Čaj na zastavení bělotoku u žen

Cena: 94 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 23 sypaných porcí + 50 g dub kůra. Bylinná čajová směs na zastavení bělotoku u žen.
Produkt č. 70

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na zastavení bělotoku u žen Čaj na zastavení bělotoku u žen
+
Čaj na zánět vaječníků Čaj na zánět vaječníků
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
=
269 Kč
ušetříte 5 %

Příprava čaje na zastavení bělotoku u žen:

Jednu polévkovou lžíci dubové kůry vaříme pod pokličkou v ½ l vody 5-7 minut. Potom odstavíme, dolijeme vyvařenou vodu, přidáme dvě lžíce bylinné čajové směsi a necháme 10 minut vylouhovat. Čaj přecedíme do termosky a pijeme po troškách po celý den. Vhodným doplňkem léčby jsou sedací koupele ze směsi řebříčku, kontryhelu a heřmánku.

 

 

Gynekologické výtoky (výtok z pochvy)

 
Gynekologické výtoky (výtok z pochvy) - jsou značným problémem mnoha žen. Většinou bývají gynekologické výtoky zbarveny do žluta, do zelena nebo mají charakter bílé mléčné barvy. Výtok z pochvy často nepříjemně zapáchá a žena pociťuje nepříjemné svědění kolem pochvy. 
 
Na vzniku onemocnění gynekologické výtoky se podílí řada mikroorganismů např. Trichomonyáza, Mycoplasma, Chlamidie, Herpes, Streptokok, kvasinky, plísně apod. Ne vždy je ale výtok z pochvy způsoben mikroorganismy.
 
Výtok z pochvy je v podstatě zánět a tak k němu musíme i přistupovat. Jednou z priorit, která musí být splněna je obnovení kyselého prostředí v pochvě, které zabraňuje vstupu infekce a rozmnožení mnoha mikroorganismů.

Riziko onemocnění gynekoloogické výtoky stoupá při nedostatečné hygieně, při častém střídání partnerů, u žen v menopauze, při zavádění různých těles do pochvy apod. V těhotenství se výtok může objevit také.
Pozor také na tzv. pingpong efekt – přenášení mezi partnerem a vámi. Zde je pak důležité léčit také partnera.
Léčbu onemocnění gynekologické výtoky pak vede lékař,  který provedete vyšetření tzv. kultivace na jejichž základě pak nasazuje léky např. antibiotika, antimykotika apod. Přírodní medicína nabízí doplňkovou léčbu onemocnění gynekologické výtoky, která je velmi vhodná v kombinaci s léčbou doporučenou lékařem.
 

Kvasinková  onemocnění
 

Cítíte se unavení a oslabení?
U mužů jsou příznaky skryté a nebezpečné!
U žen výtoky, svědění, bolesti v podbřišku.
Tisíce gynekologů denně škodí ženám, když jim na chronickou kvasinku předepisují stále neplatné léky? Odpověd je: nedostatek informací

Trpíte chronickými záněty, mykózou? Tvrdí vám váš gynekolog, že se jedná o běžné onemocnění? Není to pravda. Chronickou kandidózou trpí 1/4 žen. Všechny jsou ale nemocné systémově, to znamená, že postiženo je celé tělo.
U mužů je průběh skrytější, ale za to horší. Je známo mnoho případů, kdy muži trpěli silnou invazí kvasinek a několikrát skončili na ARU s těžkými příznaky selhání organismu. Bez správné diagnózy, samozřejmě. Čtěte prosím pozorně, může se to týkat  vás anebo vašich blízkých.

Candida

Candida je kvasinka, která běžně žije v našem těle od narození. A žije v harmonii s „dobrými“ kvasinkami jako je acidofilus. Ovšem různé životní situace způsobí, že se přemnoží a začne škodit. Může Vám škodit i dvacet let, aniž byste správně diagnostikovali příčinu. Je někdy nenápadná a tajně škodí, jindy je nápadná až moc. Má ji v dnešní době většina populace a stojí i za roztroušenou sklerózou a rakovinou. Jak je to možné?

Zamyslete se nad tím, jak se v životě cítíte a jaké máte potíže. Potíže mohou být nenápadné a vleklé, anebo akutní a silné. Jakmile se kvasinky jednou v těle přemnoží, je těžké je dostat pryč. Jsou velmi úporné a zákeřné.

Přemnožení kvasinek

Nemusíte mít všechny zmiňované příznaky. Stačí některé, protože se kvasinky projevují celou škálou příznaků od lehkých až po nejtěžší. Dokonce je to i složitější, protože některé příznaky mohou být způsobeny jiným patogenem, například chlamýdií.
Neodolatelná chuť na sladké a pečivo - je způsobena tím, že kvasinky nutně potřebují cukr ke svému životu. Uvolňují do těla látku, která způsobuje neodolatelnou chuť na sladké.

Mírná až obrovská únava - přemnožené kvasinky totiž uvolňují toxiny, které vyvolají reakci imunitního systému. Bolesti v krku jsou způsobeny tím, že je vyčerpaný imunitní systém a každá malá infekce se okamžitě projeví:

1.Zduřelé uzliny

2.Bolesti kloubů z kolonií kvasinek, které žijí i v kloubech a jejich toxíny dráždí kloubní výstelku.

