Čaj na normální funkci jater a žlučníku

Cena: 112 Kč
 ks 
Produkt č. 106
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 11 sypaných porcí. Čaj na normální funkci jater a žlučníku. Sypaná bylinná čajová směs má ve složení bylinky, které působí protizánětlivě, jako antioxidant, na normální činnost žaludku a jater, na detoxikaci - vylučování, na normální funkci střevního traktu, na normální činnost jater, na normální trávení, na osvěžení těla, na normální činnost jater, vylučování, na normální trávení a fungování žlučníku, na normální funkci jater a žlučníku, na normální trávení - relaxaci, na kognitivní a duševní zdraví, na pozitivní náladu - relaxaci - spánek, na normální trávení, na hormonální rovnováhu.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na normální funkci jater a žlučníku Čaj na normální funkci jater a žlučníku
+
Čaj na žlučník Čaj na žlučník
+
Čaj na játra Čaj na játra
=
324 Kč ušetříte 4 %

Příprava:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi dáme do ½ l vody, necháme dobře projít varem a přikryté 20 minut vyluhovat. Přecedíme a pijeme 3x denně půl hodiny před jídlem.

 

Čaj na normální funkci jater a žlučníku - složení čaje

  • Pampeliška kořen (Radix taraxaci) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Působí protizánětlivě | Antioxidant | Normální činnost žaludku a jater | Detoxikace - vylučování
  • Čekanka kořen (Radix cichorii) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce střevního traktu | Normální činnost jater
  • Zeměžluč nať (Herba centurii) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení | Osvěžení těla
  • Puškvorec kořen (Radix calami) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení | Osvěžení těla
  • Řepík nať (Herba agrimoniae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost jater, vylučování | Normální trávení a fungování žlučníku
  • Jablečník nať (Herba marrubii) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení | Antioxidant | Normální trávení - relaxace | Normální funkce jater a žlučníku
  • Meduňka nať (Herba melissae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Kognitivní a duševní zdraví, Pozitivní nálada - relaxace - spánek | Normální trávení | Hormonální rovnováha
  Pampeliška kořen (Radix taraxaci)

Pampeliška kořen (Radix taraxaci)

Pampeliška je mimořádně cenná, univerzální bylinka, která se používá téměř na všechny choroby, neboť povzbuzuje činnost životně důležitých žláz a tím mobilizuje ohromnou sílu organismu. Podporuje činnost jater, žlučníku, ledvin a střev, přispívá k tvorbě červených krvinek a nové krve, přitom krev čistí. Posiluje činnost slinivky břišní, proto je dobrá i při cukrovce. Snižuje krevní tlak a podporuje krevní oběh, čímž zlepšuje činnost srdce. Osvědčila se také při revmatismu a při žloutence. Její močopudné účinky odlehčují organismus, pomáhá při obezitě. Pampeliška prospívá při žaludečních a trávicích obtížích a při zvýšené tvorbě trávicích šťáv. Zabraňuje tvorbě a růstu žlučových kamenů, při bolestech způsobených těmito kameny stačí rozžvýkat pár pampeliškových listů a vysát z nich šťávu ( zbytek vyplivnout ), brzy nastane úleva. Pro revmatiky je pampeliška jednou z nejlepších léčivých rostlin. Nálev 5 – 10 g sušených řezaných listů natě anebo 3 – 6 g sušeného kořene přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Užíváme 3x denně.

  Čekanka kořen (Radix cichorii)

Čekanka kořen (Radix cichorii)

Čekanka čistí krev, játra, slezinu i ledviny. Je mírně močopudná a trochu projímavá, zároveň vyplavuje z organismu přebytečnou žluč, při otravách jater působí jako protijed. Zlepšuje chuť k jídlu, podporuje činnost celé trávicí soustavy a používá se též jako doplněk do čajových směsí při cukrovce. Doporučuje se i lidem, kteří mají velmi citlivý žaludek nebo trpí žaludečními vředy. Čekanka je úplně neškodná, lze ji užívat v obvyklém dávkování ve směsích i samostatně a dlouhodobě. Odvar 1 polévkovou lžíci drogy přelijeme 0,25 l vody a přivedeme k varu. Poté necháme 15 minut louhovat a scedíme. Užívá se 2x denně, ráno a večer.

