Čaj na problematickou pleť - čistící

Cena: 70 Kč
 ks 
Produkt č. 158
Skladem více jak 10 ks.

50 g / sypaných porcí. Čaj na problematickou pleť- čistící. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylin, které působí protizánětlivě, jako antioxidant, na hormonální rovnováhu, na vylučování vody z organizmu, na normální stav pokožky, na přirozenou obranyschopnost - imunitní systém, na normální stav kůže, lupy, hojení ran, obsahuje minerály, železo, na normální funkci močové soustavy - vylučování, na osvěžení těla - vitalitu - energii, na normální činnost ledvin - vylučování.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na problematickou pleť - čistící Čaj na problematickou pleť - čistící
+
Čaj na pokožku - čistící Čaj na pokožku - čistící
+
Čaj na čištění krve Čaj na čištění krve
=
231 Kč ušetříte 6 %

Příprava:

(Macerát) = výluh drogy za studena. Tři čajové lžičky sypané bylinné směsi  dejte do tří šálků studené vody, nechte 3 hodiny  vyluhovat a sceďte. Vypijte ráno a večer šálek teplého čaje.

 

Čaj na problematickou pleť - čistící - složení čaje

 • Bříza list (Folium betulae) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Přispívá k normálnímu trávení a detoxikaci | Normální funkce močových cest - ledviny | Přirozená obranyschopnost - odolnost | Normální funkce močové soustavy - vylučování
 • Kopřiva nať (Herba urticae) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Osvěžení těla | Osvěžení těla; vitalita - energie | Normální činnost ledvin - vylučování | Vylučování vody z organizmu | Působí protizánětlivě | Normální stav pokožky | Normální stav kůže, Lupy, hojení ran | Obsahuje minerály, železo | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
 • Meduňka nať (Herba melissae) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Hormonální rovnováha
 • Šalvěj list (Folium salviae) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Hormonální rovnováha, vlasy, vlasy - řídnutí | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Přirozená obranyschopnost | Normální trávení | Přirozená obranyschopnost -odolnost
  Bříza list (Folium betulae)

Bříza list (Folium betulae)

Hlavní její léčivou vlastností je močopudnost. Je proto prvotřídním lékem na všechny choroby ledvin a vylučovacího ústrojí. Bříza posiluje ledviny a zlepšuje jejich činnost. Pomáhá uvolňovat, rozpouštět a vylučovat ledvinové a močové kameny, proto tvoří základní složku čajů při těchto chorobách. Její působení podporuje i značný obsah vitaminu C. Odvodňováním organismu a vyplavováním biologických zplodin pomáhá při revmatismu, kloubních a srdečních onemocněních. Dokáže odstranit z těla množství škodlivých látek a přitom nemá vedlejší účinky, takže ji můžeme dlouho užívat. Bříza má důležité uplatnění i zevně. Čistí a dezinfikuje vlasovou pokožku a zároveň podporuje růst vlasů. Odvar: 10 polévkových lžic sušených březových listů přelijeme 4 l vody a přivedeme k varu. Vaříme asi 5 minut, poté necháme 15 minut louhovat. Odvar scedíme a přidáme do připravené koupele.

  Kopřiva nať (Herba urticae)

Kopřiva nať (Herba urticae)

Je to vynikající univerzální léčivá bylina, u níž musíme na prvním místě vzpomenout účinek na krev. Kopřiva výborně čistí krev, tím pomáhá při kožních onemocněních, lupénce, akné a nečisté pleti. Třítýdenní pitná kúra kopřivového čaje dokáže odstranit zdánlivě nevyléčitelné vyrážky. Kopřiva zároveň krev ředí, což se projevuje zlepšeným krevním oběhem. Nejlépe ze všech rostlin také podporuje tvorbu červených krvinek. Bylina je močopudná a patří k prvořadým lékům všech revmatiků. Používají ji vnitřně jako čaj, neboť zvyšuje vylučování kyseliny močové a odvodňuje organismus. Kopřiva má i jiné dobré vlastnosti. Je to osvědčený lék na vlasy. Omývání vlasů silným odvarem posiluje jejich růst a dává vlasům hebkost. Čaj změkčuje stolici, posiluje pohyby střev, podporuje tvorbu mateřského mléka a zlepšuje kvalitu mléka. V běžných dávkách nemá kopřiva ani při delším užívání žádné nepříznivé účinky, proto ji pijeme preventivně jako prostředek pro udržení zdraví a krásy.

  Meduňka nať (Herba melissae)

Meduňka nať (Herba melissae)

Meduňka je mimořádným lékem na uklidnění celého organismu. Léčí také všechny orgány těla, postižené vlivem stresu chorobnými změnami. Uvolňuje křečovité stažení způsobené nervovým vypětím, uklidňuje bušení srdce, dýchací a zažívací orgány. Tiší záchvaty kašle u dětí (spolu s mateřídouškou), uvolňuje křeče žaludku a zaražené větry, pomůže proti zvracení v těhotenství. Je výborným uspávacím prostředkem. Šálek nálevu z meduňky, oslazený medem, nahradí tabletku na spaní a přitom všeobecně prospívá. Čaj je úplně neškodný, můžeme ho pít denně. Při vnějším použití se doporučuje natírat podrcenými listy čelo a spánky při bolestech hlavy a migréně, osvědčilo se i natírání postižených míst při oparu. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2x – 3x denně. Uklidňující čaj Smícháme 1 díl meduňky, 1 díl máty peprné, 1 díl květu černého bezu a 1 díl heřmánku. 3 lžičky této směsi spaříme s 0,3 l vroucí vody, necháme 10 minut louhovat a užíváme 3x denně.

  Šalvěj list (Folium salviae)

Šalvěj list (Folium salviae)

Je účinným prostředkem při léčbě plicních onemocnění, zmírňuje výkyvy během klimakteria, upravuje obtíže trávicího ústrojí, je rovněž účinná při chorobách žlučníku a jater. Nálev-3 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,4 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 1x denně. Při potížích trávicího ústrojí, žlučníku a jater je třeba výrazně snížit množství drogy. Není vhodné během těhotenství a při kojení. Dlouhodobější užívání může poškodit zdraví!