3.Porušená rovnováha, dokonce i „nemoc opilosti“- toto je již extrémní případ rozmnožení kvasinek v trávícím traktu. Po vydatném jídle se kvasinky rychle pomnoží a vytvoří mnoho odpadního produktu a to alkoholu, který můžete změřit v krvi. Dokonce se stal případ v Itálii, kdy muže zatkla policie pro alkohol v krvi při řízení. Muž byl po dobrém obědě. Japonský vědec Iwata dokázal, že je to vlivem kvasinek, a tak se tento případ stal precedensem pro další případy ve světě.

4.Můžete trpět nadýmaním - z rozmnožených kvasinek ve střevě

5.Zácpa, která se může střídat s průjmem – toxiny dráždí sliznice a tak dochází k průjmům a dále naruší činnost střevní svaloviny a tak dochází k zácpě.

6.Úporné svědění na konečníku, způsobují kvasinky, které se dostaly až ke konečníku.

7.Zánět vnějšího zvukovodu –nejčastěji přenesením rukou

8.Dokonce i změny nálad až deprese

9.Podrážděnost, úzkost, nervozita je dána tím, že toxiny kvasinek dráždí nervový systém.

10.Záněty pochvy a prostaty, ztráta sexuální touhy - to bývá často první impuls pro hledání řešení. Obzvláště ženy trpí kandidózou. Výtoky, svěděním, bolestí podbřišku. Mnoho žen se chronicky léčí na kvasinky.

Moderní lékař vám předepíše vaginální čípky a mast, které zahubí kvasinky lokálně. To je samozřejmě dobře, ale takto se problému nezbavíte. Musíte bojovat na všech frontách a hlavně odstranit kvasinky z celého těla. Není totiž pravda, že by žily pouze ve vagíně. Tam se jenom zrovna nejvíce projevují a to je na tom to zrádné.

Kvasinky jsou všude: ve střevech, v plicích, v kloubech, v ústech, v žaludku, na kůži zkrátka všude v těle, kde jsou sliznice a kde je jim teplo a mají výživu. Jeden z toxinů se podobá hormonům a napadá hormonální systém a tak také dochází ke snížení sexuální touhy. Troufám si tvrdit, že tisíce gynekologů denně škodí ženám, když je s touto diagnózou posílají domů. Kvasinky vás totiž pomalu, ale jistě zahubí.

Nejprve se jedná o malé, bezvýznamné problémy. Později se připojují nevratné změny v organismu. Tělo je prostoupeny toxiny a jedy a selhává na všech frontách. Bohužel, je to velice smutná skutečnost. A na vině je: „nedostatek informací.“

Šupinaté ložiska na šourku - někdy jako jediný pozorovatelný projev u muže.
Dermatofytóza, ekzémy na nohou, akné, zarudnutí jsou způsobny koloniemi kvasinek na kůži.
Uvolňování nehtů z mykózy nehtů
Zápach úst, afty, povleklý jazyk, špatné trávení- kvasinky se usídlily v trávícím traktu
Bolest očí, přecitlivělost na světlo, rozmazané vidění – jeden z možných příznaků
Nesnášenlivost a alergie na pyl, plísně, potraviny, tabákový kouř, parfémy, zkrátka alergie všeho druhu. Je dána tím, že imunitní systém je již unaven neustálým bojem s kvasinkami, jeho protilátky se snadno vyčerpají a potom každá lehká viróza rozproudí alergickou reakci.

Pokud jste citliví na plísně, měli byste vždy konzumovat rajčata a okurky loupané a nepoužívat cibuli s plesnivými slupkami a také se vyhnou všem plesnivým potravinám, byť by měli pouze plíseň na povrchu.

Plíseň na povrchu je totiž pouhé zdání, hlavně toxiny plísní bývají již obsaženy v celé potravině. Typické je to u rajčat, která jsou na plísně velmi náchylná. Plísně se šíří hlavně když je mlhavo, zima, vlhko, deštivo a zataženo. Zkrátka ve vlhkém ovzduší. Za těchto podmínek se snadno uvolňují plísňové spory do ovzduší. Je- li jasno a slunečno, jsou spory v klidu a nepředstavují žádné nebezpečí.

Můžete si chleba opéci v troubě a tak snížit aktivitu plísní, stejně tak jako ořechy. Dejte ořechy na dvacet minut do trouby, abyste obsah plísní snížili na polovinu. Jste-li alergičtí, vyhněte se ořechům úplně.

Toxiny kvasinek jsou velmi zhoubné rakovinotvorné látky. Toxiny totiž narušují stěnu buněk a buňky následně oxidují. Různé záněty jsou pak následkem touhy těla se poškozených buňek zbavit. Záněty jako laryngitidy, bronchitidy. Tak jak se postupně oslabuje imunitní systém, objevují se nadbytečné angíny a záněty v krku.

Kvasinková infekce se často projevuje i v milostném životě.
 

