Čaj na podporu tvorby mléka 2

Cena: 75 Kč
 ks 
Produkt č. 147
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 16 sypaných porcí. Čaj na podporu tvorby mléka 2. Sypaná bylinná směs podpoří tvorbu mateřského mléka. Vaše miminko bude spokojené, dostane od své maminky to nejlepší, vyváženou přírodní stravu, která vašemu miminku prospívá a napomáhá správnému vývoji.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na podporu tvorby mléka 2 Čaj na podporu tvorby mléka 2
+
Čaj na podporu tvorby mléka Čaj na podporu tvorby mléka
+
Dětský čaj proti nadýmání Dětský čaj proti nadýmání
=
212 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

(Odvar) Čajovou lžičku této sypané bylinné směsi přidejte do šálku vody. Nechte vařit 5 – 10 minut a sceďte. Denně vypijte 2 – 3 šálky teplého čaje, oslazeného pravým včelím medem.

Čaj na podporu tvorby mléka 2 - složení čaje

 • Řecké seno - semeno (Semen foeni-graeci) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Trávení - chuť k jídlu | Imunitní systém - antioxidant | Normální hladina glukózy v krvi | Poporodní péče, vylučování a menstruace
 • Fenykl plod (Fructus foeniculi) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Kojení | Dobré zdraví & kojení | Imunitní systém - antioxidant
 • Anýz plod (Fructus anisi) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Kojení
 • Kopr semeno (Semen anethi) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Kojení | Relaxační účinek - usínání
  Řecké seno - semeno (Semen foeni-graeci)

Řecké seno - semeno (Semen foeni-graeci)

Pískavice řecké seno se užívá vnitřně jako léčivo při kašli, jako posilující prostředek, při zánětech horních cest dýchacích, ulevuje při nadýmání, při průjmech a povzbuzuje trávení. Mírně snižuje hladinu krevního cukru. Zevně se používá mleté semeno ve formě kataplasmat k protizánětlivým obkladům furunkulů, vředů a zánětlivých ztvrdnutí kůže. Celá nebo mletá se používá v kuchyních jižní Asie. Lépe je ji předem nasucho opražit, protože se tím zmírní nahořklá chuť. Kořeníme jí masité i zeleninové jídla, po namočení ji lze využít i jako luštěninu, nebo naklíčenou do salátů. Pro přípravu macerátu na podporu odkašlávání se používá 0,5g roztlučených semen, která se nechají macerovat 3 hodiny ve studené vodě.

  Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Je to bylinka nenahraditelná pro kojence a menší děti. Fenykl totiž výborně uvolňuje větry, působí proti plynatosti a střevním potížím , které často trápí děti zejména v kojeneckém věku. Doporučuje se i pro kojící matky, neboť povzbuzuje činnost mléčných žláz a jeho příznivé účinky se s mlékem přenášejí na dítě. Fenykl se osvědčuje i na ulehčení průběhu menstruace a jako mírně močopudný prostředek. Pomáhá uvolňovat hleny, proto se přidává do čajových směsí na průdušky. Při zevním použití slouží silný odvar z fenyklu k omývání očí při zánětu očních spojivek. V malých dávkách je neškodný, silnější dávky nebo dlouhodobé užívání může vyvolat podráždění ledvin, žaludku a střev, projevující se bolestmi. Odvar 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vody, necháme přejít varem a louhujeme 20 minut. Užívá se obvykle teplý 2x denně, ráno a večer. Čistou silici nepodáváme malým dětem, může působit dráždivě!

  Anýz plod (Fructus anisi)

Anýz plod (Fructus anisi)

Silice anýzu mají výrazné odhleňovací účinky, proto se používá jako součást tzv. prsních čajů při různých chorobách plic a průdušek. Má dobré větropudné účinky při střevních a žaludečních kolikách. Podobně jako fenykl i anýz podporuje činnost žláz, čímž pomáhá zvyšovat tvorbu mateřského mléka. Zevně se využívá formou obkladů na pohybové orgány. V obvyklých dávkách je anýz úplně bezpečný a vhodný i pro děti. Dobře se také uplatňuje v různých bylinných směsích, přičemž zlepšuje jejich chuť i vůni. Podle Matthioliho - semena anýzu obalena cukrem velmi dobře působí proti zápachu z úst a také proti nespavosti.

  Kopr semeno (Semen anethi)

Kopr semeno (Semen anethi)

Kopr silně tonizuje sliznici žaludku a střev, což se přenáší na celý organismus. Zlepšuje i trávení, zvyšuje chuť k jídlu, osvědčil se při střevních kolikách. Známé jsou jeho větropudné účinky. Když člověk pociťuje, že je“ nafouknutý“, pomůže mu šálek čaje ze semen kopru, do něhož může přidat i trošku fenyklu. Kopr má příznivé účinky též na srdce, zvyšuje tvorbu mateřského mléka a můžeme ho přidávat do různých čajových směsí. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se obvykle 3x denně.