Čaj proti nadýmání

Cena: 65 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 15 sypaných porcí. Bylinná čajová směs na uvolnění větrů.
Produkt č. 68

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj proti nadýmání Čaj proti nadýmání
+
Čaj na detoxikaci organismu - čistící čaj Čaj na detoxikaci organismu - čistící čaj
+
Český med Český med
=
151 Kč
ušetříte 6 %

Příprava čaje proti nadýmání:

Dvě polévkové lžíce směsi dáme do ½ l vroucí vody a necháme přikryté asi 15 minut vylouhovat. Přecedíme a vlažný čaj během 2-3 hodin postupně vypijeme.
 
 

Úprava střevní mikroflóry:

1 lžíce medu, 1 pohár jabléčného moštu.

Med s jablečnou šťávou podstatně zlepšuje stav střevní mikroflóry. Při pravidelném podávání (ráno a večer) medu, rozmíchaného v pohárku jablečného moštu, zmizí do 2 měsíců zápach stolice a střevních plynů a prakticky odstraní nadýmání. V trávicím traktu totiž došlo k likvidaci zbytečných hnilobných a kvasných mikrobů.
 
 
 

Citrus na vyčištění střev


Na ideální vyčistění střev je jednoduchý přírodní produkt – citrusový plod. Každý večer cca dvě hodiny po posledním jídle zkonzumujte jeden celý citrusový plod, nejlépe grep, ale nejčastěji se užívá pomeranč, (i citrón) vše bez kůry. Ne jen šťávu! Poté už nic nejíme! Dužina citrusových plodů neprovádí detoxikaci, ale čistí veškeré toxické nálepy, usazeniny i parazity a působí ve střevech jako štětka na vymývání sklenic. Ideálně čistí klky ve střevech a na rozdíl od léků, se pak nemusíme v těle doplňovat vzácné bakterie, které jsou součástí imunitního systému. Lidé užívající pravidelně denně potvrdili, že v minulosti trpěli zácpou, syndromem dráždivého tračníku, těžkou plynatostí a nadmutím, obezitou, chronickou vyčerpaností, bolestmi žaludku. Odstranili i problémy s kůží a vlasy, jakož i dalšími častými nemocemi. Během několika měsíců dojde k váhovému úbytku až o 6 kg, ale pozor, ne na objemu v pase, ale na váze! Prostě zbavili se odpadů - fekálií, zahnívajících ve střevech a způsobujících tak výše uvedené problémy, z nichž nejvážnější je rakovina konečníku. Je to dlouhodobá – doživotní kůra, ale jeden citrus denně není skoro žádná finanční investice. Bez další změny stravovacích návyků. Zvažte sami, co je lepší. Po několika dnech poznáte, že to funguje. Z toalety budete utíkat před vlastním zápachem.
 

Větry 

Nadměrné množství plynů – větrů – v zažívacím traktu se nazývá flatulence neboli plynatost. Může vyústit v závažnější potíže a najít si nepříjemně slyšitelnou cestu, jak ohlásit svou přítomnost.
Tento plyn je někdy tvořen vzduchem, spolykaným při hltavém jídle: pomalejším jídlem je tedy možné jeho množství snížit. Viníkem mohou být i šumivé nápoje, které je možné vynechat. Komplexnější příčinou je selhání schopnosti zažívacího systému trávit určitý druh potravy, takže vznikají zbytky, které ve střevech kvasí.
Mezi nejznámější potraviny tohoto druhu patří fazole. Další, které běžně způsobují tento problém, jsou kapusta, růžičková kapusta, brokolice, zelí, květák, okurky, zelené papriky, hlávkový salát, ořechy, cibule, hrách, ředkvičky, syrová jablka, melouny a sušené švestky. Lidé trpící nadýmáním by měli zjistit, která potravina jim tyto potíže působí, a přestat ji konzumovat. Měli by se vyhýbat všemu, co jim větry způsobuje.
Nejobvyklejšími symptomy jsou pocit nadmutého břicha, časté říhání, odchod plynů a ZÁCPA. Pokud nadýmání nepřestává a objevují se i bolesti , vyhledejte raději lékaře. Podobné příznaky může vyvolávat také vředová choroba žaludku, hiatová hernie a jiné závažnější poruchy zažívacího traktu.
 