Může to být tak, že nosič je váš partner, který nemá skoro žádné příznaky. Maximálně lehké zbělení na žaludu penisu, kterému nevěnuje pozornost. Je potřeba, aby se vždycky léčil s vámi. Častěji bývá chronicky postižena žena. Je to dáno tím, že máme složitější hormonální systém - během jednoho měsíce se silně střídá působení jednotlivých hormonů, dále je to dáno tím, že máme složitější a otevřenější pohlavní systém. To znamená, že děloha, vejcovody, vaječníky a všechny orgány malé pánve přímo sousedí s vnějším okolím, vnějškem - s vagínou. Naše nitro není tak neprodyšně uzavřeno jako u mužů. Na vině je dále antikoncepce a antibiotika.

Kvasinky silně narušují sexuální život. Dále můžou přejít v nespecifickou uretritidu ( zánět močové trubice) s bolestivým močením. Kvasinky můžou zcela vyčerpat ženu a také její partnerský vztah. Onemocnění kvasinkami je bolestivé, žena může dojít k závěru, že se sexem je více starostí než radostí. Žena je pak podrážděná, unavená, styk je nemožný, protože pálí poševní sliznice. Přítomný bývá svědivý, bolestivý a hustý bílý výtok.

 

Příčiny rozmožení kvasinek:
 

Příčin je mnoho, hlavně se příčiny kombinují a mohou vás postihnout, i když se snažíte dodržovat zdravý životní styl.

Antibiotika - zabíjí přirozené a zdravé acidofily a kvasinky mají hned volnou půdu se rychle přemnožit

Antikoncepce - vytváří hormonální nerovnováhu a ta pomáhá kvasinkám

Steroidní léky, kortizon –oslabí imunitní systém a ten pak nestačí zastavit růst kvasinek

Porušení acidobazické rovnováhy v těle - kvasinka se cítí dobře jak v silně kyselém, tak v silně zásaditém prostředí. V kyselém prostředí se cítí jako štika v rybníce. Je rychlá, pohyblivá a rychle se šíří do všech míst v těle, i do těch nejvzdálenějších. Naopak v zásaditém prostředí je líná, pomalá, nepohyblivá. Ráda ulpívá a vytváří skládky, místa pro vznik cyst a nádorů. Tvoří se spoustu hlenů a tento zásaditý stav je ještě nebezpečnější. Kvasinka se usazuje ve střevech a tvoří zde podhoubí, dokonce povlak na velkých částech sliznic, které brání vstřebávání vitamínů a živin. Nedostek minerálů potom působí padání vlasů, kazivost zubů a lámavost nehtů.


Zdravý životní styl neznamená, že budete zdravý.

Dnešní společnost je bohužel přechemizovaná. Jíme, dýcháme a pijeme chemické látky, aniž bychom chtěli. Strava obsahuje antibiotika, hormony, kortikoidy, vzduch obsahuje průmyslové odpady, stejně tak jako voda. V tomto prostředí se rozmnoží plísně a ty vytvoří toxiny.

Toxiny oslabí imunitní systém. Oslabený imunitní systém ničí hormonální systém a tak vznikají výtoky, neplodnost, ženské nádory. Dále je oslabený nervový systém, bolí nás hlava, jsme nervózní. Nakonec odchází zažívání, ledviny, plíce a klouby.

Například plíseň Mucor napadá červené a bílé krvinky a způsobuje poruchy prokrvení. Další z plísní, Aspergillus, se usazuje v lymfatickém systému a kloubech, plíseň Penicillium vyvolává záněty. Velká dávka známého aflatoxinu může na dlouhou dobu, možná i na několik let, omezit činnost jater.


Kvasinky v těle lze zjistit laboratorním vyšetřením.

Kvasinky je možné zjistit stěrem z postiženého místa, ale to lze pouze na přístupných místech jako je vaginální stěr, stěr z ucha, na palci a podobně. Jestli máte např. kvasinky pouze ve střevech lze zjistit pouze z krve.

Často ale i při masivní infekci nemusíte kvasinky v krvi objevit. Používá se proto i dražší metoda a to zjištění protilátek IgM. Takový je klasický postup: nejprve stěr, až potom kultivace a až nakonec zjišťování protilátek. Jedná se většinou o placenou službu, požádejte svého lékaře, ať vás pošle na speciální vyšetření.

Máte li doporučení od lékaře, může být služba zdarma. Ovšem častěji se platí okolo jednoho tisíce korun za zjištění protilátek. Jedná se o velice nesnadnou diagnostiku. Musíte nalézt trpělivou laboratoř. Někdy ovšem pokud máte již velmi oslabenou imunitu, tak už vám ani protilátky nezjistí. Dále EAV metodou u zkušeného praktika.


Léčba

Mrtvé kvasinky jsou stejně nebezpečné jako živé .Vytvářejí totiž toxiny, na něž tělo těžce reaguje. Může dokonce nastat porucha jater.

Na začátku léčby bude docházet ke zhoršení všech příznaků a celého zdravotního stavu. Když kvasinky hynou, vytvářejí toxické látky, které způsobují bolesti hlavy, bolesti kloubů, nevolnost a únavu. Období vymírání kvasinek trvá týden až měsíc. Pokud jsou nevolnosti silné, vřele doporučuji zmírnit léčbu, tak aby na ní tělo mohlo postupně reagovat. Nechtějte své tělo zlikvidovat armádou padlých vojáků.

