Bylinná směs pro dobrý a klidný spánek + kozlíkové kapky

Cena: 232 Kč
 ks 
Produkt č. 222
Skladem více jak 10 ks.

25 g. Vonná směs, která se dává do plátěného pytlíčku vedle polštáře. Její vůně pomůže navodit klidné spaní a sladké sny! Inhalace kozlíkových kapek snižuje krevní tlak, zlepšuje spánek, uklidňuje nervovou soustavu, zvyšuje odolnost organizmu.

Bylinná směs pro dobrý a klidný spánek:

Směs vložíme do plátěného pytlíku a položíme vedle polštáře. Už jen zbývá popřát, dobrý, klidný a ničím nerušený spánek. Dobrou noc!

Doporučujeme zakoupit dárkový plátěný pytlík a bylinný čaj na spaní.

Klidný spánek jako u miminka Vám přeje team Kouzlo-bylin 

Čichání kozlíkových kapek


Nosní dutina udržuje fyziologickou rovnováhu našeho těla. Dráždíme-li různými zápachy receptory nosní přepážky, můžeme jednoduše, ale účinně, ovlivnit mnohé orgány a systémy našeho těla. Inhalace kozlíkových kapek snižuje krevní tlak, zlepšuje spánek, uklidňuje nervovou soustavu, zvyšuje odolnost organizmu.
Kapky je třeba čichat každý den před spaním během 3 – 4 měsíců. Už po měsíci si všimnete účinnosti této kúry. Oslabený organizmus se posílí a omládne; během kúry kozlíkových kapek dochází dokonce ke ztmavnutí šedivých vlasů.

Postup:

Čichejte postupně pravou, a pak levou nosní dírkou. Nádech má být pomalý a hluboký. Obvykle začínáme od pravé nosní dírky. Ukazováčkem levé ruky přitlačíme na levou dírku, k pravé přiložíme lahvičku s kapkami, hluboce se nosem nadechneme, poté zvolna vydechneme 3 krát až 5 krát, totéž děláme levou nosní dírkou.
Jestliže po zákroku usnete, ale spánek bude krátký, zopakujte zákrok ještě jednou. Jestliže ráno po probuzení zjistíte, že nejste zcela svěží, zvyšte před spaním množství nádechů o jeden. Snažte se, abyste ráno po probuzení byli svěží a odpočatí. Tím ustálíte svou individuální dávku nádechů.

Tato kúra je velmi prospěšná pro lidi trpící nespavostí.

Bylinná směs pro dobrý a klidný spánek + kozlíkové kapky - složení čaje

  Levandule květ (Flos lavandulae)

Levandule květ (Flos lavandulae)

Jméno levandule je odvozeno od slova umývat, což napovídá, že se rostlina ve starověku používala především do koupelí a pro kosmetické účely. Z její velmi široké škály uplatnění slouží dnes v první řadě jako uklidňující prostředek při obtížích nervového původu. Čaj z levandule pomáhá při nespavosti, nervové slabosti, návalech krve a bolestech hlavy. Poradí si i s takovými nepříjemnostmi, jako jsou nezastavitelná třesavka, migréna a hysterické stavy. Další osvědčené použití levandule je při astmatu, žaludečních kolikách a nadměrné plynatosti. Mírně prohání, je dobrá i na játra a žlučník. Levandulová bylina nemá žádné nepříjemné účinky, ale v silných dávkách omamuje, proto při vnitřním užívání platí zásada, že se nesmí předávkovat. Pro dobrý a klidný spánek si do plátěného pytlíku vložte levandulovou drogu spolu s kozlíkem, tymiánem a chmelem a položte si pytlík vedle polštáře. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Neužívat dlouhodobě nebo během těhotenství a kojení!

