Čaj na normální trávení - svěží dech

Cena: 87 Kč
 ks 
Produkt č. 182
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 18 sypaných porcí. Čaj na normální trávení - svěží dech

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na normální trávení - svěží dech Čaj na normální trávení - svěží dech
+
Čaj na normální trávení 2 - svěží dech Čaj na normální trávení 2 - svěží dech
+
Kloktadlo na ústní dutinu - svěží dech Kloktadlo na ústní dutinu - svěží dech
=
287 Kč ušetříte 6 %

 Příprava:

Jednu polévkovou lžíci sypané bylinné směsi dejte večer do ½ l vody, nechte do rána stát, uveďte do varu a nechte přikryté vychladnout. Celou dávku pijte několik dní ráno nalačno.

 

Čaj na normální trávení - svěží dech - složení čaje

  • Pelyněk pravý nať (Herba absinthii) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální trávení -relaxace | Přirozená obranyschopnost - odolnost
  • Jalovec plod (Fructus juniperi) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení | Antioxidant | Přirozená obranyschopnost -odolnost
  Pelyněk pravý nať (Herba absinthii)

Pelyněk pravý nať (Herba absinthii)

Je to nejvíce hořká rostlina a to ji předurčuje především k léčení žaludku, osvědčuje se proti zvracení, zánětu, nechutenství, při poruchách tvorby žaludeční kyseliny, při nemocech jater, žlučníku a dvanácterníku. Odstraňuje křeče trávicí soustavy způsobené nadměrnou plynatostí. Pelyňkový čaj má i protizánětlivé účinky, posiluje při chřipce a prochladnutí, vyhání střevní parazity. Při používání pelyňku je však třeba dávat pozor na dávkování, užívat ho raději méně, neboť je silný a trochu zákeřný. V malých dávkách totiž uklidňuje, v silnějších vyvolává nervozitu. Pelyněk je nebezpečný pro těhotné ženy a působí jako jakýsi druh návykové drogy, která může zavinit i těžké poškození zdraví. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Užívá se 2x – 3x denně. Čaj na žlučníkovou koliku Smícháme 1 díl pelyňku, 1 díl máty peprné a 1 díl kozlíku. 1 lžičku směsi přelijeme 0,25 l vroucí vody a užíváme maximálně 2x denně. Pelyněk není vhodný pro malé děti, v době těhotenství a během kojení! Ve větším množství anebo při dlouhodobějším užívání působí jedovatě!

  Jalovec plod (Fructus juniperi)

Jalovec plod (Fructus juniperi)

Plody mají velmi silné dezinfekční účinky. Hlavní léčebné použití jalovce je při močových onemocněních, zvláště při bílkovinách v moči. Zlepšuje látkovou výměnu v kloubech. Používá se také při srdeční slabosti, na odvodnění organismu a při různých kožních chorobách. Jalovec má i nepříjemné vlastnosti, proto se nesmí překročit dávkování. V žádném případě ho nesmějí užívat lidé s nemocnými ledvinami, zvláště při zánětu ledvin, a je nebezpečný i pro těhotné ženy. Z plodů jalovce se připravuje koupel nejčastěji při revmatismu a jiných bolestech kloubů. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Nepodávat dětem, neužívat v těhotenství a nemocným s ledvinami!