Lehčí strategie boje je výhodnější. Vždy musíte doplnit dietu bez cukrů. Bez diety nemá léčba příliš efekt, protože se jediná zbylá kvasinka může rychle po boji vzpamatovat, najíst se a zase se rozmožit.

Můžete si ulevit tím, že budete pít čaj z grepu. Čaj z grepu vám pomůže odbourat nadbytek alkálií produkovanými umírajícími kvasinkami. Vařte jeden grep deset minut a to v nekovové konvici. Denně jej pijte a to vám pomůže zmírnit příznaky vymírání kvasinek.

Dále detoxikujte své tělo např. metodou Marry Stags a pravidelně cvičte. Přísun kyslíku pomůže vylučování toxinů. Pijte dva litry vody denně k odplavení toxinů. Dostatečně spěte a také si odpočiňte během dne, ať má tělo dostatek sil. Jezte více vitamínů a to přírodních. Například syntetický vitamín C je nebezpečný a pomáhá růstu kvasinek. Meditujte a cvičte cvičení tantrajógy. Meditace vás uklidní a tantrajóga přivede energii do pánve a do celého těla. Já osobně doporučuji cvičit tantrajógu, Mohendžodáro, protože to udržuje ženské pohlavní orgány zdravé a odolné. Hlavně běhěm léčby se nevystavujte stresům. Posilujte játra přírodními preparáty.


Stravování:

Dříve se propagovalo pouze lehké maso a zelenina. Striktně bez obilnin a sladidel. To ovšem někdy bývá problém pro vegetariány, a také tato dlouhodobá dieta vedla k vyčerpání organismu. Ale pro první bojovou linii je to dobrá strategie.

Pivo, alkohol, kofein pomáhají k přemnožení kvasinek. Dále nejíst kvašené výrobky, které samy o sobě obsahují kvasinky. A to ocet, kvašené bylinky. Dále nejíst plesnivé sýry, nivu, houby a kynuté pečivo. Zkrátka všechno, kde se nacházejí pomocníci - pomocné kvasné oddíly kvasinek. Konzumovat tyto kvasné výrobky běhěm léčby je jako byste do boje povolali nepřátelskou armádu. Nemusíte se této diety držet celoživotně, to by ani nebylo dobré.

Ale během léčby jí určitě dodržujte, a také vždy, když se kvasinky vrátí. Není dobré celoživotně dodržovat jednu dietu, byť i vám pomohla od kvasinek. Pestrost je základ stravy. Jednostraná dieta vám může zase dlouhodobě uškodit, protože nedostanete všechny látky. Proto rozum ať vám vládne!

V době hlavní léčby nejezte nic, co by podporovalo tvorbu kvasinek a porušení acidobazické rovnováhy:

Bílé pečivo, moučníky, zavařeniny, uzeniny, vývary z mas, víno, žádné potraviny s obsahem barviv a konzervantů, např. velké dávky syntetického vitmínu C, omezte i brambory, mléko a mléčné výrobky a oříšky.

Dávejte přednost mořským rybám. Jezte rýžový a kukuřičný chleba, hnědou rýži, celozrnné těstoviny a pohanku. Abyste omezili kvasinky, musíte svou stranu převést mírně k zásaditému prostředí. Základem jsou potraviny neutrální. Pořiďte si speciální kuchařku proti candidám. Je jich na trhu několik.


Stravování během léčby:

Jezte vše co je zásadité:

Obiloviny - hnědá neloupaná rýže, ovesné vločky, jáhly, pohanka.
Kukuřičná mouku
Celozrnná pšeničnou mouku
Křehké kukuřičné a rýžové chleby
Veškerá zelenina - zvláště pórek, celer, mrkev, ředkvičky, cibule, česnek atd...
Mražené zeleninové směsi
Luštěniny hnědá a červená čočka, fazole, hrách, cizrna.
Nepříliš sladké ovoce - citrón, grapefruit , kiwi.
Jogurty s živými kulturami.
Ryby, maso jen bílé , kuřecí, krůtí, králičí, a v menším množství.

 

Známá dieta podle Kaufmana:

1) Cukr - zcela vyloučit

2) Umělá sladidla - vyloučit

3) Ovoce - zelená jablka, bobulovité ovoce, avokádo, grapefruit, citron, limetka- kyselé ovoce

4) Maso - povoleny všechny druhy, ale raději bílé

5) Vejce-bio

6) Mléčné produkty - kozí jogurt, žervé, neoslazená šlehačka, kysaná smetana, máslo. Žádný umělý rostlinný tuk ani náhražky másla.