  Zeměžluč nať (Herba centurii)

Zeměžluč nať (Herba centurii)

Jméno zeměžluč je odvozeno od neuvěřitelně hořké chuti, která dává této bylině punc prvotřídního léku na všechny choroby zažívacích orgánů. Zlepšuje trávení, odstraňuje takzvané pálení žáhy a říhání, zlepšuje chuť k jídlu, léčí zkažený žaludek a upravuje vylučování žaludečních šťáv. Tím všestranně posiluje žaludek. Zároveň příznivě ovlivňuje játra, žlučník, dvanácterník, zlepšuje látkovou výměnu, zvyšuje tonus a peristaltiku střev, vyhání střevní parazity a upravuje stolici. Podporuje činnost sleziny, tvorbu červených krvinek a zlepšuje krevní oběh, tím prospívá při chudokrevnosti, Mírně zvyšuje krevní tlak, celkově posiluje organismus a uklidňuje. Podává se i při horečkách a infekčních onemocněních, protože podporuje vlastní obranné schopnosti organismu. Na všechny tyto neduhy stačí zeměžluč sama, v běžných dávkách se nezjistily žádné nepříjemné účinky. Její působení na žaludek je však intenzivní, při předávkování může vyvolat průjmy a zvracení. Zeměžluč má také výborné ranhojičské účinky. Pití čaje urychluje hojení ran, které je třeba zároveň omývat silným odvarem, ošetřovat čerstvou šťávou nebo na ně přikládat rozdrcenou drogu. Nálev 1 lžičku sušené řezané drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Užívá se 2x denně. Vyšší dávky mohou u dětí vyvolat zvracení anebo křeče!

  Puškvorec kořen (Radix calami)

Puškvorec kořen (Radix calami)

Již staří čínští bylinkáři nazvali puškvorec prodlužovatelem života. Patří mezi hořké byliny, to zdůrazňuje jeho hlavní použití-na žaludek a trávicí trakt. Podporuje chuť k jídlu, podněcuje tvorbu žaludečních šťáv, odstraňuje střevní koliku a jiné potíže, zastavuje průjmy, pročišťuje celý organismus a pomáhá při každém druhu rakoviny. Patří mezi nejlepší žaludeční léky, při delším pravidelném užívání prý vyléčí každou chorobu související se špatným trávením. Podporuje látkovou výměnu a dobře se uplatňuje při onemocnění jater a žlučníku. Puškvorec se osvědčuje i jako prostředek ke zlepšení tělesné kondice po těžkých chorobách, operacích, u starších lidí a podobně. Drogu z puškvorcového oddenku nikdy nevaříme, obvyklou dávku ( zarovnanou polévkovou lžíci na ¼ l vody) jen trochu zahřejeme a macerujeme minimálně osm hodin, nejlépe přes noc. Potom ji opět trochu zahřejeme a necháme ustát. Čaj pijeme po doušcích alespoň 15 minut před jídlem. Nejlepší je rozdrtit oddenek puškvorce na jemný prášek a užívat ho 3x denně před jídlem na špičku nože, rozpuštěný v 1dl vody. Zevně puškvorcová droga prokrvuje a dezinfikuje pokožku. Macerát slouží jako přísada do koupele, olejový roztok k natírání postižených míst při svalové slabosti. Macerát z puškvorce nemá žádné vedlejší účinky a v doporučeném dávkování ho můžeme užívat i delší dobu. Není však vhodný při chorobách souvisejících s nadměrnou tvorbou trávicích šťáv. Je dosti silný, u tohoto druhu bylin je na místě více opatrnosti při dávkování, užívání je třeba občas na kratší dobu přerušit. Nálev: 1 polévkovou lžíci sušené řezané drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Užívá se 2x – 3x denně. Neužívat během těhotenství a při kojení! Koupel: 10 – 15 minut povaříme 150 g sušené drogy ve 2 l vody. Takto získaný odvar přidáme do připravené koupele.

