Čaj na tlusté střevo 3

Cena: 73 Kč
 ks 
Produkt č. 130
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 10 sypaných porcí. Čaj na tlusté střevo 3. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které příznivě působí na tlusté střevo při hlenové kolitidě. Působí na sekreci hlenu, jako antioxidant, jeho antiseptická aktivita -ničí bakterie, na obranyschopnost organismu odolnost, imunitní systém, na hormonální rovnováhu, povzbuzuje chuť k jídlu, působí na trávení a vylučování, na kognitivní výkonnost, koncentraci, pozornost, paměť.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na tlusté střevo 3 Čaj na tlusté střevo 3
+
Antistresový čaj Antistresový čaj
+
Čaj na posílení obranyschopnosti organismu Čaj na posílení obranyschopnosti organismu
=
229 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Vsypte 1 lžičku (asi 5g) sypané bylinné směsi do šálku (250) ml vody. Přikryjte a nechejte 2 hodiny stát. Přiveďte k varu, ztlumte plamen a zvolna vařte 5 minut. Obsah přelijte do termosky, dobře uzavřete a nechejte stát asi 4 hod. Sceďte a užívejte 1 šálek 3x denně před jídlem.

Čaj na tlusté střevo 3 - složení čaje

  • Šalvěj list (Folium salviae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Hormonální rovnováha, vlasy, vlasy - řídnutí | Normální trávení | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Antiseptická aktivita | Kognitivní výkonnost, koncentrace, pozornost, paměť | Normální trávení | Přirozená obranyschopnost -odolnost
  • Fenykl plod (Fructus foeniculi) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení | Sekrece hlenu | Vylučování moči - Detoxikace | Normální trávení -trávicí trakt, Chuť k jídlu, trávení & vylučování | Imunitní systém - antioxidant | Normální trávení
  • Dub kůra (Cortex quercus) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální stav pokožky
  Šalvěj list  (Folium salviae)

Šalvěj list (Folium salviae)

Je účinným prostředkem při léčbě plicních onemocnění, zmírňuje výkyvy během klimakteria, upravuje obtíže trávicího ústrojí, je rovněž účinná při chorobách žlučníku a jater. Nálev-3 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,4 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 1x denně. Při potížích trávicího ústrojí, žlučníku a jater je třeba výrazně snížit množství drogy. Není vhodné během těhotenství a při kojení. Dlouhodobější užívání může poškodit zdraví!

  Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Je to bylinka nenahraditelná pro kojence a menší děti. Fenykl totiž výborně uvolňuje větry, působí proti plynatosti a střevním potížím , které často trápí děti zejména v kojeneckém věku. Doporučuje se i pro kojící matky, neboť povzbuzuje činnost mléčných žláz a jeho příznivé účinky se s mlékem přenášejí na dítě. Fenykl se osvědčuje i na ulehčení průběhu menstruace a jako mírně močopudný prostředek. Pomáhá uvolňovat hleny, proto se přidává do čajových směsí na průdušky. Při zevním použití slouží silný odvar z fenyklu k omývání očí při zánětu očních spojivek. V malých dávkách je neškodný, silnější dávky nebo dlouhodobé užívání může vyvolat podráždění ledvin, žaludku a střev, projevující se bolestmi. Odvar 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vody, necháme přejít varem a louhujeme 20 minut. Užívá se obvykle teplý 2x denně, ráno a večer. Čistou silici nepodáváme malým dětem, může působit dráždivě!

  Dub kůra (Cortex quercus)

Dub kůra (Cortex quercus)

Kůra i listy patří mezi nejlepší rostlinné léky na rány zásluhou silně stahujícího účinku. Zevně se osvědčily do sedacích koupelí při hemoroidech, kde se příznivě projevuje i jejich schopnost zastavovat krvácení. Dobře rozvařená kůra nebo spařené listy se přikládají na špatně se hojící rány, vředy, praskliny, křečové žíly a chronické otoky lymfatických uzlin. Silný odvar slouží také k vyplachování při zánětech ústní dutiny, k masírování a natírání dásní při parodontóze (spolu s přesličkou), do koupelí při nadměrné potivosti nohou, při omrzlinách, popáleninách a na omývání nebo na obklady při zánětech očí. Jiný způsob vnějšího použití je zasypávání otevřených ran práškem z jemně umleté kůry. Při vnitřním použití se čaj z dubové kůry a listů uplatňuje při některých ženských chorobách, zvláště při silné menstruaci a bělotoku. Doporučuje se i do čajových směsí na léčení lupénky. Čaj z kůry a listů je velmi dobrý při otravách žaludku, například houbami nebo masem. I když je droga v malých dávkách neškodná, při předávkování může vyvolat zvracení, proto se vnitřně musí užívat opatrně.