7) Zelenina - všechny druhy zeleniny s nízkým obsahem sacharidů a džusy z nich, výjimkou je mrkev (ovšem žádné brambory, batáty ani luštěniny - fazole a hrách)

8) Nápoje - voda, limonáda ochucená stévií. (Žádná káva, čaj ani běžné "light" limonády)

9) Obiloviny - žádné

10) Produkty s droždím - žádné, včetně chleba, žádné houby a ani alkohol

11) Ocet - nepasterizovaný jablečný ocet a černé olivy nenaložené do octa (jinak žádnou nakládanou zelninu, salátové sálivky, zelené olivy, ani sojovou omáčku)

12) Oleje - povoleny jsou všechny, především kokosový olej, olivový olej a rybí olej (žádné ztužené tuky, ani kukuřičný nebo arašdový olej)

 

Klasické léky západní medicíny:

Jsou vhodné pokud trpíte náhlými a silnými projevy anebo silně oslabenou imunitou. Jinak doporučuji spíš tyto léky neužívat a orientovat se na přírodní léčbu a dietu.
Flukozanol narušuje stavbu buněčné stěny a tak brání množení kvasinky.
Sporanox, Ekonazol a kyselina dodecylbenzensulfonová jsou účinná antimykotika, mají ovšem mnoho nežádoucích účinků. Zastavují dělení kvasinek anebo je přímo hubí. V gynekologii se na léčbu vaginálních mykoz používají lokální krémy, čípky a masti, které zahubí kvasinky v pochvě.

 

Používejte raději kombinaci bylinných léků.

Vytvořte si širší spektrum a nastudujte si ke každému léku co nejvíce informací. Samozřejmě, že musíte dodržovat dietu.
Extrakt z grepových semínek, velice účinný lék, ale nikdy nepřekračujte doporučené dávkování, abyste se vyhnuli silným účinkům při vymírání kvasinek. Grep hubí i jiné plísně a baktérie, které kandidózu doprovázejí. Ovšem bez další očisty střev není tolik účinný.
Očista střev- hydrokolon terapie, odstraní mechanicky velké kolonie kvasinek ze střev
Protimykotické čaje od bylinkářů- Antikadin a podobné, omezují množení kvasinek, upravují imunitu, ozdravují střevní mikroflóru. Doporučuji pít pravidelně a střídat značky.
Česnek, pokud nesnášíte syrový česnek, zvolte formu tablet či suspenze
Kyselina kaprylová buď ve formě tablet nebo přímo v bio kokosovém oleji. Kokosový olej obsahuje deset procent této kyseliny a musí být určitě v bio kvalitě. Rafinovaný, levný kokosový olej vám spíš uškodí. Tato kyselina zabíjí kolonie kvasinek ve střevním traktu. Je lepší, pokud je vázaná na minerály, protože jinak se velmi rychle vstřebává a nestačí působit. Můžete i aplikovat kokosový olej na postižená místa.
Chlorella pyrenoidosa váže na sebe odpad ve střevech. Dezinfikuje střevo a pomáhá obnovení zdravé mikroflóry. Působí zásadotvorně a je ochrannou proti plísním. Ale pozor, začínejte raději s nižšími dávkami.
Koloidní stříbro zabíjí anaerobní , nepřátelské bakterie. Ty jsou totiž bezkyslíkaté – anaerobní.
Čaj lapacho zlepšuje imunitu, podporuje krvinky, je protinádorový a odstraňuje plísně. Pozor při používání lapacho musíte doplňovat vitamín K a to nejlépe v podobě jedné lžíce panenského olivového oleje denně. Lapacho totiž rychle spotřebovává tento vitamín a může dojít ke krvácení ze sliznic.
Vilcacora, čaj obsahuje alkaloidy, které stimulují imunitu a působí proti všem plísním a candidě. Pokud chcete otěhotnět, tak jej raději pijte v omezené míře. Působí i jako antikoncepce. Ale jinak vřele doporučuji.
Baktevir je složen z grapefruitu, lišejníku islandského, třapatky nachové, slunečnice, lékořice a dalších deseti bylin.Kombinace léčivek je účinější než samotné, isolované působení.
Candimin obsahuje oregánový olej, je také silné přírodní antibitikum.
Elixír Fungilen obsahuje extrakty z hub a rostlin a to levandule lékařské, břízy bělokoré, lichoře-řišnice větší, puškvorce lékařského a penízovky sametonohé a alkohol 43%.
Měsíček lékařský na koupele i na čaj. Působí jako přírodní antibiotikum nejprve v trávicím traktu a potom v ženských orgánech. Působí jako antioxidant a chrání buňky před poškozením
Extrakt z olivových listů
Kyselina jablečná v jablečném octu. Užívat 2x denně ve sklenici vody.


Po vyléčení kvasinky - dodržujte následující rady:

Používejte co nejméně cukrů. Vyzkoušejte zdravější melasu, med, ječný slad, javorový a rýžový sirup, maximálně hnědý cukr. Bílý cukr je rafinovaný a neobsahuje žádné minerály a ani vitamíny. Ale i tyto zdravé sladkosti omezte co nejvíce je to možné. Ovšem tak, aby vám ještě zůstal život příjemný.
Pokud jste brali antibitika, přestaňte na nějakou dobu jíst sladkosti vůbec. Zamezíte tak kvasinkám jejich růstu, protože nebudou mít žádnou stravu.
Jezte acidofil a bifidus, pijte živé jogurtové kultury, abyste uchovali rovnováhu mezi zdravou a nezdravou baktérií a kvasinkou. Zase zdůrazňuji s mírou, zhruba 2 až 3 x týdně.
Jezte dostek bio zeleniny a ovoce. Bio zelenina je důležitější, ovoce může být normální. Zelenina je silně náchylná na zadržování chemických látek.
Používejte průběžně během roku malé dávky bylinných preparátů proti mykózám.

