Čaj na snížení cholesterolu

Cena: 75 Kč
 ks 
Produkt č. 180
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 10 sypaných porcí. Čaj na snížení cholesterolu. Při preventivním užívání střídáme s pitím zeleného čaje, který má podobné účinky. Snižování cholesterolu v krvi má i antisklerotické účinky a zlepšuje paměť. Bylinná čajová směs má ve složení byliny, které obsahují minerály, železo, působí na normální činnost kardiovaskulárního systému, na normální činnost cévní soustavy, těžké nohy, působí protizánětlivě, jako antioxidant, působí na přirozenou obranyschopnost -odolnost, imunitní systém, na ředění, vylučování, na normální činnost jater, na duševní rovnováhu, nervovou rovnováhu, koncentraci.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na snížení cholesterolu Čaj na snížení cholesterolu
+
Čaj na cévy (tepny, žíly) Čaj na cévy (tepny, žíly)
+
Čaj na detoxikaci organismu - čistící čaj Čaj na detoxikaci organismu - čistící čaj
=
217 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi přelijte ½ l vroucí vody, nechte 15 minut vylouhovat. Užívejte 2x denně mezi jídly.

Čaj na snížení cholesterolu - složení čaje

  • Kopřiva nať (Herba urticae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Obsahuje minerály, železo | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Osvěžení těla; vitalita - energie | Normální činnost ledvin - vylučování | Normální činnost kardiovaskulárního systému | Vylučování vody z organizmu | Normální činnost cévní soustavy, Těžké nohy | Nervová rovnováha, Duševní rovnováha, Koncentrace, Intelektuální aktivita | Působí protizánětlivě
  • Přeslička nať (Herba equiseti) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Nervová rovnováha - uklidnění - relaxace | Osvěžení těla, zdravé dýchání, odolnost | Ředění | Vylučování | Normální činnost kardiovaskulárního systému - pružnost | Normální činnost jater
  • Rozrazil nať (Herba Veronicae) 
  • Sporýš lékařský nať (Verbena officinalis) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Přirozená obranyschopnost -odolnost
  Kopřiva nať (Herba urticae)

Kopřiva nať (Herba urticae)

Je to vynikající univerzální léčivá bylina, u níž musíme na prvním místě vzpomenout účinek na krev. Kopřiva výborně čistí krev, tím pomáhá při kožních onemocněních, lupénce, akné a nečisté pleti. Třítýdenní pitná kúra kopřivového čaje dokáže odstranit zdánlivě nevyléčitelné vyrážky. Kopřiva zároveň krev ředí, což se projevuje zlepšeným krevním oběhem. Nejlépe ze všech rostlin také podporuje tvorbu červených krvinek. Bylina je močopudná a patří k prvořadým lékům všech revmatiků. Používají ji vnitřně jako čaj, neboť zvyšuje vylučování kyseliny močové a odvodňuje organismus. Kopřiva má i jiné dobré vlastnosti. Je to osvědčený lék na vlasy. Omývání vlasů silným odvarem posiluje jejich růst a dává vlasům hebkost. Čaj změkčuje stolici, posiluje pohyby střev, podporuje tvorbu mateřského mléka a zlepšuje kvalitu mléka. V běžných dávkách nemá kopřiva ani při delším užívání žádné nepříznivé účinky, proto ji pijeme preventivně jako prostředek pro udržení zdraví a krásy.

  Přeslička nať (Herba equiseti)

Přeslička nať (Herba equiseti)

Má dva vynikající účinky , v nichž ji nelze ničím nahradit. První účinek spočívá v tom, že je značně močopudná a s tím je spojena schopnost rozpouštět močové kameny. Přeslička výborně čistí cévní systém a celý organismus, to se současným čištěním krve můžeme přirovnat k velkému úklidu. Tím zabraňuje kornatění cév, zlepšuje krevní oběh a činnost srdce, snižuje krevní tlak, obnovuje zastavené močení, pomáhá při dně, revmatismu a loupání v kloubech. Druhým důležitý použitím přesličky je výborná schopnost zastavovat krvácení. Zastavuje krvácení z ran, hemoroidů, ženských orgánů, pomáhá při vykašlávání a zvracení krve. Při krvácení z nosu můžeme podrcenou větvičku vložit přímo do nosní dírky. Čaj z přesličky se nemá pít delší dobu a je třeba dávat pozor na dávkování, neboť bylina může mít i nepříznivé vedlejší účinky. Droga má značné dezinfekční účinky, slouží k omývání ekzémů, odstraňuje pocení nohou a je univerzální přísadou do různých koupelí. Odvar 2 lžičky řezané drogy zalijeme 0,25 l vody a 5 minut vaříme. Poté necháme 15 minut louhovat a scedíme. Užívá se 2x – 3x denně.

  Rozrazil nať (Herba Veronicae)

Rozrazil nať (Herba Veronicae)

Hlavní léčivá schopnost rozrazilu spočívá v tom, že je bylina značně močopudná. To dává bylině prvořadé použití při zánětech močového měchýře a močových cest, při chronických onemocněních a bolestech ledvin, při ostatních chorobách močového ústrojí a při dně. Při prvních příznacích vodnatelnosti je třeba začít ihned pít čaj z rozrazilu. Druhou dobrou vlastností rozrazilu, snad ještě cennější než spíše nahraditelná močopudnost, je snižování hladiny cholesterolu v krvi. Rozrazil zároveň krev čistí, takže se stává lékem i doporučovanou prevencí proti skleróze. Bylina má ještě jiné dobré vlastnosti, jako je příznivý účinek proti kašli, chrapotu, astmatu a tuberkulóze, uplatňuje se i při žaludečních a střevních poruchách. Rozrazil je všestranně užitečná a dobrá bylinka, která nemá žádné nepříznivé účinky a můžeme ji užívat trvale. Odvar 1 polévková lžíce se zalije 0,25 l vody a přivede k varu. Po krátkém povaření se odstaví a nechá 5 minut louhovat. Poté se scedí a užívá 3x denně.

  Sporýš lékařský nať (Verbena officinalis)

Sporýš lékařský nať (Verbena officinalis)

Působí blahodárně při nervovém vypětí a fyzické únavě, ale používá se rovněž při bronchitidě a k odkašlávání. Nálev: 1-2 lžičky sušené drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody, přiklopte a nechte 15 minut vylouhovat. Užívá se 2x-3x denně.