jednorázově a dodržujeme dávkování, neboť v silnější koncentraci působí opačně a může vyvolat i nervové poruchy. Zevně slouží silný odvar z nati kokošky k výplachům, například při krvácení z nosu, na omývání kožních vyrážek a oparů. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2x – 3x denně. Obklad z čerstvé rostliny 2 hrsti čerstvé rostliny propaříme nad vroucí vodou, nejlépe v sítu. Spařenou rostlinu vložíme do čistého plátna nebo gázy a přiložíme na postižené místo jako obklad. Vyšší dávky mohou způsobit otravu! Neužívat během těhotenství a kojení!

  Přeslička nať (Herba equiseti)

Přeslička nať (Herba equiseti)

Má dva vynikající účinky , v nichž ji nelze ničím nahradit. První účinek spočívá v tom, že je značně močopudná a s tím je spojena schopnost rozpouštět močové kameny. Přeslička výborně čistí cévní systém a celý organismus, to se současným čištěním krve můžeme přirovnat k velkému úklidu. Tím zabraňuje kornatění cév, zlepšuje krevní oběh a činnost srdce, snižuje krevní tlak, obnovuje zastavené močení, pomáhá při dně, revmatismu a loupání v kloubech. Druhým důležitý použitím přesličky je výborná schopnost zastavovat krvácení. Zastavuje krvácení z ran, hemoroidů, ženských orgánů, pomáhá při vykašlávání a zvracení krve. Při krvácení z nosu můžeme podrcenou větvičku vložit přímo do nosní dírky. Čaj z přesličky se nemá pít delší dobu a je třeba dávat pozor na dávkování, neboť bylina může mít i nepříznivé vedlejší účinky. Droga má značné dezinfekční účinky, slouží k omývání ekzémů, odstraňuje pocení nohou a je univerzální přísadou do různých koupelí. Odvar 2 lžičky řezané drogy zalijeme 0,25 l vody a 5 minut vaříme. Poté necháme 15 minut louhovat a scedíme. Užívá se 2x – 3x denně.

  Truskavec nať (Herba polygoni avicularis)

Truskavec nať (Herba polygoni avicularis)

Truskavec odedávna slouží k zastavení krvácení. Jeho stahujících účinků se využívá hlavně při katarech žaludku a střev, průjmech a jiných podobných onemocněních trávicího traktu. Jako jedna z mála bylin vyhání a rozpouští močové kameny. Droga má také mírné protizánětlivé a močopudné účinky. Čaj je prospěšný při chorobách kloubů, při dně, revmatismu, při některých ženských chorobách, především u silného menstruačního krvácení a bělotoku. Slouží též při léčení tuberkulózy a při chronickém onemocnění dýchacích cest. Zevně slouží čaj k omývání špatně se hojících a mokvajících ran, na něž můžeme přikládat také celé spařené byliny. Ve formě obkladu, nejlépe přes noc, se doporučuje na dlouho se hojící hnisavé rány i na krví podlité oči. Truskavec je neškodná bylina a v obvyklém dávkování ji můžeme užívat neomezeně. Opatrně ji lze užívat i v těhotenství.

  Turanka kanadská nať (Herba erigeronis canadensis)

Turanka kanadská nať (Herba erigeronis canadensis)

Jde o nejlepší rostlinný lék na zastavení krvácení. Není rozhodující, zda jde o krvácení do plic nebo žaludku, z otevřené rány, z nosu, dásní, hemoroidů či o krvavé průjmy nebo ženské krvácení. Turanka tvoří hlavní část jednoho z nejpopulárnějších čajů na zastavení krvácení, osvědčeného hlavně u žen. Tento čaj pomohl ne jedné ženě vyhnout se nepříjemnému gynekologickému zákroku. Turanka má také jiné dobré účinky na krev, neboť jako jedna z mála bylin podporuje tvorbu bílých krvinek. Čaj reguluje látkovou výměnu a podněcuje vylučování kyselin z organismu. Působí přitom mírně močopudně, což prospívá především při dně, revmatismu a celkově odlehčuje tělo. Droga je úplně neškodná, nemá žádné vedlejší účinky, proto ji můžeme užívat dlouhodobě. Praktické použití turanky je však většinou jednorázové nebo jen krátkodobé, nejvýše několik dní, což vyplývá ze způsobu uplatnění.