Chcete li vymítit kvasinky musíte být posedlí. Je to jako bojovat proti přemnoženým králíkům v austrálii. Nesmíte nikde udělat zásadní chybu a hlavně musíte pochopit, jak kvasinky žijí, co jim škodí a co jim prospívá. Musíte myslet za nepřítele. Budete li například konzumovat všechny doporučené preparáty a zároveń jíst sladké, tak jste udělali chybu! Kvasinky se vrátí přes prolomený val zezadu. Je to litý boj, ale vyhrát můžete. Kdo je líný, prohraje, ale prohrává velkou cenu. Svůj život a své zdraví.

Poslední neméně důležitá poznámka.
Na každou nemoc je potřeba se dívat jako na poselství duše. Jenom ten, kdo dokáže rozeznávat jemné nuance svého duševního světa zůstane navždy zdravý. Každá nemoc, ať si to chceme přiznat nebo ne, je obrazem toho, co žijeme a jaké duševní pochody se v nás odehrávají. Neexistuje nemoc bez toho, aniž by měla duševní příčinu. V těle nejprve vzniká myšlenka, pohnutka, kterou reagujeme na vnější svět. Je li naše reakce nesprávná, například nechceme li něco vidět, žijeme li nějaký náš naučený program, potom onemocní tělo.

S kvasinkou se mi svěřilo mnoho žen během mé terapeutické praxe. A opravdu nejčastější příčina byla jiná, než jen oslabený organismus. A to nespokojenost v milostném životě. Žena nebyla dostatečně milována svým partnerem. Partner jí nedokázal natolik uspokojit v sexu, aby byla opravdu šťastná. Žena pro své štěstí potřebuje uspokojivé sexuální prožívání. Praxe bývá často taková, že buď muž vůbec neví, jak uspokojit svou ženu. Nebo jej to v podstatě ani nezajíná, důležitý je pouze on. Nebo nemá dostatečné zkušenosti. Nebo je již vztah vyčerpaný.
Kvasinková nemoc totiž znamená jasný signál těla. Nechci, aby do mne někdo vstupoval, jedná se o odmítání takové způsobu milostného života. Je to signál, potřebuji hlubší a opravdovější milostnou zkušenost.
Opravdu několik žen se mi přímo ozvalo a sdílelo se mnou tuto zkušenost. Např.: „ celý život jsem žila se svým mužem a brzo po porodu jsem začala trpět častou kvasinkou. Můj muž mi nedokázal dát dostatek lásky. Byla jsem pro něj manželkou pro uspokojení jeho sexuální touhy. Mne sex s ním nenaplňoval. Ted jsem se rozvedla a žiji si svůj vlastní život. Hledala jsem a nakonec jsem našla natolik kvalitního milence, že se cítím štastná. Nezměnila jsem ani stravu a ani dietu, jsem prostě štastná sexuálně. A kvasinky nadobro zmizely. „

Není to jediný příběh, který znám . Zamyslete se prosím i nad tímto poselstvím, někdy je opravdu těžké, přiznat si, že nežijeme něco tak, jak bychom měli. Jenom naše tělo nás na to vždy upozorní. A pokud budeme chtít, tak přesnou příčinu najdeme.Vždyť naše tělo je náš přítel, zdraví je náš přirozený stav a pokud přichází nemoc, tak to je proto, že se tělo-duše chce dostat zpátky do harmonie…a kvasinky jsou také poselství…..

Ve spolupráci se serverem www.mohendzodaro.cz 
  

Čaj na zastavení bělotoku u žen - složení čaje

  Dub kůra (Cortex quercus)

Dub kůra (Cortex quercus)

Kůra i listy patří mezi nejlepší rostlinné léky na rány zásluhou silně stahujícího účinku. Zevně se osvědčily do sedacích koupelí při hemoroidech, kde se příznivě projevuje i jejich schopnost zastavovat krvácení. Dobře rozvařená kůra nebo spařené listy se přikládají na špatně se hojící rány, vředy, praskliny, křečové žíly a chronické otoky lymfatických uzlin. Silný odvar slouží také k vyplachování při zánětech ústní dutiny, k masírování a natírání dásní při parodontóze (spolu s přesličkou), do koupelí při nadměrné potivosti nohou, při omrzlinách, popáleninách a na omývání nebo na obklady při zánětech očí. Jiný způsob vnějšího použití je zasypávání otevřených ran práškem z jemně umleté kůry. Při vnitřním použití se čaj z dubové kůry a listů uplatňuje při některých ženských chorobách, zvláště při silné menstruaci a bělotoku. Doporučuje se i do čajových směsí na léčení lupénky. Čaj z kůry a listů je velmi dobrý při otravách žaludku, například houbami nebo masem. I když je droga v malých dávkách neškodná, při předávkování může vyvolat zvracení, proto se vnitřně musí užívat opatrně.

  Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek je jednou ze základních léčivých bylin, které by neměly chybět v žádné domácí lékárničce. Léčebné uplatnění heřmánku je široké, známe ho jako univerzální lék téměř na všechny choroby. Jeho největší hodnota spočívá v silném dezinfekčním a protizánětlivém působení. Likviduje jedovaté látky v organismu a hubí mnoho druhů bakterií, proto má všestranné léčivé účinky. Léčí všechny vnitřní orgány, proto ho můžeme uplatnit při žaludečních a střevních obtížích, často se využívá i jeho celkově uklidňující účinek. Široké uplatnění má heřmánek také při vnějším použití.Silný nálev doporučuji na záněty, kožní ekzémy, ke kloktání, výplachům úst apod. Pokud máte problémy se zarůstáním nehtů, tak je dobré udělat si heřmánkovou koupel na nohy a máčet si je alespoň 20 minut denně, tak aby se i květy dostaly do postižených míst. Velmi užitečný je heřmánek jako součást inhalací při chřipkách, rýmách, zánětech průdušek. Nálev 6 – 8 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Podává se teplé obvykle 3x denně. Koupel 100 g drogy přelijeme 0,5 l vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Čaj 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, necháme 5 minut louhovat a scedíme. Heřmánek dlouhodobě nepodáváme těhotným ženám, kojencům a malým dětem!

  Hluchavka nať (Herba lamii albi)

Hluchavka nať (Herba lamii albi)

Nejlépe účinkuje na orgány, které jsou u mužů a žen rozdílné, je i její použití u obou pohlaví různé. V ženském organismu hluchavka výborně léčí menstruační problémy, posiluje dělohu, pomáhá při zánětu vaječníků a zastavuje bělotok, který se často vyskytuje u mladých žen. Proto se používá po kontryhelu jako druhá bylinka do všech čajových směsí na ženské choroby. U mužů, hlavně ve starším věku, bývají zas časté problémy při vylučování moči. Tady hluchavka příznivě ovlivňuje prostatu, uvolňuje močové cesty, usnadňuje močení a pomáhá i při jiných onemocněních močových cest. Čaj z hluchavky má lahodnou chuť, pomáhá při nespavosti a příznivě ovlivňuje trávicí a dýchací orgány. Pro toto použití ho můžeme osladit medem a pít jako konzumní čaj. Silný hluchavkový odvar se používá zevně na omývání kožních ekzémů a je dobrý i do sedacích koupelí při hemeroidech. Nálev 2 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Nedoporučuje se užívat v těhotenství a během kojení!

  Jetel rolní květ (Trifolium pratense)

Jetel rolní květ (Trifolium pratense)

Jetel rolní se v první řadě využívá proti průjmům a přidává se i do čaje pro zastavení zvracení. Čaj má dezinfekční účinky na trávicí trakt, pomáhá při nadměrném vylučování slin a příznivě ovlivňuje slinivku břišní, jejíž selhání je hlavní příčinou vzniku cukrovky. Jetel plazivý se upřednostňuje při ženských onemocněních na zastavení bělotoku, ale i při revmatismu. Jetel luční se nejvíc využívá proti průjmům a při bronchitidě pro jeho stahující účinky. Všechny tři druhy jetele můžeme pro jejich dezinfekční účinky využít i zevně. Jsou oblíbenou přísadou do bylinných koupelí, osvědčují se na zhotovení obkladů z čerstvých podrcených květenství nebo k omývání silným odvarem při hnisavých ranách, ekzémech a kožních vyrážkách. Samotný jetel se používá jen zřídka, i když je úplně neškodný. O to více si ceníme jeho vlastností v různých čajových směsích.

  Kontryhel nať (Alchemilla vulgaris)

Kontryhel nať (Alchemilla vulgaris)

Kontryhel jedinečně působí na všechny ženské choroby a těžkosti. Na prvním místě slouží ženám s oslabenou nebo slabě vyvinutou menstruací, protože ji velmi posiluje, zvyšuje pravděpodobnost početí a pomáhá udržet plod. Osvědčuje se i při těžkostech souvisejících s klimakteriem. Léčí všechna zánětlivá onemocnění v podbřišku, například častý zánět vaječníků. Ve formě koupele se používá pro slabé děti, kterým celkově posiluje svalstvo. Výhodou kontryhelu je, že nemá nežádoucí účinky a že ho můžeme při běžném dávkování používat i delší dobu. Může se pít samostatně, třikrát denně šálek. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy se přelijí 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechají 10 minut louhovat. Užívá se 2x denně. Při menstruačních potížích se užívá 10 dní před začátkem a během celé menstruace. Při výkyvech během klimakteria se užívá 10 dnů v měsíci. Neužívat v těhotenství a během kojení!

