Čaj na vyčištění jater

Cena: 65 Kč
 ks 
Produkt č. 172
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 5 sypaných porcí. Sypaný bylinkový Čaj na vyčištění jater. „Jaro jako roční období patří játrům“ – proto jarní únava.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na vyčištění jater Čaj na vyčištění jater
+
Čaj na játra Čaj na játra
+
Čaj na žlučník 2 Čaj na žlučník 2
=
210 Kč ušetříte 6 %

Příprava:

Tři polévkové lžíce sypané bylinné směsi spaříme 1 l vařící vody, necháme 10 minut louhovat. Čaj pijeme průběžně celý den.

Čaj na vyčištění jater - složení čaje

  Ostropestřec plod (Fructus cardui mariae)

Ostropestřec plod (Fructus cardui mariae)

Lidově se ostropestřec nazývá „Kristova koruna“ nebo též „mariánský bodlák“. Prvořadé použití je na všechny druhy onemocnění jater, v tom se velmi podobá jaterníku. Léčí i žlučník a některé jiné choroby trávicího ústrojí. Droga napravuje poruchy krevního oběhu, prospívá při nízkém tlaku, tonizuje cévy, příznivě ovlivňuje onemocnění srdečně-cévního systému, pomáhá i při migrénách a závratích. Posiluje organismus, léčí různé druhy alergií, jako například kopřivku a sennou rýmu, osvědčuje se při astmatických záchvatech a odstraňuje nevolnosti při cestování. Čaj z ostropestřce sladíme vždy medem. Nálev 1 čajovou lžičku semene rozmačkáme a zalijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 20 minut louhovat. Vnitřně užíváme 2x – 3x denně. Odvar k obkladům 50 g rozdrcených semen povaříme 3 minuty v 0,25 l vody a necháme vychladnout. Přikládáme 3x denně.

  Rozrazil nať (Herba Veronicae)

Rozrazil nať (Herba Veronicae)

Hlavní léčivá schopnost rozrazilu spočívá v tom, že je bylina značně močopudná. To dává bylině prvořadé použití při zánětech močového měchýře a močových cest, při chronických onemocněních a bolestech ledvin, při ostatních chorobách močového ústrojí a při dně. Při prvních příznacích vodnatelnosti je třeba začít ihned pít čaj z rozrazilu. Druhou dobrou vlastností rozrazilu, snad ještě cennější než spíše nahraditelná močopudnost, je snižování hladiny cholesterolu v krvi. Rozrazil zároveň krev čistí, takže se stává lékem i doporučovanou prevencí proti skleróze. Bylina má ještě jiné dobré vlastnosti, jako je příznivý účinek proti kašli, chrapotu, astmatu a tuberkulóze, uplatňuje se i při žaludečních a střevních poruchách. Rozrazil je všestranně užitečná a dobrá bylinka, která nemá žádné nepříznivé účinky a můžeme ji užívat trvale. Odvar 1 polévková lžíce se zalije 0,25 l vody a přivede k varu. Po krátkém povaření se odstaví a nechá 5 minut louhovat. Poté se scedí a užívá 3x denně.