Odvar na posílení vlasů

Cena: 89 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 15 sypaných porcí + 30 g lopuch kořen.
Produkt č. 55

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Odvar na posílení vlasů Odvar na posílení vlasů
+
Čaj na vlasy (na posílení pokožky) Čaj na vlasy (na posílení pokožky)
+
Čaj pro růst vlasů 2 + lopuchový olej Čaj pro růst vlasů 2 + lopuchový olej
=
356 Kč
ušetříte 5 %

Příprava:

Bylinného odvaru na posílení vlasů

Jednu lžíci kořene vaříme v půllitru vody 3-5minut(pokud použijeme list, lopuchovou drogu nevaříme). Potom přidáme jednu lžíci směsi ostatních bylin, odstavíme a necháme asi 15 minut vyluhovat. Přecedíme. Vlasy umyjeme běžným šamponem a opláchneme. Potom masírujeme pokožku na hlavě prsty nebo vhodným kartáčem a zároveň vtíráme odvar ke kořínkům vlasů. Nakonec ještě vlasy odvarem důkladně propláchneme. Pro pěkný růst vlasů a odstranění lupů opakujeme kůru dvakrát týdně.

 

Obtíže vlasů

Jen kůže na dlaních, na chodidlech, na konečcích prstů, na pupku a částech genitálu je bez ochlupení. Vlasy chrání teplo tím, že mezi nimi udržuje vzduch , který vytváří izolační vrstvu. Na vlasech nejsou nervová zakončení, a tak třebaže pokožka hlavy bolí, když za vlasy taháme, jejich stříhání je bezbolestné.
Chlupy vypadávají; řasy a ochlupení v podpaždí mají životnost nejkratší ( zhruba čtyři měsíce ), vlasy naopak nejdelší ( čtyři roky ). To vysvětluje, proč vlasy narostou jen do určité maximální délky a proč nacházíme odumřelé vlasy na kartáčích a hřebenech. Zdravý dospělý jedinec vyčeše v průměru 50 až 100 vlasů denně. Nicméně průměrný počet vlasů se pohybuje mezi 90 000 až 100 000.
Stav vlasů odráží všeobecný zdravotní stav těla a mysli. Téměř každá nemoc nebo emocionální stres může způsobit, že jsou vlasy neživé a matné. Zejména CHUDOKREVNOST a nedostatek VITAMINU a hormonů produkovaných štítnou žlázou mohou vyvolat ztrátu vlasů.
U mnoha mužů je obvyklá PLEŠATOST, začínající tzv. ustupováním čela, řídnutím vlasů na temeni. Stejné je to se ztenčováním vlasů dva až tři měsíce o porodu, během následujících měsíců však obvykle dojde k zlepšení.
Alopecie-náhlá, obvykle přechodná ztráta vlasů na nepravidelně roztroušených plochách – se může vyskytnout u mužů i žen, chlapců i dívek, někdy je způsobena stresem. Vlasy obvykle znovu vyrostou, mohou však mít jinou barvu. Taková alopecie se může objevit jako vedlejší účinek cytotoxických (protirakovinných ) léků nebo radioterapie. Úplná alopecie, při které všechny vlasy vypadají a znovu již nevyrostou, je dosti řídká.
Lupy – šupinky mrtvé kůže z pokožky hlavy – se obvykle vyskytují u dospívajících či u dětí. Těžké případy jsou někdy způsobeny druhem EKZÉMU zvaným seboreická dermatitida.
Vysoce nakažlivé jsou vši, které napadají vlasy a zanechávají v nich hnidy ( bílá vajíčka přichycená k vlasu ). Vším se dobře daří v čistých vlasech a často se rozšíří na celou rodinu, popřípadě ve školách.
Co doporučují terapeuti
NATUROPATIE
Svépomoc
Jemná masáž prokrví pokožku hlavy. Proti lupům zkuste kondicionér bílý jogurt, který se spláchne nálevem z rozmarýnu, kopřivy a tymiánu.
Terapeuti ovšem považují stav vlasů za časný indikátor snížení vitality či nemoci a libovolnou poruchu považují za znak možné vnitřní nerovnováhy organismu. Za užitečné opatření se považuje více TĚLESNÉHO POHYBU a strava složená z jídel, která nebyla uměle upravována, doporučuje se ovšem individuální konzultace.
FYTOTERAPIE
Svépomoc
Pro povzbuzení vlasových folikulů a stimulace růstu vlasů zkuste do pokožky hlavy vmasírovat několik kapek rozmarýnového oleje a poté opláchněte. K opláchnutí šamponu můžete také zkusit silný nálev z kopřiv.
Proti svědění a šupinatosti pokožky i lupům zkuste hlavu masírovat nálevy z rozmarýnu, tymiánu, levandule či jalovce, které budou působit jako čisticí a dezinfekční prostředek.
Fytoterapeuti považují obtíže vlasů a pokožky hlavy za příznak jiných problémů a zpravidla předepisují heřmánek ( který má uvolňovat temeno ) proti STRESU.
Lidové lékařství
Svépomoc
Proti úbytků vlasů se použije parfém ze západoindické myrty a pleťová voda z jaborandiových listů, přičemž je třeba řídit se pokyny výrobce. Nebo se večer vmasíruje ricinový olej a ráno se hlava umyje šamponem. To se opakuje jednou až dvakrát týdně. Stejným způsobem lze použít olej z pšeničných klíčků nebo saflorový olej.
Proti lupům se rozpůlí citron a šťavnatou stranou se jemně vtírá do kůže. Nechá se působit deset minut, poté se důkladně opláchne studenou vodou. Opakovat každý týden.
Stanovisko klasického lékařství
Lékaři někdy předepisují minoxidilový roztok, který se vtírá do pokožky hlavy každý den po dobu alespoň čtyř měsíců a způsobuje přechodný ústup plešatění u mužů. Plešatění se po ukončení léčby vrací. Minoxidil není vhodný pro léčbu ztráty vlasů u žen.

