Čaj na pročištění kloubů

Cena: 92 Kč
 ks 
Produkt č. 46
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 13 sypaných porcí. Čaj na pročištění kloubů. Sypaná bylinná směs je složená z bylinek, které působí jako antioxidant, protizánětlivě, na normální stav kloubů, na normální činnost oběhové soustavy - pročištění, na normální funkci močového měchýře, na dolní močové cesty a ledviny, na normální činnost ledvin - detoxikaci - vylučování vody z organizmu, na normální činnost jater, působí na normální stav kostí a kloubů, mají přirozenou obranyschopnost, působí na imunitní systém. Doporučuji věnovat také ledvinám zvýšenou pozornost.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na pročištění kloubů Čaj na pročištění kloubů
+
Čaj na ledviny Čaj na ledviny
+
Čaj na klouby Čaj na klouby
=
286 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi zalijeme ½ l vroucí vody a přikryté necháme asi 20 minut vylouhovat. Čaj přecedíme a pijeme 3x denně po třetině množství. Chuť tohoto čaje je příjemná.  

 

 

 

Čaj na pročištění kloubů - složení čaje

  • Pýr kořen (Radix graminis) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost oběhové soustavy - pročištění | Normální funkce močového měchýře, dolních močových cest a ledvin | Normálni činnost ledvin - detoxikace - vylučování vody z organizmu
  • Bříza list (Folium betulae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Přispívá k normálnímu trávení a detoxikaci | Normální stav kloubů | Přirozená obranyschopnost - odolnost | Normální funkce močové soustavy - vylučování
  • Přeslička nať (Herba equiseti) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Klouby - flexibilita | Normální stav kostí a kloubů | Ředění | Vylučování | Normální činnost jater | Vylučování a elektrolytová rovnováha
  • Kopřiva nať (Herba urticae) 
  • Pampeliška kořen (Radix taraxaci) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Působí protizánětlivě | Normální činnost jater | Metabolismus sacharidů | Antioxidant | Detoxikace - vylučování | Vylučování a elektrolytová rovnováha
  • Truskavec nať (Herba polygoni avicularis) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce močových cest
  Pýr kořen (Radix graminis)

Pýr kořen (Radix graminis)

Pýr se uplatňuje v bylinkářství díky tomu, že je značně močopudný. To ho předurčuje k podpůrné léčbě při dně a revmatismu. Používá se na zánět močového měchýře i při dalších chorobách celého močového ústrojí, při písku a kamenech v močových cestách. Pomáhá také při onemocnění jater, žlučníku a sleziny a může se přidávat do diabetických čajů. Účinně čistí krev, proto ho můžeme používat i při vyrážkách a jiných kožních onemocněních. Čaj z pýru je neškodný, ale bylina není určena k samotnému používání. Její široko působící vlastnosti se nejlépe využijí v čajových směsích, kde pýr většinou nemá hlavní, zato však velmi důležité a potřebné druhořadé postavení.

  Bříza list (Folium betulae)

Bříza list (Folium betulae)

Hlavní její léčivou vlastností je močopudnost. Je proto prvotřídním lékem na všechny choroby ledvin a vylučovacího ústrojí. Bříza posiluje ledviny a zlepšuje jejich činnost. Pomáhá uvolňovat, rozpouštět a vylučovat ledvinové a močové kameny, proto tvoří základní složku čajů při těchto chorobách. Její působení podporuje i značný obsah vitaminu C. Odvodňováním organismu a vyplavováním biologických zplodin pomáhá při revmatismu, kloubních a srdečních onemocněních. Dokáže odstranit z těla množství škodlivých látek a přitom nemá vedlejší účinky, takže ji můžeme dlouho užívat. Bříza má důležité uplatnění i zevně. Čistí a dezinfikuje vlasovou pokožku a zároveň podporuje růst vlasů. Odvar: 10 polévkových lžic sušených březových listů přelijeme 4 l vody a přivedeme k varu. Vaříme asi 5 minut, poté necháme 15 minut louhovat. Odvar scedíme a přidáme do připravené koupele.

