Čaj na posílení imunity

Cena: 76 Kč
 ks 
Produkt č. 133
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 16 sypaných porcí. Čaj na posílení imunity - imunitní tonikum. Bylinná směs poskytne celkovou podporu vašemu imunitnímu systému. Lze ji použít jak k posílení vašeho zdraví nebo i k samoléčbě během nemoci.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na posílení imunity Čaj na posílení imunity
+
Čaj na posílení obranyschopnosti organismu Čaj na posílení obranyschopnosti organismu
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
+
Relaxační čaj Relaxační čaj
=
336 Kč ušetříte 6 %

Příprava:

Vsypte polévkovou lžíci (15 g) sypané bylinné směsi do šálku (250 ml) vařící vody, přelijte do termosky, zavřete a nechte 2 hodiny louhovat. Sceďte a pijte 1 šálek (250 ml) 3x denně.

 

 

Čaj na posílení imunity - složení čaje

 • Růže šípková plod (Fructus cynosbati) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Duševní rovnováha - klid - spánek
 • Hloh plod (Fructus crataegi) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Relaxační účinek - napomáhá usínání | Normální činnost srdce - transport kyslíku - oběh | Normální činnost kardiovaskulárního systému | Normální funkce střevního traktu , normální trávení
 • Jitrocel list (Folium plantaginis) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce střevního traktu, mikrobiální rovnováha | Imunitní systém - antioxidant | Normální funkce střevního traktu, mikroflora | Normální trávení a funkce jater, pročištění | Antioxidant
 • Měsíček květ (Flos calendulae) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce jater a střev | Osvěžení těla | Antioxidant | Přirozená obranyschopnost - odolnost
  Růže šípková plod (Fructus cynosbati)

Růže šípková plod (Fructus cynosbati)

Šípky se léčebně uplatňují všude tam, kde je třeba dodat organismu zvýšenou dávku vitamínu C. V první řadě se používají ve formě čaje při chřipce a nachlazení, při cévních onemocněních, parodontóze, na celkové posílení organismu a podobně.

  Hloh plod (Fructus crataegi)

Hloh plod (Fructus crataegi)

Hloh je hotové požehnání pro nemocné srdce, neboť posiluje a prokrvuje srdeční sval, uklidňuje a povzbuzuje činnost srdce, odstraňuje silné bušení a arytmii, rozšiřuje věnčité tepny kolem srdce, výrazně zlepšuje a stabilizuje srdeční činnost a blahodárně působí při angině pectoris. Mimo přímý účinek na srdce pomáhá i při průvodních chorobách. Reguluje krevní tlak, hlavně pokud je vysoký, uvolňuje a čistí vápenaté usazeniny v cévách, čímž zlepšuje krevní oběh. Důležité je vědět, že hloh působí velmi pomalu. Jeho příznivé účinky se projevují až po několika týdnech, někdy a po měsících, během nichž ho musíme užívat denně bez přerušení. Účinky jsou pak překvapivě dobré a trvalé. Užívání hlohu v kombinaci s jinými, hlavně syntetickými srdečními léky se nedoporučuje. Z toho vyplývá, že hloh je třeba začít užívat preventivně, hned při prvních příznacích srdečních obtíží, kdy ještě není nutné užívat jiné, silnější léky. Hloh se používá jako tišící prostředek. Kdo často nemůže usnout, má vypít večer šálek hlohového čaje s medem. Takový čaj pomáhá i při celkové únavě, nedostatku energie, závratích, dušnosti, pocitech strachu a nervozity. Nálev z květů 3 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Užívá se obvykle 2x denně, ráno a večer. Nálev z plodů 1 g plodů přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 20 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně. Hloh nelze užívat v těhotenství a během kojení!

  Jitrocel list (Folium plantaginis)

Jitrocel list (Folium plantaginis)

Je to nejlepší rostlinný lék (spolu s řebříčkem) na rány. Rostlina obsahuje látky ničící bakterie. Schopnosti jitrocele ničit bakterie se využívá i při omývání a obkladech popálenin. Čerstvou šťávou z listů natíráme zanícené oči, bolavá místa po bodnutí hmyzem a popálení kopřivou. Jitrocelový čaj je dobrý proti kašli, zahlenění průdušek a plic, pomáhá při žaludečním a střevním kataru, léčí zkažený žaludek. Uplatňuje se i při jaterních a žlučníkových obtížích, čistí močové cesty a krev. Droga nemá žádné nepříznivé účinky a čaj, třeba ze samotné rostliny, můžeme pít bez obav i delší dobu. Nálev 3 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 20 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Neužívat během těhotenství a kojení!

  Měsíček květ (Flos calendulae)

Měsíček květ (Flos calendulae)

Hlavní léčebné použití měsíčku je zevní, osvědčuje se na těžko se hojící rány a vředy, většinou ve formě masti. Velmi dobře pomáhá při drobných poraněních a bolestech okolo nehtů. Květní plátky rozvařené v sádle jsou velmi dobré i na křečové žíly, krevní podlitiny, otoky, proleženiny, osvědčují se také proti plísni na nohách. Pro doplnění širokých účinků měsíčku se doporučuje jeho použití i do sedacích koupelí při zánětu tlustého střeva a v kosmetice, kde se využívá jeho schopnosti zjemňovat pleť. Zajímavou vlastností měsíčku je, že při každém vnějším použití podpoří jeho účinky i vnitřní užívání, to znamená pít současně měsíčkový čaj v obvyklém dávkování. Patří mezi nejlepší rostliny, pokud jde o prevenci rakoviny a podporu její léčby, především rakoviny žaludku, jater, tlustého střeva, dělohy, kůže a prsu. Pro ženy je významný tím, že tlumí bolesti v době menstruace, týden před jejím začátkem je třeba pít denně obvyklou dávku měsíčkového čaje. Uklidňuje centrální nervovou soustavu a zlepšuje činnost srdce. Měsíček můžeme bez obav užívat i dlouhodobě. Nálev 1 g drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Vnitřní užití se nedoporučuje během těhotenství a kojení!