 

Odvar na posílení vlasů - složení čaje

  Bříza list (Folium betulae)

Bříza list (Folium betulae)

Hlavní její léčivou vlastností je močopudnost. Je proto prvotřídním lékem na všechny choroby ledvin a vylučovacího ústrojí. Bříza posiluje ledviny a zlepšuje jejich činnost. Pomáhá uvolňovat, rozpouštět a vylučovat ledvinové a močové kameny, proto tvoří základní složku čajů při těchto chorobách. Její působení podporuje i značný obsah vitaminu C. Odvodňováním organismu a vyplavováním biologických zplodin pomáhá při revmatismu, kloubních a srdečních onemocněních. Dokáže odstranit z těla množství škodlivých látek a přitom nemá vedlejší účinky, takže ji můžeme dlouho užívat. Bříza má důležité uplatnění i zevně. Čistí a dezinfikuje vlasovou pokožku a zároveň podporuje růst vlasů. Odvar: 10 polévkových lžic sušených březových listů přelijeme 4 l vody a přivedeme k varu. Vaříme asi 5 minut, poté necháme 15 minut louhovat. Odvar scedíme a přidáme do připravené koupele.

  Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek je jednou ze základních léčivých bylin, které by neměly chybět v žádné domácí lékárničce. Léčebné uplatnění heřmánku je široké, známe ho jako univerzální lék téměř na všechny choroby. Jeho největší hodnota spočívá v silném dezinfekčním a protizánětlivém působení. Likviduje jedovaté látky v organismu a hubí mnoho druhů bakterií, proto má všestranné léčivé účinky. Léčí všechny vnitřní orgány, proto ho můžeme uplatnit při žaludečních a střevních obtížích, často se využívá i jeho celkově uklidňující účinek. Široké uplatnění má heřmánek také při vnějším použití.Silný nálev doporučuji na záněty, kožní ekzémy, ke kloktání, výplachům úst apod. Pokud máte problémy se zarůstáním nehtů, tak je dobré udělat si heřmánkovou koupel na nohy a máčet si je alespoň 20 minut denně, tak aby se i květy dostaly do postižených míst. Velmi užitečný je heřmánek jako součást inhalací při chřipkách, rýmách, zánětech průdušek. Nálev 6 – 8 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Podává se teplé obvykle 3x denně. Koupel 100 g drogy přelijeme 0,5 l vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Čaj 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, necháme 5 minut louhovat a scedíme. Heřmánek dlouhodobě nepodáváme těhotným ženám, kojencům a malým dětem!

