Čaj na ledvinové a žlučové koliky

Cena: 73 Kč
 ks 
Produkt č. 115
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 24 sypaných porcí. Čaj na ledvinové a žlučové koliky. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které působí jako antioxidant, na normální funkci močové soustavy (ledviny), na přirozenou obranyschopnost -odolnost, imunitní systém, na relaxaci - spánek, na normální funkci střevního traktu, přispívá k normálnímu trávení a detoxikaci, na normální hladinu cholesterolu v krvi, na vyčerpávající akce - vylučování - řídnutí, na normální funkci močové soustavy - vylučování, na normální činnost oběhové soustavy - pročištění, na normální funkci močového měchýře, dolních močových cest a ledvin, normální činnost ledvin - detoxikaci - vylučování vody z organizmu.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na ledvinové a žlučové koliky Čaj na ledvinové a žlučové koliky
+
Čaj na žlučník 2 Čaj na žlučník 2
+
Urologický čaj Urologický čaj
=
211 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Tři čajové lžičky sypané bylinné směsi dejte do tří šálků vody. Nechte vařit 5-10 minut, poté sceďte. Tento teplý výluh vypijte během jedné hodiny, přitom zadržte moč a až pod tlakem po horké sedací koupeli se vyprázdněte. 

 

Čaj na ledvinové a žlučové koliky - složení čaje

 • Routa nať (Herba rutae) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální funkce močové soustavy (ledviny) | Přirozená obranyschopnost -odolnost | Relaxace - spánek
 • Mochna nať (Herba anserinae) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Normální funkce střevního traktu
 • Bříza list (Folium betulae) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Přispívá k normálnímu trávení a detoxikaci | Normální funkce močových cest - ledviny | Přirozená obranyschopnost - odolnost | Normální hladina cholesterolu v krvi | Vyčerpávající akce - vylučování - řídnutí | Normální funkce močové soustavy - vylučování
 • Jehlice trnitá kořen (Radix ononidis) 
 • Pýr kořen (Radix graminis) 
  Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce močové soustavy | Vylučování vody z organizmu | Normální činnost oběhové soustavy - pročištění | Normální funkce močového měchýře, dolních močových cest a ledvin | Normálni činnost ledvin - detoxikace - vylučování vody z organizmu
 • Jalovec plod (Fructus juniperi) 
  Routa nať (Herba rutae)

Routa nať (Herba rutae)

Routa se využívá hlavně pro dobrý účinek na cévní systém. Zpevňuje krevní vlásečnice, zlepšuje oběh krve, odstraňuje vápenaté usazeniny z cév, snižuje krevní tlak, zlepšuje funkci ledvin a má i antisklerotické účinky. Odstraňuje bolesti hlavy, návaly krve do hlavy, značně uklidňuje a pomáhá při epilepsii. Dále se používá na vyhánění střevních parazitů, při žaludečních a žlučníkových obtížích. Routa pomáhá také při mnoha ženských chorobách, zvláště při nepravidelné a bolestivé menstruaci, odstraňuje menstruační křeče. Silně prokrvuje pánev, proto ji nesmějí užívat ženy v době těhotenství. Při používání samotné drogy dáváme raději menší množství - jednu lžíci na půl litru vody, čaj se nevaří, připravuje se vlažný macarát. Routu užíváme jen krátkodobě a raději ji kombinujeme s jinými rostlinami. Macerát 1 lžičku sušené drogy zalijeme 0,4 l vroucí vody, přikryjeme a necháme 8 hodin louhovat. Poté scedíme a rozložíme do 4 dávek na 1 den po 0,1 l. Routová silice je ve větším množství jedovatá! Neužívat během těhotenství a při kojení! Nepodávat malým dětem!

  Mochna nať (Herba anserinae)

Mochna nať (Herba anserinae)

Hlavním léčebným uplatněním mochny, díky němuž se již odedávna používá, je její schopnost uvolňovat křeče. Droga tak prospívá při dlouhotrvající a bolestivé menstruaci, při kolikových bolestech žaludku a střev i při záchvatech způsobených žlučníkovými nebo ledvinovými kamínky. Několikadenní pití mochnového čaje dokáže vyléčit chronický střevní katar. Čaj z mochny má ještě širší uplatnění, neboť pomáhá i při nadbytku žaludeční kyseliny, při zánětu průdušek a průjmech, zlepšuje činnost srdce, zastavuje krvácení, léčí katar močového měchýře a odstraňuje obtíže při močení. Při vnějším použití se stahující účinek mochny příznivě projeví v sedací koupeli, například při hemeroidech, v odvaru se doporučuje k výplachům při zánětech ústní dutiny, při bolestech zubů a parodontóze. Dobrou vlastností mochny je, že se ani při delším používání neprojevuje žádnými nepříznivými účinky, což jí dává možnost nejširšího uplatnění. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se mezi jídlem 3x – 4x denně. Odvar 0,5 g drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Užívá se teplé 2x – 3x denně. Nedoporučuje se užívat během těhotenství a kojení!

