Čaj na žaludeční a střevní sliznici

Cena: 114 Kč
 ks 
Produkt č. 105
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 19 sypaných porcí. Čaj na žaludeční a střevní sliznici. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které působí jako antioxidant, na normální stav žaludeční sliznice a sliznice tenkého střeva, na trávení - střevní tranzit, na přirozenou obranyschopnost - odolnost, imunitní systém, na normální trávení - relaxaci.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na žaludeční a střevní sliznici Čaj na žaludeční a střevní sliznici
+
Čaj na normální činnost střev (stavící) - pro dospělé Čaj na normální činnost střev (stavící) - pro dospělé
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
=
291 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi vaříme v ½ l vody asi půl minuty, přikryjeme a necháme asi 20 minut vylouhovat. Čaj přecedíme a pijeme 3x denně po 1/3 množství nalačno. První den nejíme vůbec, potom až do vyléčení jíme jen lehké dietní pokrmy.

 

Čaj na žaludeční a střevní sliznici - složení čaje

  • Borůvka list (Folium myrtilli) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální stav žaludeční sliznice a sliznice tenkého střeva | Trávení - střevní tranzit; Hladina cukru v krvi
  • Jalovec plod (Fructus juniperi) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení | Antioxidant | Přirozená obranyschopnost -odolnost
  • Pelyněk pravý nať (Herba absinthii) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální trávení -relaxace | Přirozená obranyschopnost - odolnost
  • Heřmánek květ (Flos chamomillae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální trávení | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
  Borůvka list (Folium myrtilli)

Borůvka list (Folium myrtilli)

Léčebně se liší použití ze sušených plodů a ze sušených listů (natě). Neboť nálev ze sušených listů slouží jako podpůrný prostředek při zánětech močového ústrojí, snižuje koncentraci glukózy v krvi, čímž se stává prvotřídním rostlinným lékem proti cukrovce. Silný odvar při vnějším použití je dobrý jako obklad na zanícené oči a jako kloktadlo. Čaj ze sušených listů: 2 lžičky listů přelijeme 0,25 l vroucí vody a necháme chvíli louhovat. Listí postupně klesne ke dnu. Pijeme podle potřeby 3x až 5x denně.

  Jalovec plod (Fructus juniperi)

Jalovec plod (Fructus juniperi)

Plody mají velmi silné dezinfekční účinky. Hlavní léčebné použití jalovce je při močových onemocněních, zvláště při bílkovinách v moči. Zlepšuje látkovou výměnu v kloubech. Používá se také při srdeční slabosti, na odvodnění organismu a při různých kožních chorobách. Jalovec má i nepříjemné vlastnosti, proto se nesmí překročit dávkování. V žádném případě ho nesmějí užívat lidé s nemocnými ledvinami, zvláště při zánětu ledvin, a je nebezpečný i pro těhotné ženy. Z plodů jalovce se připravuje koupel nejčastěji při revmatismu a jiných bolestech kloubů. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Nepodávat dětem, neužívat v těhotenství a nemocným s ledvinami!

  Pelyněk pravý nať (Herba absinthii)

Pelyněk pravý nať (Herba absinthii)

Je to nejvíce hořká rostlina a to ji předurčuje především k léčení žaludku, osvědčuje se proti zvracení, zánětu, nechutenství, při poruchách tvorby žaludeční kyseliny, při nemocech jater, žlučníku a dvanácterníku. Odstraňuje křeče trávicí soustavy způsobené nadměrnou plynatostí. Pelyňkový čaj má i protizánětlivé účinky, posiluje při chřipce a prochladnutí, vyhání střevní parazity. Při používání pelyňku je však třeba dávat pozor na dávkování, užívat ho raději méně, neboť je silný a trochu zákeřný. V malých dávkách totiž uklidňuje, v silnějších vyvolává nervozitu. Pelyněk je nebezpečný pro těhotné ženy a působí jako jakýsi druh návykové drogy, která může zavinit i těžké poškození zdraví. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Užívá se 2x – 3x denně. Čaj na žlučníkovou koliku Smícháme 1 díl pelyňku, 1 díl máty peprné a 1 díl kozlíku. 1 lžičku směsi přelijeme 0,25 l vroucí vody a užíváme maximálně 2x denně. Pelyněk není vhodný pro malé děti, v době těhotenství a během kojení! Ve větším množství anebo při dlouhodobějším užívání působí jedovatě!

  Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek je jednou ze základních léčivých bylin, které by neměly chybět v žádné domácí lékárničce. Léčebné uplatnění heřmánku je široké, známe ho jako univerzální lék téměř na všechny choroby. Jeho největší hodnota spočívá v silném dezinfekčním a protizánětlivém působení. Likviduje jedovaté látky v organismu a hubí mnoho druhů bakterií, proto má všestranné léčivé účinky. Léčí všechny vnitřní orgány, proto ho můžeme uplatnit při žaludečních a střevních obtížích, často se využívá i jeho celkově uklidňující účinek. Široké uplatnění má heřmánek také při vnějším použití.Silný nálev doporučuji na záněty, kožní ekzémy, ke kloktání, výplachům úst apod. Pokud máte problémy se zarůstáním nehtů, tak je dobré udělat si heřmánkovou koupel na nohy a máčet si je alespoň 20 minut denně, tak aby se i květy dostaly do postižených míst. Velmi užitečný je heřmánek jako součást inhalací při chřipkách, rýmách, zánětech průdušek. Nálev 6 – 8 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Podává se teplé obvykle 3x denně. Koupel 100 g drogy přelijeme 0,5 l vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Čaj 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, necháme 5 minut louhovat a scedíme. Heřmánek dlouhodobě nepodáváme těhotným ženám, kojencům a malým dětem!