Co doporučují terapeuti

NATUROPATIE
Svépomoc
Léčitelé doporučují 24hodinový půst k vyčištění zažívacího traktu, pak jednoduchá jídla, odděleně sacharidy (tj. škroby a cukry) a bílkoviny. Jíst mnoho ČESNEKU nebo užívat česnekové pilulky. Také střídavě horké a studené obklady na břicho mohou přinést úlevu.

Konzultace
Léčitel vám může vypracovat dietu, která odpovídá vašim potřebám. Vhodné je také podávání papainu. Je to enzym obsažený v plodech papáje, který se podává v tabletách a všeobecně se má za to, že podporuje trávení. Může vám být také doporučena jemná masáž břicha.
Další alternativní metody
 
Fytoterapie
Při přípravě jídel používejte tymián, šalvěj, majoránku a rozmarýn a po jídle žvýkejte kmín nebo hřebíček, případně pomalu vypijte šálek čaje z máty peprné. Mezi jídly pijte po malých doušcích čaj z heřmánku, tužebníku nebo meduňky. Do šálku vařící vody dejte 5 g sušeného heřmánku nebo 4 g sušeného tužebníku, případně 3 g meduňky. Nechte 10 minut louhovat, pak sceďte a vypijte ještě horký po malých doušcích. Pokud nic nepomůže a nadýmání přetrvává, vyhledejte lékaře.

Homeopatie
Pro ty, kteří mají nadýmání po sladkých jídlech nebo v horku, je vhodné Argentum nit. Pro ty, kteří trpí nadýmáním ve vlhkém počasí nebo po tučnějších jídlech, je alternativou Carbo veg. Podává se 1 tableta po půl hodině až do šesti dávek – kdykoli se potíže objeví. Lycopodium je vhodné pro ty, kdo trpí vlčím hladem, který se ztiší pouze po několika soustech, a pro ty, kdo špatně tráví zelí či příliš milují sladkosti.

Aromaterapie
K masáži břicha míchá léčitel několik esenciálních olejů. Na lžičce základního oleje smíchejte bazalku, šalvěj, mátu a myrhu – získáte tak směs, kterou budete moci použít sami. Vetřete ji do břišní stěny ve směru hodinových ručiček.


Stanovisko klasického lékařství

 
Jednoduchá dieta s omezením příjmu cukru, tuků a kávy a pomalá konzumace jídla je nejlepší prevencí nadýmání. Pomáhá také lepší poloha těla. Úlevu přinášejí masáže a obklady, ale pro rychlé zlepšení stavu je vhodnější obvyklý prostředek, který je běžně k dostání v lékárnách – tabletky živočišného uhlí, které absorbují přebytečný plyn ve střevech.
 

Co dělat a nedělat při nadýmání

 

-          Vynechejte všechnu potravu, o níž víte, že vyvolává nadýmání – např. fazole, zelí, kapustu.
-          Jezte pomalu a důkladně žvýkejte.
-          Při jídle seďte zpříma a upravte svůj celkový postoj – např. ALEXANDEROVOU METODOU.
-          Při jídle nepijte a vůbec vynechejte kávu a silný čaj.
-          Nejezte současně škroby a bílkoviny a buďte opatrní na cukry a syrovou zeleninu.
-          Nejezte tuky a příliš mnoho luštěnin.
-          Nepřejídejte se.

 

Čaj proti nadýmání - složení čaje

  Bazalka nať (Herba basilici )

Bazalka nať (Herba basilici )

K léčebným účelům slouží bazalka především na uvolnění všech druhů křečí. Lidé, kteří dostávají křeče častěji, by měli preventivně pít denně šálek čaje z bazalky. Pro dobrou schopnost uvolňovat křeče trávicího traktu a průdušek ji můžeme používat i při kašli. Je to všeobecně užitečná rostlinka, která se osvědčila při podpoře tvorby mateřského mléka, proti plynatosti, je účinná při tuberkulóze a cenná je i její schopnost mírně zvyšovat krevní tlak. Silný odvar z bazalky se používá zevně na omývání hnisavých a těžce se hojících ran, můžeme ji přidávat do koupelí pro celkové osvěžení a uklidnění. Při běžném dávkování se žádné vedlejší účinky u bazalky nezjistily, můžeme ji proto užívat i samostatně.

  Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Je to bylinka nenahraditelná pro kojence a menší děti. Fenykl totiž výborně uvolňuje větry, působí proti plynatosti a střevním potížím , které často trápí děti zejména v kojeneckém věku. Doporučuje se i pro kojící matky, neboť povzbuzuje činnost mléčných žláz a jeho příznivé účinky se s mlékem přenášejí na dítě. Fenykl se osvědčuje i na ulehčení průběhu menstruace a jako mírně močopudný prostředek. Pomáhá uvolňovat hleny, proto se přidává do čajových směsí na průdušky. Při zevním použití slouží silný odvar z fenyklu k omývání očí při zánětu očních spojivek. V malých dávkách je neškodný, silnější dávky nebo dlouhodobé užívání může vyvolat podráždění ledvin, žaludku a střev, projevující se bolestmi. Odvar 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vody, necháme přejít varem a louhujeme 20 minut. Užívá se obvykle teplý 2x denně, ráno a večer. Čistou silici nepodáváme malým dětem, může působit dráždivě!

  Kopr semeno (Semen anethi)

Kopr semeno (Semen anethi)

Kopr silně tonizuje sliznici žaludku a střev, což se přenáší na celý organismus. Zlepšuje i trávení, zvyšuje chuť k jídlu, osvědčil se při střevních kolikách. Známé jsou jeho větropudné účinky. Když člověk pociťuje, že je“ nafouknutý“, pomůže mu šálek čaje ze semen kopru, do něhož může přidat i trošku fenyklu. Kopr má příznivé účinky též na srdce, zvyšuje tvorbu mateřského mléka a můžeme ho přidávat do různých čajových směsí. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se obvykle 3x denně.

  Máta nať (Herba menthae piperine)

Máta nať (Herba menthae piperine)

Máta značně povzbuzuje a posiluje organismus. Zvyšuje tělesnou kondici, údajně pomáhá i při frigiditě a impotenci (spolu se saturejkou ), posiluje celou nervovou soustavu. Především se léčebně uplatňuje u všech druhů žaludečních obtíží. Zastavuje zvracení, uvolňuje křeče žaludku, léčí koliky a choroby střev, zlepšuje chuť k jídlu, tiší bolesti při žlučových kamenech, zlepšuje vylučování žluči a odstraňuje plynatost. Hlavní obsahovou složkou máty je mentol, který vyvolává pocit chladu a znecitlivuje, proto se máta při vnějším použití osvědčuje k výplachům a kloktání při bolestech zubů a dásní; zároveň zpříjemňuje a čistí dech. Velmi dobře se uplatňuje též jako přísada do bylinných koupelí a k inhalacím. Používá se rovněž ve formě obkladu proti svědivým vyrážkám a zánětům kůže. Máta je neškodná, dobromyslná bylinka, kterou můžeme jako součást čajových směsí užívat dlouhodobě. Pokud ji však pijeme samostatně, je třeba kúru vždy po deseti dnech na týden přerušit. 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se obvykle 3x denně. Nálev Odvar 2 lžičky drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Užívá se teplé obvykle 2x denně, ráno a večer. Koupel 2 lžíce drogy spaříme v 1 l vroucí vody a přecedíme.

  Ožanka nať (Teucrium chamaedrys herba)

Ožanka nať (Teucrium chamaedrys herba)

Jde o hořkou bylinu. Její výborné účinky se využívají na zažívací trakt. Čaj odstraňuje nechutenství, posiluje tvorbu trávicích šťáv a vylučování žluči. Pomáhá při chronickém zánětu žaludku a tenkého střeva, při infekčních chorobách spojených s průjmy, při střevní úplavici, tiší křeče při střevních a ledvinových kolikách. Při plynatosti působí větropudně, má i mírné močopudné účinky, proto se přidává do čajových směsí při revmatismu, dně a tvorbě písku v ledvinách. Droga má stahující účinky, čehož se využívá při astmatu, vykašlávání krve, zápalu plic a hemeroidech. Dobře se uplatňuje i při sexuální slabosti. Stahující účinky ožanky můžeme využít i zevně ve formě silného odvaru na koupele při hemeroidech, na obklady a omývání hnisavých ran, k výplachům nosu při rýmě a jako kloktadlo.