Bylinná směs pro dobrý a klidný spánek

Cena: 99 Kč
 ks 
Produkt č. 6
Skladem více jak 10 ks.

25 g. Sypaná vonná bylinná směs, která se dává do plátěného pytlíčku vedle polštáře. Její vůně pomůže navodit klidné spaní a sladké sny! Sypaná bylinná směs pro dobrý a klidný spánek má ve složení bylinky, které působí na normální činnost nervové soustavy, má uklidňující účinek, navozuje dobrý spánek, působí na duševní zdraví - relaxaci - stres, na normální trávení - relaxaci.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Bylinná směs pro dobrý a klidný spánek Bylinná směs pro dobrý a klidný spánek
+
Čaj na spaní Čaj na spaní
+
Čaj proti psychické vyčerpanosti Čaj proti psychické vyčerpanosti
=
313 Kč ušetříte 5 %

Sypaná bylinná směs pro dobrý a klidný spánek:

Směs vložíme do plátěného pytlíku a položíme vedle polštáře. Už jen zbývá popřát, dobrý, klidný a ničím nerušený spánek. Dobrou noc!

Doporučujeme zakoupit dárkový plátěný pytlík a bylinný čaj na spaní.

Klidný spánek jako u miminka Vám přeje team Kouzlo-bylin.cz

Bylinná směs pro dobrý a klidný spánek - složení čaje

  • Levandule květ (Flos lavandulae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení -relaxace | Spánek | Relaxace - spánek
  • Kozlík kořen (Radix valerianae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Duševní zdraví - relaxace - stres
  • Tymián nať (Herba thimi) 
  • Chmel šistice (Strobilus humuli lupuli) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální činnost nervové soustavy | Uklidňující účinek, dobrý spánek | Antioxidant | Relaxace - spánek
  Levandule květ (Flos lavandulae)

Levandule květ (Flos lavandulae)

Jméno levandule je odvozeno od slova umývat, což napovídá, že se rostlina ve starověku používala především do koupelí a pro kosmetické účely. Z její velmi široké škály uplatnění slouží dnes v první řadě jako uklidňující prostředek při obtížích nervového původu. Čaj z levandule pomáhá při nespavosti, nervové slabosti, návalech krve a bolestech hlavy. Poradí si i s takovými nepříjemnostmi, jako jsou nezastavitelná třesavka, migréna a hysterické stavy. Další osvědčené použití levandule je při astmatu, žaludečních kolikách a nadměrné plynatosti. Mírně prohání, je dobrá i na játra a žlučník. Levandulová bylina nemá žádné nepříjemné účinky, ale v silných dávkách omamuje, proto při vnitřním užívání platí zásada, že se nesmí předávkovat. Pro dobrý a klidný spánek si do plátěného pytlíku vložte levandulovou drogu spolu s kozlíkem, tymiánem a chmelem a položte si pytlík vedle polštáře. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Neužívat dlouhodobě nebo během těhotenství a kojení!

  Kozlík kořen (Radix valerianae)

Kozlík kořen (Radix valerianae)

Kozlík je vůbec nejúčinnějším rostlinným lékem na nervovou soustavu. Pomáhá nejen při stavech podrážděnosti, stresu, nervové a psychické vyčerpanosti, ale i při duševních chorobách. Je neodmyslitelnou součástí čajů proti nespavosti, osvědčuje se na žaludeční a střevní obtíže nervového původu, pomáhá při srdeční neuróze, uvolňuje křeče způsobené nervozitou. Dobrou vlastností kozlíku je oboustranná stabilizace nervové soustavy. Při silném podráždění ji bylina tlumí, u stavů apatie naopak povzbuzuje, proto je dobrá i při pocitech letargie, smutku a v obdobích celkové pasivity. Kořen kozlíku nikdy nevaříme, připravujeme z něho jen studený macerát. Bylina patří mezi silně působící, proto, i když je v běžném dávkování neškodná, je třeba užívat ji opatrně a ne dlouhodobě. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Scedíme. Užívá se obvykle 3x denně. Neužívat v těhotenství a během kojení!

  Tymián nať (Herba thimi)

Tymián nať (Herba thimi)

Mírní křečovitý kašel a uvolňuje hleny, působí antisepticky, respektive dezinfekčně a současně dezodorizačně (odstraňuje pach). S úspěchem se používá proti střevním parazitům. Zevně se tymián používá do kloktadel k dezinfekci dutiny ústní a hrtanu, rovněž do koupelí a obkladů při hnisavých ranách. Používá se také na chronický zánět průdušek, při bronchiálním astmatu, chronickém žaludečním zánětu a křečích, při poruchách trávení, zvláště při nadýmání a průjmech. Nedoporučuje se užívat tymián při akutním střevním zánětu, při srdeční slabosti a v těhotenství.

  Chmel šistice (Strobilus humuli lupuli)

Chmel šistice (Strobilus humuli lupuli)

Sloužil nejen k výrobě piva, ale i k léčebným účelům. Používal se na více chorob, dodnes však přetrvalo jen jedno uplatnění, které využívá jeho všestranného, široce působícího uklidňujícího účinku na celý organismus. Chmel se úspěšně používá proti migréně, při neurastenii, při klimakterických obtížích a proti nespavosti. Čaj z chmelu je mírně močopudný, podporuje chuť k jídlu, zvyšuje činnost trávicích orgánů a má dobré dezinfekční vlastnosti. Chmel se proto přidává do čajových směsí proti křečím, uplatňuje se při poruchách činnosti žaludku, žlučníku, jater, dvanácterníku a ledvin. Vnější použití chmelu do různých druhů koupelí, kde je vítaný jejich uklidňující účinek. Ve formě obkladů dobře poslouží také na rány, k prokrvení pleti, při chorobném vypadávání vlasů a slabosti. Staré recepty doporučují na posílení vlasů jejich umývání a oplachování pivem. V běžných dávkách je chmel neškodný, ale jako všechny tišící prostředky může být při předávkování nebezpečný. "Čaj z chmele na dobré spaní" Příprava: 2 vrchovaté lžičky chmele, 1/4 l vroucí vody Chmel přelijeme vroucí vodou a necháme 10 minut vylouhovat. Potom scedíme a osladíme medem. Pijeme 1 šálek před spaním. Čaj pomáhá při poruchách spánku a problémech s trávením.