  Řepík nať (Herba agrimoniae)

Řepík nať (Herba agrimoniae)

Řepík je výborný univerzální lék, přitom úplně neškodný, který můžeme užívat denně i po celý rok. Čaj léčí především všechny choroby vnitřních orgánů. Týká se to žlučníku, jater, slinivky břišní, žaludku i dvanácterníku. Zastavuje průjmy, čistí žlučové cesty, rozpouští žlučové kameny a písek, ovšem jen při pravidelném a dostatečně dlouhém užívání. Podobně účinkuje i u pískových usazenin v ledvinách. Používá se k léčení různých poruch jater, na úpravu látkové výměny a při kloubních onemocněních zánětlivého původu. Řepík se dobře uplatňuje při bělotoku u žen a posiluje obranyschopnost organismu. Silný nálev z řepíku je jako kloktadlo vůbec nejlepším lékem na namožené a jinak nemocné hlasivky, proto se doporučuje učitelům a řečníkům. Zevně je řepík lékařský vhodný i na obklady a omývání různých druhů kožních onemocnění. Nálev 1 lžička sušené řezané drogy se zalije 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechá 10 minut louhovat. Užívá se 3x denně 20 – 30 minut před jídlem. Koupel 2 polévkové lžíce drogy přelijeme 0,5 l vody. Necháme přejít varem a na 15 minut odstavíme. Přecedíme a zředíme v 5 l vody. Koupel je účinným podpůrným prostředkem při léčbě revmatizmu, artrózy, ischiasu a poruch pohybové soustavy obecně.

  Jablečník nať (Herba marrubii)

Jablečník nať (Herba marrubii)

Hořká chuť předurčuje jablečník k léčení chorob trávicího traktu. Je velmi dobrý na choroby jater a žlučníku, podporuje tvorbu žluči, uvolňuje žlučové kameny, pomáhá při žloutence, posiluje činnost jater a zlepšuje chuť k jídlu. Hlavní význam jablečníku- má příznivé účinky na srdce. Jablečník zklidňuje srdeční arytmii-vyrovnává nepravidelnou a zrychlenou činnost srdce. Pro toto použití se osvědčil s hlohem, neboť působí podobně mírně a neškodně, takže ho můžeme užívat i dlouhodobě. Jablečník má hormonální účinky, zmírňuje bolesti při menstruaci a je dobrý i na průdušky. Nať jablečníku krátce povařená v trošce sádla se může zevně přikládat na různá kožní onemocnění, na ztvrdlou pokožku i na hnisající, těžko se hojící rány. Nálev 1 polévkovou lžíci drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2x nebo 3x denně. Sirup 100 g sušené drogy zalijeme 0,7 l studené převařené vody a 24 hodin macerujeme. Následující den scedíme a tekutinu svaříme s 0,5 kg cukru. Vaříme do zhoustnutí. Slijeme do vyvařených skleniček a uložíme v chladu. Užívá se 3x denně 1 lžička.

  Meduňka nať (Herba melissae)

Meduňka nať (Herba melissae)

Meduňka je mimořádným lékem na uklidnění celého organismu. Léčí také všechny orgány těla, postižené vlivem stresu chorobnými změnami. Uvolňuje křečovité stažení způsobené nervovým vypětím, uklidňuje bušení srdce, dýchací a zažívací orgány. Tiší záchvaty kašle u dětí (spolu s mateřídouškou), uvolňuje křeče žaludku a zaražené větry, pomůže proti zvracení v těhotenství. Je výborným uspávacím prostředkem. Šálek nálevu z meduňky, oslazený medem, nahradí tabletku na spaní a přitom všeobecně prospívá. Čaj je úplně neškodný, můžeme ho pít denně. Při vnějším použití se doporučuje natírat podrcenými listy čelo a spánky při bolestech hlavy a migréně, osvědčilo se i natírání postižených míst při oparu. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2x – 3x denně. Uklidňující čaj Smícháme 1 díl meduňky, 1 díl máty peprné, 1 díl květu černého bezu a 1 díl heřmánku. 3 lžičky této směsi spaříme s 0,3 l vroucí vody, necháme 10 minut louhovat a užíváme 3x denně.