  Kopřiva nať (Herba urticae)

Kopřiva nať (Herba urticae)

Je to vynikající univerzální léčivá bylina, u níž musíme na prvním místě vzpomenout účinek na krev. Kopřiva výborně čistí krev, tím pomáhá při kožních onemocněních, lupénce, akné a nečisté pleti. Třítýdenní pitná kúra kopřivového čaje dokáže odstranit zdánlivě nevyléčitelné vyrážky. Kopřiva zároveň krev ředí, což se projevuje zlepšeným krevním oběhem. Nejlépe ze všech rostlin také podporuje tvorbu červených krvinek. Bylina je močopudná a patří k prvořadým lékům všech revmatiků. Používají ji vnitřně jako čaj, neboť zvyšuje vylučování kyseliny močové a odvodňuje organismus. Kopřiva má i jiné dobré vlastnosti. Je to osvědčený lék na vlasy. Omývání vlasů silným odvarem posiluje jejich růst a dává vlasům hebkost. Čaj změkčuje stolici, posiluje pohyby střev, podporuje tvorbu mateřského mléka a zlepšuje kvalitu mléka. V běžných dávkách nemá kopřiva ani při delším užívání žádné nepříznivé účinky, proto ji pijeme preventivně jako prostředek pro udržení zdraví a krásy.

  Lopuch kořen (Radix bardanae)

Lopuch kořen (Radix bardanae)

Prvořadou léčivou schopností lopuchu je silné čištění krve. To ho řadí mezi výborné rostlinné léky na všechny druhy kožních chorob, přičemž se používá zevně i vnitřně. Známé jsou příznivé účinky lopuchu na růst vlasů, pomáhá proti vypadávání, při lupech i maštění vlasů. Bylina trochu prohání, vyvolává pocení a posiluje při jarní únavě. Při vnějším použití pomáhá bylina z lopuchu při plísňových onemocněních kůže a slouží také k omývání obličeje při uhrovitosti a mastné pleti. Spařené, trochu podrcené listy je dobré přikládat na otoky a svědivé vyrážky, stejně poslouží i silný odvar z kořene nebo listů. Nálev 4 g řezané drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se mezi jídlem 3x – 4x denně. Odvar 2 lžičky drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme.

  Ořech oplodí (Pericarpium juglandis)

Ořech oplodí (Pericarpium juglandis)

Oplodí můžeme používat podobně jako listovou drogu. Čaj z ořechových listů silně čistí krev, proto se uplatňuje především při kožních chorobách. Pomáhá odstranit svědivé ekzémy a doléčit omrzliny. Je též výborným lékem proti bělotoku, snižuje hladinu cukru v krvi, pomáhá vyhánět střevní parazity, čistí zahleněný žaludek a střeva. Ořechový čaj má příjemnou chuť a po oslazení medem ho můžeme používat jako konzumní čaj. Mírně však snižuje krevní tlak proto se lidem s nízkým krevním tlakem nedoporučuje. Stejně významné je i vnější použití ořešáku. Mladé spařené listy se přikládají na postižená místa při hnisání kostí i při jiných kostních obtížích. Teplé až horké obklady je třeba častěji vyměňovat a ponechat je na bolavém místě přes celou noc. Je to neuvěřitelné, ale po několika dnech se rána otevře a hnis vyteče. Obklady z ořechu pomáhají i při obtížně se hojících ranách, opuchlinách, tvrdých vředech, různých kožních onemocněních, vyrážkách a podobně. Ořechové listy jsou i velmi dobrou a často používanou přísadou do bylinkových koupelí, silný odvar odstraňuje nadměrné pocení nohou.