  Přeslička nať (Herba equiseti)

Přeslička nať (Herba equiseti)

Má dva vynikající účinky , v nichž ji nelze ničím nahradit. První účinek spočívá v tom, že je značně močopudná a s tím je spojena schopnost rozpouštět močové kameny. Přeslička výborně čistí cévní systém a celý organismus, to se současným čištěním krve můžeme přirovnat k velkému úklidu. Tím zabraňuje kornatění cév, zlepšuje krevní oběh a činnost srdce, snižuje krevní tlak, obnovuje zastavené močení, pomáhá při dně, revmatismu a loupání v kloubech. Druhým důležitý použitím přesličky je výborná schopnost zastavovat krvácení. Zastavuje krvácení z ran, hemoroidů, ženských orgánů, pomáhá při vykašlávání a zvracení krve. Při krvácení z nosu můžeme podrcenou větvičku vložit přímo do nosní dírky. Čaj z přesličky se nemá pít delší dobu a je třeba dávat pozor na dávkování, neboť bylina může mít i nepříznivé vedlejší účinky. Droga má značné dezinfekční účinky, slouží k omývání ekzémů, odstraňuje pocení nohou a je univerzální přísadou do různých koupelí. Odvar 2 lžičky řezané drogy zalijeme 0,25 l vody a 5 minut vaříme. Poté necháme 15 minut louhovat a scedíme. Užívá se 2x – 3x denně.

  Kopřiva nať (Herba urticae)

Kopřiva nať (Herba urticae)

Je to vynikající univerzální léčivá bylina, u níž musíme na prvním místě vzpomenout účinek na krev. Kopřiva výborně čistí krev, tím pomáhá při kožních onemocněních, lupénce, akné a nečisté pleti. Třítýdenní pitná kúra kopřivového čaje dokáže odstranit zdánlivě nevyléčitelné vyrážky. Kopřiva zároveň krev ředí, což se projevuje zlepšeným krevním oběhem. Nejlépe ze všech rostlin také podporuje tvorbu červených krvinek. Bylina je močopudná a patří k prvořadým lékům všech revmatiků. Používají ji vnitřně jako čaj, neboť zvyšuje vylučování kyseliny močové a odvodňuje organismus. Kopřiva má i jiné dobré vlastnosti. Je to osvědčený lék na vlasy. Omývání vlasů silným odvarem posiluje jejich růst a dává vlasům hebkost. Čaj změkčuje stolici, posiluje pohyby střev, podporuje tvorbu mateřského mléka a zlepšuje kvalitu mléka. V běžných dávkách nemá kopřiva ani při delším užívání žádné nepříznivé účinky, proto ji pijeme preventivně jako prostředek pro udržení zdraví a krásy.

  Pampeliška kořen (Radix taraxaci)

Pampeliška kořen (Radix taraxaci)

Pampeliška je mimořádně cenná, univerzální bylinka, která se používá téměř na všechny choroby, neboť povzbuzuje činnost životně důležitých žláz a tím mobilizuje ohromnou sílu organismu. Podporuje činnost jater, žlučníku, ledvin a střev, přispívá k tvorbě červených krvinek a nové krve, přitom krev čistí. Posiluje činnost slinivky břišní, proto je dobrá i při cukrovce. Snižuje krevní tlak a podporuje krevní oběh, čímž zlepšuje činnost srdce. Osvědčila se také při revmatismu a při žloutence. Její močopudné účinky odlehčují organismus, pomáhá při obezitě. Pampeliška prospívá při žaludečních a trávicích obtížích a při zvýšené tvorbě trávicích šťáv. Zabraňuje tvorbě a růstu žlučových kamenů, při bolestech způsobených těmito kameny stačí rozžvýkat pár pampeliškových listů a vysát z nich šťávu ( zbytek vyplivnout ), brzy nastane úleva. Pro revmatiky je pampeliška jednou z nejlepších léčivých rostlin. Nálev 5 – 10 g sušených řezaných listů natě anebo 3 – 6 g sušeného kořene přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Užíváme 3x denně.

  Truskavec nať (Herba polygoni avicularis)

Truskavec nať (Herba polygoni avicularis)

Truskavec odedávna slouží k zastavení krvácení. Jeho stahujících účinků se využívá hlavně při katarech žaludku a střev, průjmech a jiných podobných onemocněních trávicího traktu. Jako jedna z mála bylin vyhání a rozpouští močové kameny. Droga má také mírné protizánětlivé a močopudné účinky. Čaj je prospěšný při chorobách kloubů, při dně, revmatismu, při některých ženských chorobách, především u silného menstruačního krvácení a bělotoku. Slouží též při léčení tuberkulózy a při chronickém onemocnění dýchacích cest. Zevně slouží čaj k omývání špatně se hojících a mokvajících ran, na něž můžeme přikládat také celé spařené byliny. Ve formě obkladu, nejlépe přes noc, se doporučuje na dlouho se hojící hnisavé rány i na krví podlité oči. Truskavec je neškodná bylina a v obvyklém dávkování ji můžeme užívat neomezeně. Opatrně ji lze užívat i v těhotenství.