Čaj na ledviny

Cena: 93 Kč
 ks 
Produkt č. 23
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 14 sypaných porcí. Sypaný Čaj na ledviny. Při problémech s ledvinami je dobré zaměřit pozornost i na játra. Při poškození jater zvyšují ledviny svůj výkon, protože detoxikace těla musí být zachována, jinak by bylo zahlceno škodlivými zplodinami. Vztah platí i opačně. Kromě toho jsou tyto dva orgány základními pilíři detoxikace organismu. Nedostatečná funkce ledvin se projevuje navenek strachem a snížením ostrosti sluchu. Úzký vztah existuje také mezi ledvinami a různými částmi těla, ovlivňuje kvalitu vlasů, zubů, kostí a činnost lymfatického systému. Otoky kolem očí souvisí se špatnou funkcí ledvin.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na ledviny Čaj na ledviny
+
Čaj na močové cesty - urologický čaj Čaj na močové cesty - urologický čaj
+
Urologický čaj Urologický čaj
=
274 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi zalijeme 1/2 l vařící vody a necháme asi 15 minut přikryté vylouhovat. Čaj na ledviny přecedíme a vypijeme dvě dávky po 1,5 dcl na lačno, půl hodiny před snídaní a před obědem, zbytek během odpoledne po doušcích.

 

Čaj na ledviny - složení čaje

  • Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce močové soustavy | Zdraví močového měchýře a dolních močových cest
  • Libeček kořen (Radix levistici) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Fyzická výkonnost | Vylučování vody z organizmu | Normální činnost cévní soustavy, Těžké nohy
  • Bříza list (Folium betulae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce močových cest - ledviny | Přirozená obranyschopnost - odolnost | Normální hladina cholesterolu v krvi | Normální funkce močové soustavy - vylučování
  • Rozrazil nať (Herba Veronicae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost ledvin a močového měchýře | Relaxace - spánek
  • Medvědice list (Folium uvae ursi) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost močového měchýře a ledvin | Antioxidant | Normální hladina cukru v krvi | Normální činnost močového měchýře a ledvin | Přirozená obranyschopnost - odolnost
  • Přeslička nať (Herba equiseti) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální funkce močové soustavy | Normální stav kostí a kloubů | Osvěžení těla, zdravé dýchání, odolnost | Ředění | Vylučování | Normální činnost kardiovaskulárního systému - pružnost | Vylučování a elektrolytová rovnováha
  Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae)

Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae)

Je to vůbec nejlepší rostlinný lék na všechny druhy ledvinových chorob. Pomáhá při chronickém zánětu ledvin, čistí moč od hnisu, krve a bílkovin, zlatobýl přidáván i do čaje u chorob souvisejících s prostatou. Hlavní vlastností zlatobýlového čaje je silná močopudnost, proto je vhodný také při dně a revmatismu. Bylina pomáhá také u nemocí jater a žlučníku. Čaj ze zlatobýlu je zcela neškodný, můžeme ho pít i delší dobu a ve větším množství, až jeden litr denně, to se často doporučuje na pročištění ledvin, nesmí se však užívat dlouhodobě. Nálev 1 polévkovou lžíci sušené řezané drogy zalijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme louhovat 15 minut. Užívá se 2x – 3x denně. Odvar k obkladům a jako kloktadlo 2 polévkové lžíce drogy zalijeme 0,5 l vody a přivedeme k varu. Vaříme 15 minut, odstavíme a scedíme.

  Libeček kořen (Radix levistici)

Libeček kořen (Radix levistici)

Libeček má vysoký obsah vitaminů a je močopudný. Tím čistí krev i celý organismus, zlepšuje krevní oběh, léčebně prospívá při srdečních chorobách, dně, revmatismu a onemocnění ledvin. Působí jako mírné rozpouštědlo žlučových a močových kamenů. Celkově posiluje organismus, hlavně nervovou soustavu a svalstvo, působí též jako mírné afrodiziakum. Ženám libeček pomáhá při nepravidelné menstruaci, nesmějí ho však užívat během těhotenství. Zevně se libeček osvědčuje jako přísada do různých bylinkových koupelí. Jemně roztlučený kořen s troškou oleje se doporučuje přikládat na pigmentové skvrny na pokožce. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se mezi jídlem 3x – 4x denně. Odvar 2 lžičky drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Užívá se teplé obvykle 2x denně, ráno a večer.