  Kozlík kořen (Radix valerianae)

Kozlík kořen (Radix valerianae)

Kozlík je vůbec nejúčinnějším rostlinným lékem na nervovou soustavu. Pomáhá nejen při stavech podrážděnosti, stresu, nervové a psychické vyčerpanosti, ale i při duševních chorobách. Je neodmyslitelnou součástí čajů proti nespavosti, osvědčuje se na žaludeční a střevní obtíže nervového původu, pomáhá při srdeční neuróze, uvolňuje křeče způsobené nervozitou. Dobrou vlastností kozlíku je oboustranná stabilizace nervové soustavy. Při silném podráždění ji bylina tlumí, u stavů apatie naopak povzbuzuje, proto je dobrá i při pocitech letargie, smutku a v obdobích celkové pasivity. Kořen kozlíku nikdy nevaříme, připravujeme z něho jen studený macerát. Bylina patří mezi silně působící, proto, i když je v běžném dávkování neškodná, je třeba užívat ji opatrně a ne dlouhodobě. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Scedíme. Užívá se obvykle 3x denně. Neužívat v těhotenství a během kojení!

  Tymián nať (Herba thimi)

Tymián nať (Herba thimi)

Mírní křečovitý kašel a uvolňuje hleny, působí antisepticky, respektive dezinfekčně a současně dezodorizačně (odstraňuje pach). S úspěchem se používá proti střevním parazitům. Zevně se tymián používá do kloktadel k dezinfekci dutiny ústní a hrtanu, rovněž do koupelí a obkladů při hnisavých ranách. Používá se také na chronický zánět průdušek, při bronchiálním astmatu, chronickém žaludečním zánětu a křečích, při poruchách trávení, zvláště při nadýmání a průjmech. Nedoporučuje se užívat tymián při akutním střevním zánětu, při srdeční slabosti a v těhotenství.

  Chmel šistice (Strobilus humuli lupuli)

Chmel šistice (Strobilus humuli lupuli)

Sloužil nejen k výrobě piva, ale i k léčebným účelům. Používal se na více chorob, dodnes však přetrvalo jen jedno uplatnění, které využívá jeho všestranného, široce působícího uklidňujícího účinku na celý organismus. Chmel se úspěšně používá proti migréně, při neurastenii, při klimakterických obtížích a proti nespavosti. Čaj z chmelu je mírně močopudný, podporuje chuť k jídlu, zvyšuje činnost trávicích orgánů a má dobré dezinfekční vlastnosti. Chmel se proto přidává do čajových směsí proti křečím, uplatňuje se při poruchách činnosti žaludku, žlučníku, jater, dvanácterníku a ledvin. Vnější použití chmelu do různých druhů koupelí, kde je vítaný jejich uklidňující účinek. Ve formě obkladů dobře poslouží také na rány, k prokrvení pleti, při chorobném vypadávání vlasů a slabosti. Staré recepty doporučují na posílení vlasů jejich umývání a oplachování pivem. V běžných dávkách je chmel neškodný, ale jako všechny tišící prostředky může být při předávkování nebezpečný. "Čaj z chmele na dobré spaní" Příprava: 2 vrchovaté lžičky chmele, 1/4 l vroucí vody Chmel přelijeme vroucí vodou a necháme 10 minut vylouhovat. Potom scedíme a osladíme medem. Pijeme 1 šálek před spaním. Čaj pomáhá při poruchách spánku a problémech s trávením.

  Kozlíkové kapky ()

Kozlíkové kapky ()

Extrakt kozlíku lékařského ( Valeriana officinalis ) má uklidňující účinek při srdečních neurózách, nervovém vyčerpání, migrénách a nespavosti. Tiší bolesti a uvolňuje křeče. Malé dávky povzbuzují aktivitu a zvyšují koncentraci, ale větší dávky uklidňují a tlumí. Čínští lékaři je podávají při úrazech, chřipce a revmatismu. U zdravých lidí nemá droga významný účinek. Množství: 50 ml Složení: obsahuje výtažek z kozlíku lékařského ve 40% alkoholu ( 1:3 ) Upozornění: Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Použití: Tato trvalka má příznivý vliv na harmonizaci celého nervového systému.