  Ořešák list (Folium juglandis)

Ořešák list (Folium juglandis)

Čaj z ořechových listů silně čistí krev, proto se uplatňuje především při kožních chorobách. Pomáhá odstranit svědivé ekzémy a doléčit omrzliny. Je též výborným lékem proti bělotoku, snižuje hladinu cukru v krvi, pomáhá vyhánět střevní parazity, čistí zahleněný žaludek a střeva. Ořechový čaj má příjemnou chuť a po oslazení medem ho můžeme používat jako konzumní čaj. Mírně však snižuje krevní tlak proto se lidem s nízkým krevním tlakem nedoporučuje. Stejně významné je i vnější použití ořešáku. Mladé spařené listy se přikládají na postižená místa při hnisání kostí i při jiných kostních obtížích. Teplé až horké obklady je třeba častěji vyměňovat a ponechat je na bolavém místě přes celou noc. Je to neuvěřitelné, ale po několika dnech se rána otevře a hnis vyteče. Obklady z ořechu pomáhají i při obtížně se hojících ranách, opuchlinách, tvrdých vředech, různých kožních onemocněních, vyrážkách a podobně. Ořechové listy jsou i velmi dobrou a často používanou přísadou do bylinkových koupelí, silný odvar odstraňuje nadměrné pocení nohou. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2x – 3x denně. Koupel 80 – 100 g na 1 l vody.

  Řebříček nať (Herba mille folii)

Řebříček nať (Herba mille folii)

Odedávná slouží především k léčení ran. Jeho silný dezinfekční účinek a schopnost zastavovat krvácení mu umožňuje úspěšně hojit čerstvé rány, proto se též nazývá rostlinou vojáků a dřevorubců. Čerstvá podrcená nať, přiložená přímo na ránu, neuvěřitelně zrychluje hojení a rána se také lépe zacelí. Mnohem více se řebříček uplatňuje při vnitřním užívání. Čaj z řebříčku zlepšuje trávení, léčí žaludeční a střevní neurózu, podporuje činnost jater a žlučníku, uvolňuje všechny druhy křečí, léčí astma, velmi dobře pomáhá při všech ženských chorobách, čistí organismus, prospívá při akné a lišejích. Takzvané pálení žáhy odstraní šálek řebříčkového čaje. Bylina má však i takové účinky, které mohou v silných dávkách vyvolat otravy, proto ji používáme opatrně. Platí to zvláště o lidech s nízkým krevním tlakem, neboť bylina ho ještě snižuje. Při dlouhodobějším užívání je vhodné po třítýdenní kúře pití čaje na čtrnáct dní přerušit. Nálev 2 lžičky řezané sušené drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody a nálev se nechá 30 minut louhovat. Poté se scedí a užívá 3x denně před jídlem. Vyšší dávky anebo dlouhodobé užívání způsobují bolesti hlavy anebo mohou vyvolat alergické reakce. Nedoporučuje se užívat během těhotenství!

  Řepík nať (Herba agrimoniae)

Řepík nať (Herba agrimoniae)

Řepík je výborný univerzální lék, přitom úplně neškodný, který můžeme užívat denně i po celý rok. Čaj léčí především všechny choroby vnitřních orgánů. Týká se to žlučníku, jater, slinivky břišní, žaludku i dvanácterníku. Zastavuje průjmy, čistí žlučové cesty, rozpouští žlučové kameny a písek, ovšem jen při pravidelném a dostatečně dlouhém užívání. Podobně účinkuje i u pískových usazenin v ledvinách. Používá se k léčení různých poruch jater, na úpravu látkové výměny a při kloubních onemocněních zánětlivého původu. Řepík se dobře uplatňuje při bělotoku u žen a posiluje obranyschopnost organismu. Silný nálev z řepíku je jako kloktadlo vůbec nejlepším lékem na namožené a jinak nemocné hlasivky, proto se doporučuje učitelům a řečníkům. Zevně je řepík lékařský vhodný i na obklady a omývání různých druhů kožních onemocnění. Nálev 1 lžička sušené řezané drogy se zalije 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechá 10 minut louhovat. Užívá se 3x denně 20 – 30 minut před jídlem. Koupel 2 polévkové lžíce drogy přelijeme 0,5 l vody. Necháme přejít varem a na 15 minut odstavíme. Přecedíme a zředíme v 5 l vody. Koupel je účinným podpůrným prostředkem při léčbě revmatizmu, artrózy, ischiasu a poruch pohybové soustavy obecně.

  Šalvěj nať (Herba salviae)

Šalvěj nať (Herba salviae)

Šalvěj má silný antibakteriální účinek, osvědčený při všech chorobách ústní dutiny a hrdla. Výborně se uplatňuje při zánětu dásní a parodontóze, u níž je přímo nenahraditelná, pomáhá i na otlaky od zubní protézy. Dobře poslouží k omývání a obkladům u kožních chorob a akné. Šalvěj je výborná bylinka i pro vnitřní použití. Čaj odstraňuje noční pocení, pomáhá při pracovní přetíženosti a nervozitě, využívá se ke snižování nadměrné tvorba mateřského mléka, pomáhá při slabé a nepravidelné menstruaci. Oživuje krevní oběh a zlepšuje činnost nervové soustavy, proto se doporučuje i u rekonvalescentů, v tomto případě ve formě šalvějového vína. Droga tvoří také osvědčenou přísadu do čajových směsí při různých druzích rakoviny. Nálev 3 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,4 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 1x denně. Při potížích trávicího ústrojí, žlučníku a jater je třeba výrazně snížit množství drogy. Není vhodné během těhotenství a při kojení. Dlouhodobější užívání může poškodit zdraví!