  Bříza list (Folium betulae)

Bříza list (Folium betulae)

Hlavní její léčivou vlastností je močopudnost. Je proto prvotřídním lékem na všechny choroby ledvin a vylučovacího ústrojí. Bříza posiluje ledviny a zlepšuje jejich činnost. Pomáhá uvolňovat, rozpouštět a vylučovat ledvinové a močové kameny, proto tvoří základní složku čajů při těchto chorobách. Její působení podporuje i značný obsah vitaminu C. Odvodňováním organismu a vyplavováním biologických zplodin pomáhá při revmatismu, kloubních a srdečních onemocněních. Dokáže odstranit z těla množství škodlivých látek a přitom nemá vedlejší účinky, takže ji můžeme dlouho užívat. Bříza má důležité uplatnění i zevně. Čistí a dezinfikuje vlasovou pokožku a zároveň podporuje růst vlasů. Odvar: 10 polévkových lžic sušených březových listů přelijeme 4 l vody a přivedeme k varu. Vaříme asi 5 minut, poté necháme 15 minut louhovat. Odvar scedíme a přidáme do připravené koupele.

  Rozrazil nať (Herba Veronicae)

Rozrazil nať (Herba Veronicae)

Hlavní léčivá schopnost rozrazilu spočívá v tom, že je bylina značně močopudná. To dává bylině prvořadé použití při zánětech močového měchýře a močových cest, při chronických onemocněních a bolestech ledvin, při ostatních chorobách močového ústrojí a při dně. Při prvních příznacích vodnatelnosti je třeba začít ihned pít čaj z rozrazilu. Druhou dobrou vlastností rozrazilu, snad ještě cennější než spíše nahraditelná močopudnost, je snižování hladiny cholesterolu v krvi. Rozrazil zároveň krev čistí, takže se stává lékem i doporučovanou prevencí proti skleróze. Bylina má ještě jiné dobré vlastnosti, jako je příznivý účinek proti kašli, chrapotu, astmatu a tuberkulóze, uplatňuje se i při žaludečních a střevních poruchách. Rozrazil je všestranně užitečná a dobrá bylinka, která nemá žádné nepříznivé účinky a můžeme ji užívat trvale. Odvar 1 polévková lžíce se zalije 0,25 l vody a přivede k varu. Po krátkém povaření se odstaví a nechá 5 minut louhovat. Poté se scedí a užívá 3x denně.

  Medvědice list (Folium uvae ursi)

Medvědice list (Folium uvae ursi)

Medvědice má jen jedno, zato velmi důležité a těžko nahraditelné uplatnění. Patří mezi nejlepší rostliny na ledvinové choroby. Silně dezinfikuje močové cesty, tím účinně pomáhá při zánětech a hnisu v moči, prospívá i při písku a kamenech v močových cestách, při tuberkulóze ledvin a močení krve. Před léčením všech těchto onemocnění medvědicí je však třeba konzultovat stav s lékařem, neboť medvědice se smí používat jen tehdy, když je moč zásaditá. Čaj z medvědice se osvědčuje i při průjmových onemocněních, neboť působí na sliznici trávicího traktu, má totiž stahující a protizánětlivý účinek. Medvědice obsahuje také rozličné, nepříznivě působící látky, proto ji nikdy neužíváme samostatně, vždy jen ve směsi s jinými rostlinami a ne déle než 10-14 dní. Její účinné látky se vysokou teplotou ničí, proto připravujeme jen teplý nálev nebo vlažný macarát. Velká podobnost medvědice s brusinkou se projevuje i ve složení jejich obsahových látek. V případě naléhavé potřeby můžeme proto při nedostatku medvědice použít i brusinku. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se maximálně 1x – 2x denně, pro lidi se slabším žaludkem 1x za 2 dny. Užívání může způsobit žaludeční nevolnosti, během těhotenství a kojení se proto užívání medvědice raději vyhneme!

  Přeslička nať (Herba equiseti)

Přeslička nať (Herba equiseti)

Má dva vynikající účinky , v nichž ji nelze ničím nahradit. První účinek spočívá v tom, že je značně močopudná a s tím je spojena schopnost rozpouštět močové kameny. Přeslička výborně čistí cévní systém a celý organismus, to se současným čištěním krve můžeme přirovnat k velkému úklidu. Tím zabraňuje kornatění cév, zlepšuje krevní oběh a činnost srdce, snižuje krevní tlak, obnovuje zastavené močení, pomáhá při dně, revmatismu a loupání v kloubech. Druhým důležitý použitím přesličky je výborná schopnost zastavovat krvácení. Zastavuje krvácení z ran, hemoroidů, ženských orgánů, pomáhá při vykašlávání a zvracení krve. Při krvácení z nosu můžeme podrcenou větvičku vložit přímo do nosní dírky. Čaj z přesličky se nemá pít delší dobu a je třeba dávat pozor na dávkování, neboť bylina může mít i nepříznivé vedlejší účinky. Droga má značné dezinfekční účinky, slouží k omývání ekzémů, odstraňuje pocení nohou a je univerzální přísadou do různých koupelí. Odvar 2 lžičky řezané drogy zalijeme 0,25 l vody a 5 minut vaříme. Poté necháme 15 minut louhovat a scedíme. Užívá se 2x – 3x denně.