  Bříza list (Folium betulae)

Bříza list (Folium betulae)

Hlavní její léčivou vlastností je močopudnost. Je proto prvotřídním lékem na všechny choroby ledvin a vylučovacího ústrojí. Bříza posiluje ledviny a zlepšuje jejich činnost. Pomáhá uvolňovat, rozpouštět a vylučovat ledvinové a močové kameny, proto tvoří základní složku čajů při těchto chorobách. Její působení podporuje i značný obsah vitaminu C. Odvodňováním organismu a vyplavováním biologických zplodin pomáhá při revmatismu, kloubních a srdečních onemocněních. Dokáže odstranit z těla množství škodlivých látek a přitom nemá vedlejší účinky, takže ji můžeme dlouho užívat. Bříza má důležité uplatnění i zevně. Čistí a dezinfikuje vlasovou pokožku a zároveň podporuje růst vlasů. Odvar: 10 polévkových lžic sušených březových listů přelijeme 4 l vody a přivedeme k varu. Vaříme asi 5 minut, poté necháme 15 minut louhovat. Odvar scedíme a přidáme do připravené koupele.

  Jehlice trnitá kořen (Radix ononidis)

Jehlice trnitá kořen (Radix ononidis)

Jehlice je známa jako léčivá rostlina již od starověku. Uplatňovala se při bolestech zubů, revmatismu, ale i při čarodějnických obřadech. Droga má výrazné močopudné účinky, působí protizánětlivě a ovlivňuje také látkovou výměnu. Je oblíbena v lidovém léčitelství vzhledem k tomu, že nepůsobí tak silně dráždivě na ledviny jako některé jiné drogy. Přesto se však nedoporučuje dlouhodobé či nadměrné užívání a podávání dětem. Příprava: používá se ve formě záparu, který se připraví přelitím dvou polévkových lžic ½ l vroucí vody a nechá 15 minut vylouhovat. Někteří autoři doporučují připravovat nálev ve studené vodě a scedit jej po osmi hodinách. Jednotlivá dávka nemá obsahovat více než 1,5 g drogy. Používá se při zánětech močového měchýře, při močových a žlučových kaméncích, při zadržování vody v organismu a revmatických chorobách. Zevně se používá k obkladům při chronických kožních onemocněních a pomalu se hojících ranách.

  Pýr kořen (Radix graminis)

Pýr kořen (Radix graminis)

Pýr se uplatňuje v bylinkářství díky tomu, že je značně močopudný. To ho předurčuje k podpůrné léčbě při dně a revmatismu. Používá se na zánět močového měchýře i při dalších chorobách celého močového ústrojí, při písku a kamenech v močových cestách. Pomáhá také při onemocnění jater, žlučníku a sleziny a může se přidávat do diabetických čajů. Účinně čistí krev, proto ho můžeme používat i při vyrážkách a jiných kožních onemocněních. Čaj z pýru je neškodný, ale bylina není určena k samotnému používání. Její široko působící vlastnosti se nejlépe využijí v čajových směsích, kde pýr většinou nemá hlavní, zato však velmi důležité a potřebné druhořadé postavení.

  Jalovec plod (Fructus juniperi)

Jalovec plod (Fructus juniperi)

Plody mají velmi silné dezinfekční účinky. Hlavní léčebné použití jalovce je při močových onemocněních, zvláště při bílkovinách v moči. Zlepšuje látkovou výměnu v kloubech. Používá se také při srdeční slabosti, na odvodnění organismu a při různých kožních chorobách. Jalovec má i nepříjemné vlastnosti, proto se nesmí překročit dávkování. V žádném případě ho nesmějí užívat lidé s nemocnými ledvinami, zvláště při zánětu ledvin, a je nebezpečný i pro těhotné ženy. Z plodů jalovce se připravuje koupel nejčastěji při revmatismu a jiných bolestech kloubů. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Nepodávat dětem, neužívat v těhotenství a nemocným s ledvinami!